UWV: fouten bij Wajong-uitkeringen, meer onderzoek nodig
DEN HAAG (ANP) - Uit een eerste steekproef blijkt dat bij zo'n 9 procent van de dossiers van Wajong-uitkeringen fouten zijn gemaakt, meldt het UWV. Er is meer onderzoek nodig, zegt bestuurslid Johanna Hirscher, maar de eerste resultaten laten wel zien "dat er mogelijk nog te veel fouten gemaakt worden in het gehele proces van aanvraag tot en met het besluit van een Wajong-uitkering. Dat moet beter."
Mensen die als minderjarige of tijdens hun studie arbeidsongeschikt raken, bijvoorbeeld door ziekte, krijgen een Wajong-uitkering, mits ze aan de voorwaarden voldoen. Uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat tussen de 220.000 en 230.000 mensen een Wajong ontvangen. Het UWV is als uitkeringsinstantie verantwoordelijk.
Volgens de organisatie is er nog "onvoldoende duidelijkheid" over de kwaliteit van het Wajong-proces. Het UWV wil het proces "van aanvraag tot besluit" onder de loep nemen. Nieuw onderzoek moet ertoe leiden dat het ministerie van Sociale Zaken en het UWV zelf "zorgvuldige en diepgaandere conclusies" kunnen trekken.
Het UWV ligt al onder het vergrootglas vanwege de fouten die zijn gemaakt bij de WIA-uitkering, de grootste arbeidsongeschiktheidsuitkering. De uitkeringsinstantie belooft ook voor Wajongers beterschap. "Mensen die een Wajong-uitkering aanvragen zitten in een kwetsbare positie", zegt Hirscher. "Wij gaan ervoor zorgen dat wij het proces van de Wajong-aanvraag beter doen."
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - De voor woensdagochtend geplande oefening met F-35-gevechtsvliegtuigen is uitgesteld door de dichte mist op luchthaven Schiphol, meldt de Koninklijke Luchtmacht. "We hopen dat in de loop van de dag, als de mist is opgetrokken, de toestellen alsnog de lucht in kunnen", zegt een woordvoerder.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) is positief over de resultaten van een nieuwe forensische onderzoeksmethode om wurgpogingen vast te stellen. De methode is tot nu toe in 78 strafrechtelijke onderzoeken toegepast en leidde "meteen tot een veroordeling voor poging tot doodslag".
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie, het OM en de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma gaan in gesprek met voetbalclub FC Utrecht om ongeregeldheden tijdens Europese wedstrijden in stadion Galgenwaard. Dat schrijft Dijksma in een brief aan de gemeenteraad.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere experts hebben het kabinet en de Tweede Kamer opgeroepen de regie te pakken om DigiD uit Amerikaanse handen te houden. Bij een gesprek in de Tweede Kamer zeiden alle aanwezige experts dat er grote risico's kleven aan de overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vergelijken van de omstreden Amerikaanse immigratieacties met gebeurtenissen tijdens de Holocaust doet geen recht aan het verleden, en ook niet aan het heden. Dat zegt directeur Ronald Leopold van de Anne Frank Stichting in reactie op opmerkingen van de Amerikaanse gouverneur Tim Walz van Minnesota.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zes op de tien jongeren tussen de 12 en 18 jaar zijn van plan een helm te gaan dragen op de elektrische fiets of fatbike, als dit volgend jaar voor minderjarigen verplicht wordt. Zin hebben zij er niet in, slechts ongeveer de helft is het eens met de maatregel. Bij ouders is het draagvlak groter: acht op de tien vinden de helmplicht een goed idee.
17 uur geleden