UWV: hoger aantal vacatures bij winkels dan voor corona
AMSTERDAM (ANP) - Winkels zochten aan het einde van het tweede kwartaal weer meer personeel dan voor de coronacrisis. Dat komt vooral door een blijvend grote vraag vanuit webshops en winkels die eten verkopen en een herstel bij overige winkels, meldt uitkeringsinstantie UWV. Het aantal banen bij de zogeheten non-foodwinkels stijgt sinds maart weer langzaam naar het oude niveau, maar lag in april nog 3 procent lager dan voor corona.
Webwinkels zorgden sinds mei 2020 maandelijks voor bijna 3 procent meer banen. Dat was tussen begin 2018 en april 2020 nog 1,3 procent per maand. Door winkelsluitingen werd het doen van onlineaankopen populairder. Onlinewinkels zijn onder meer op zoek naar magazijn- en klantenservicemedewerkers.
Het totale aantal vacatures in de detailhandel steeg tussen april en juni van dit jaar met 52 procent vergeleken met een kwartaal eerder. Dat is de grootste toename sinds het begin van de coronacrisis. Volgens het UWV is het nog onduidelijk of dit slechts een inhaaleffect is of dat het aantal vacatures structureel hoog blijft.
Ruim 15 procent van de winkeleigenaren geeft aan problemen te ervaren door het personeelstekort. Dat is lager dan gemiddeld over alle sectoren (23 procent). Ondernemers in de detailhandel verwachten dat de problemen in het najaar oplopen door een dalend aanbod werkzoekenden en een stijgende vraag naar personeel. Vooral aan vakkenvullers en kassamedewerkers is veel behoefte.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
1 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
7 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.
7 uur geleden