Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UWV geeft 9500 bedrijven laatste kans voor afrekening loonsteun

UWV geeft 9500 bedrijven laatste kans voor afrekening loonsteun

AMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV geeft ongeveer 9500 ondernemers nog een laatste kans voor het aanvragen van de definitieve berekening van de eerste periode loonsteun. Die was bedoeld om hen de coronacrisis door te helpen. Eigenlijk hadden ze dit uiterlijk afgelopen weekend moeten doen, maar er is besloten om ze nog een "formele laatste herinnering" te sturen. Ze krijgen tot en met 9 januari volgend jaar de tijd om alsnog in actie te komen.

Het gaat om een belangrijke handeling. Als de betreffende ondernemers geen gehoor geven aan de oproep, dan zet het UWV de subsidie voor de betreffende periode op nul waardoor de bedrijven hun voorschotten moeten terugbetalen. Er is ook veel geld mee gemoeid. De ondernemers die hun aanvraag nog moeten indienen kregen eerder voor 320 miljoen euro aan voorschotten uitbetaald.

Het UWV vindt het jammer dat deze bedrijven niet "via de normale route" een aanvraag hebben ingediend. In de periode van maart tot en met mei vorig jaar ontvingen in totaal 139.500 werkgevers ondersteuning in de loonkosten via de zogeheten Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW), goed voor een totaal van ruim 7,9 miljard euro aan voorschotten. Daarvan hebben 130.000 ondernemers al wel de benodigde aanvraag voor de eindafrekening ingestuurd, al moeten 12.000 van deze bedrijven komende dagen nog wel de benodigde derden- of accountantsverklaring afronden.

Omzetverlies

De steun werd verleend aan het begin van de coronacrisis. Dat geld betrof een voorschot gebaseerd op de lonen in januari 2020 en het geschatte omzetverlies. De definitieve berekening is nodig om te bepalen waarop bedrijven daadwerkelijk recht hebben. Dat kan leiden tot een nabetaling of een terugvordering.

Afgelopen weekend zijn er op de valreep nog veel nieuwe aanvragen voor de berekening binnengekomen. Ook moest het UWV honderden telefoontjes beantwoorden van ondernemers die nog met vragen zaten. De uitkeringsinstantie houdt er rekening mee dat een klein deel van de werkgevers sowieso van plan was de aanvraag niet te gaan doen. Dit omdat ze verwachtten toch geen recht te hebben op NOW en het hele voorschot dus moeten terugbetalen. Maar individuele omstandigheden zouden volgens een woordvoerder er ook een rol bij gespeeld kunnen hebben dat bedrijven de deadline niet haalden.

Meer uit Financieel

Olie- en gasprijzen verhogen druk op chemische industrie

ROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.

1 uur geleden
Softwarebedrijf Adobe zakt op Wall Street na vertrek topman

NEW YORK (ANP) - Adobe behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Topman Shantanu Narayen kondigde aan af te treden zodra er een opvolger voor hem is gevonden. Een reden voor zijn plotselinge vertrek werd niet gegeven. Narayen is sinds 2007 de hoogste baas van het softwarebedrijf. Het nieuws van zijn aanstaande vertrek overschaduwde de beter dan verwachte kwartaalresultaten. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.

1 uur geleden
Economische groei VS minder sterk dan gedacht

WASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten is in het vierde kwartaal van 2025 een stuk minder hard gegroeid dan eerder gedacht. De Amerikaanse export, bestedingen van consumenten en overheidsuitgaven waren minder hoog dan bij een eerste raming werd aangenomen, maakte een statistiekbureau van het ministerie van Handel bekend.

2 uur geleden
Vakbond verbolgen over uitblijven oorlogstoeslag zeevarenden

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zijn boos over het uitblijven van een oorlogstoeslag. Die krijgen ze nog niet, omdat Nederlandse rederijen het gebied niet erkennen als oorlogsgebied. De vakbond voor zeevarenden Nautilus is verbolgen en overweegt juridische stappen, laat bestuurder Richard Moti weten.

2 uur geleden
Britse regering wil met hervorming sneller kerncentrales bouwen

LONDEN (ANP) - De Britse regering wil regelgeving voor de bouw van kerncentrales grondig hervormen om versneld meer kernenergie te kunnen gebruiken. Het gaat onder andere om een afzwakking van regels voor natuurbehoud, wat kritiek oogst.

4 uur geleden
Economen: Duitsland moet frackingverbod opheffen door oliecrisis

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet overwegen fracking toe te staan om de energieprijzen te drukken en de afhankelijkheid van energie uit het buitenland te verminderen. Dat schrijven economische adviseurs van de Duitse minister van Economie Katherina Reiche in een rapport over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de Duitse energiemarkt.

4 uur geleden
Onderzoek: supermarkten nemen steeds vaker plek in van winkels

DEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.

5 uur geleden