Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UWV: fouten bij vaststellen Wajong, financiële gevolgen beperkt

UWV: fouten bij vaststellen Wajong, financiële gevolgen beperkt

AMSTERDAM (ANP) - Het UWV heeft fouten gemaakt bij het vaststellen van Wajong-uitkeringen, voor mensen die voor hun 18e door ziekte of handicap niet of onvolledig kunnen werken. Dat bevestigt de uitkeringsinstantie na berichtgeving van het AD en EenVandaag. Desondanks ziet het UWV "geen aanleiding dat er veel fouten met financiële gevolgen voor mensen worden gemaakt".

De uitkeringsinstantie heeft een steekproef uitgevoerd in het kader van een evaluatie van een nieuwe werkwijze. Dat gebeurde op 110 dossiers: in 58 procent van de gevallen was de berekening juist, maar in 10 procent van de gevallen was er zeker een fout gemaakt. Het UWV geeft aan dat de focus de afgelopen tijd lag op het verkorten van de wachttijd. Op die manier wilde de instantie mensen sneller duidelijkheid geven.

Maar het aantal aanvragen voor een arbeidsongeschiktheidsuitkering stijgt, evenals de complexiteit ervan. "De kwaliteit van de uitvoering van deze beoordelingen is onder druk komen te staan", laat het UWV weten. Door deze focus hebben er bovendien ook minder controles plaatsgevonden die de kwaliteit van de beoordeling onderzoeken. De uitkeringsinstantie geeft aan daardoor "geen zeker beeld van de vaststelling van de Wajong-aanvragen te hebben".

Verbeteraanpak

Daarom gaat er nader onderzoek plaatsvinden. Meer informatie daarover staat volgens het UWV in een verbeteraanpak, die deze week naar verantwoordelijk minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) wordt gestuurd. Die stuurt later deze week een brief naar de Kamer over de toestand bij het UWV.

Eerder bleek het UWV al jarenlang WIA-uitkeringen verkeerd te hebben berekend. Daardoor hebben mogelijk tienduizenden mensen met een arbeidsongeschiktheidsuitkering te weinig of juist te veel ontvangen. De uitkeringsinstantie is nog aan het uitzoeken hoe groot het probleem is en wat er nodig is om de fouten recht te zetten. Daarnaast wordt bekeken hoe de kwaliteit van de beoordelingen kan worden verbeterd, om herhaling te voorkomen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit lager na oplaaiend conflict in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.

5 minuten geleden
Amerikaanse waakhond en 22 staten klagen Amazon aan om misleiding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.

41 minuten geleden
AEX sluit met verlies, SBM Offshore winnaar op het Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.

4 uur geleden
Decathlon wil positie in Franse bergen verbeteren via Sport 2000

VILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.

5 uur geleden
Wall Street daalt na oplopende spanningen in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.

6 uur geleden
Industrie VS gaat veel meer afweer tegen ballistische raket maken

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.

7 uur geleden
Lichte stijging inflatie in Duitsland in augustus

WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.

8 uur geleden