Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UWV: duidelijkheid werkgevers en asielzoekers door uitspraak RvS

UWV: duidelijkheid werkgevers en asielzoekers door uitspraak RvS

AMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV is tevreden met de uitspraak van de Raad van State over de zogeheten 24 wekeneis. Daardoor kunnen asielzoekers voortaan langer werken dan het eerder wettelijk toegestane maximum van 24 weken per jaar. "De uitspraak zorgt voor duidelijkheid voor alle asielzoekers en werkgevers in Nederland", aldus een woordvoerder.

Het UWV had rekening gehouden met verschillende scenario's, waaronder deze uitkomst. "We waren al begonnen met voorbereidingen, dus we kunnen nu het verlengen van alle werkvergunningen in gang zetten", vertelt de zegsman. Volgens het UWV hebben in totaal 1193 asielzoekers momenteel een werkvergunning.

Door de 24 wekeneis mochten asielzoekers slechts 24 van de 52 weken per jaar werken in Nederland. Het UWV gaf hen daarvoor een vergunning, mits hun asielprocedure minimaal zes maanden gaande was. Na het verstrijken van die 24 weken, had deze groep de resterende 28 weken geen toegang tot de arbeidsmarkt. Dat is een eis waarvan de RvS woensdag oordeelde dat die in strijd is met het Europees recht.

Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland zijn het met het UWV eens dat de uitspraak voor helderheid zorgt. Daardoor "weten zowel ondernemers als asielzoekers nu beter waar ze aan toe zijn", laten de organisaties in een reactie weten. Bovendien helpt de uitspraak tegen de krapte op de arbeidsmarkt. "En zo kunnen mensen een bijdrage leveren tijdens hun asielprocedure", aldus VNO-NCW en MKB-Nederland.

Meer uit Financieel

Tientallen winkels Gall & Gall blijven dicht om staking, zegt FNV

UTRECHT (ANP) - Zo'n vijftig winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven vrijdag dicht omdat medewerkers het werk opnieuw neerleggen, stelt FNV. De vakbond is ontevreden met het eindbod van Gall & Gall voor een nieuwe cao. Vooral in de regio's Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven zouden veel vestigingen gesloten blijven.

39 minuten geleden
Minder passagiers op Nederlandse luchthavens door weer en oorlog

DEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar reisden minder passagiers via Nederlandse luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo'n 16,2 miljoen reizigers maakten in de eerste drie maanden van dit jaar gebruik van Nederlandse vliegvelden. Winters weer in januari en het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten in februari zorgden voor veel geannuleerde vluchten en dus minder passagiers.

1 uur geleden
Koopwoningen opnieuw duurder, maar prijsstijging neemt af

DEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Daarmee vlakt de stijging verder af. In maart lagen de huizenprijzen nog 5 procent hoger dan diezelfde maand vorig jaar.

1 uur geleden
Hypotheker: starters bereiken financiële grens op woningmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.

8 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

10 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

12 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

14 uur geleden