Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UWV: hoger aantal vacatures bij winkels dan voor corona

UWV: hoger aantal vacatures bij winkels dan voor corona

AMSTERDAM (ANP) - Winkels zochten aan het einde van het tweede kwartaal weer meer personeel dan voor de coronacrisis. Dat komt vooral door een blijvend grote vraag vanuit webshops en winkels die eten verkopen en een herstel bij overige winkels, meldt uitkeringsinstantie UWV. Het aantal banen bij de zogeheten non-foodwinkels stijgt sinds maart weer langzaam naar het oude niveau, maar lag in april nog 3 procent lager dan voor corona.

Webwinkels zorgden sinds mei 2020 maandelijks voor bijna 3 procent meer banen. Dat was tussen begin 2018 en april 2020 nog 1,3 procent per maand. Door winkelsluitingen werd het doen van onlineaankopen populairder. Onlinewinkels zijn onder meer op zoek naar magazijn- en klantenservicemedewerkers.

Het totale aantal vacatures in de detailhandel steeg tussen april en juni van dit jaar met 52 procent vergeleken met een kwartaal eerder. Dat is de grootste toename sinds het begin van de coronacrisis. Volgens het UWV is het nog onduidelijk of dit slechts een inhaaleffect is of dat het aantal vacatures structureel hoog blijft.

Ruim 15 procent van de winkeleigenaren geeft aan problemen te ervaren door het personeelstekort. Dat is lager dan gemiddeld over alle sectoren (23 procent). Ondernemers in de detailhandel verwachten dat de problemen in het najaar oplopen door een dalend aanbod werkzoekenden en een stijgende vraag naar personeel. Vooral aan vakkenvullers en kassamedewerkers is veel behoefte.

Meer uit Financieel

FNV wil dat EU handhaaft op invoering minimumlooneisen Nederland

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV gaat een verzoek aan de Europese Commissie sturen om te handhaven op de Nederlandse invoering van de Europese richtlijn over minimumlonen. De Eerste Kamer stemde dinsdag in met een voorstel om die richtlijn te vertalen naar Nederlandse wetgeving. Maar dat voorstel voldoet niet aan de eisen, zegt FNV.

7 minuten geleden
Techbedrijf Palantir: AI maakt arbeidsmigratie onnodig

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Kunstmatige intelligentie zal "grootschalige immigratie" om de economie en arbeidsmarkten van westerse landen te ondersteunen overbodig maken. Dat heeft topman Alex Karp van het Amerikaanse technologiebedrijf Palantir gezegd op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. "Er zullen meer dan genoeg banen zijn voor de burgers van uw land, vooral voor mensen met een beroepsopleiding."

53 minuten geleden
Ex-topman Unilever Schumacher naar chocobedrijf Barry Callebaut

ZÜRICH (ANP) - Voormalig Unilever-topman Hein Schumacher gaat leiding geven aan de grote chocoladeproducent Barry Callebaut. Hij neemt op 26 januari de hoogste functie bij het in Zwitserland gevestigde bedrijf over van vertrekkend topman Peter Feld.

1 uur geleden
Meer werkenden leven in armoede, vooral zzp'ers

DEN HAAG (ANP) - Het aantal werkenden dat in armoede leeft is gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe cijfers. In 2024 ging het om 175.000 mensen, zo'n 2 procent van alle werkenden. Bijna de helft van hen had niet het hele jaar werk, bijvoorbeeld door tijdelijke banen of perioden zonder inkomen. De toename volgt op jaren van daling, mede door het wegvallen van coronasteun en de energietoeslag.

2 uur geleden
ING verwacht dat de omzet van winkels dit jaar verder stijgt

AMSTERDAM (ANP) - De omzet van de detailhandel in Nederland stijgt dit jaar verder, verwachten onderzoekers van ING. De gestegen koopkracht spoort consumenten aan dit jaar meer geld uit te geven in de supermarkt en andere winkels.

3 uur geleden
Vakantiegangers mijden Groenland om spanningen, zien reisbureaus

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders willen minder graag naar Groenland op vakantie, merken gespecialiseerde reisorganisaties voor vakanties naar koude bestemmingen. Aurora Reizen schat dat door de recent flink opgelopen spanningen tussen Groenland en de EU aan de ene kant en de Verenigde Staten aan de andere kant dit seizoen tot nu toe zo'n 20 tot 30 procent minder reizen zijn geboekt vergeleken met vorig jaar. IJsland Tours denkt dat dit zelfs 50 tot 70 procent minder is, maar weet niet zeker of het door de spanningen komt.

3 uur geleden
Ondernemers slechter bestand tegen inkomensverlies dan werknemers

DEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien ondernemers kunnen hun vaste kosten twee jaar lang blijven betalen na een inkomensdaling door baanverlies of arbeidsongeschiktheid. Werknemers lukt dat beter, blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Zelfstandigen zijn daarmee financieel kwetsbaarder dan werknemers, concludeert de belangrijke adviseur van het kabinet.

4 uur geleden