Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UWV bezorgd over beperkt aantal aanvragen eindafrekening NOW

UWV bezorgd over beperkt aantal aanvragen eindafrekening NOW

AMSTERDAM (ANP) - Het merendeel van de bedrijven die aan het begin van de coronapandemie NOW-steun ontvingen van de overheid, heeft nog altijd geen aanvraag ingediend voor de eindafrekening van die loonsteun. Uitkeringsinstantie UWV is bang dat ze straks in problemen kunnen komen. Geen aanvraag indienen betekent namelijk dat je het hele voorschot moet terugbetalen.

Ruim 139.000 bedrijven ontvingen eerder een voorschot voor de eerste periode van de NOW, die liep van maart tot en met mei 2020. Sinds oktober vorig jaar kunnen ze de definitieve berekening aanvragen. Maar tot nu toe hebben slechts zo'n 55.000 ondernemers dat gedaan. Ruim 84.000 deden dit nog niet.

Van de ondervraagde werkgevers die nog geen aanvraag hebben ingediend, gaf 44 procent aan nog bezig te zijn met het verzamelen van documenten of te wachten op bijvoorbeeld een accountantsverklaring. Zo’n 15 procent zei bewust te wachten. En 37 procent van de werkgevers ondernam geen actie, omdat ze niet beseften dat ze zélf de definitieve berekening moeten aanvragen.

Campagne

Het UWV komt nu met een extra campagne om iedereen goed te informeren. Ook zullen bedrijven rechtstreeks worden benaderd. Een aanvraag indienen kan nog tot en met 31 oktober, dus er is nog tijd. "Maar zeker voor werkgevers die een derden- of accountantsverklaring nodig hebben, is het zaak dat ze daar nu al mee aan de slag gaan, want de drukte bij boekhouders en accountants is groot, dus dat kan even duren", zegt UWV-bestuurder Janet Helder.

De regeling voor loonsteun werd in het voorjaar van 2020 opgetuigd om een grote ontslag- en faillissementsgolf als gevolg van de coronapandemie te voorkomen. De definitieve berekening kan leiden tot een nabetaling, maar ook tot een terugvordering. Op basis van de daadwerkelijke loonsom en het daadwerkelijke omzetverlies wordt dan bepaald hoe hoog de definitieve tegemoetkoming is waarop een werkgever recht heeft.

Meer uit Financieel

Koers Citigroup op Wall Street naar hoogste niveau sinds 2008

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoers van de grote Amerikaanse bank Citigroup is dinsdag gestegen naar het hoogste niveau sinds de financiële crisis van 2008. Beleggers op Wall Street reageerden enthousiast op de aankondiging dat de bank komende maanden voor minstens 4 miljard dollar aan aandelen gaat inkopen. Het aandeel won bijna 4 procent en was voor het eerst in jaren weer meer dan 90 dollar waard.

35 minuten geleden
Renault verlaagt winstverwachting en stelt interim-topman aan

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault heeft zijn winstverwachting voor dit jaar naar beneden bijgesteld en financieel directeur Duncan Minto benoemd tot interim-topman. Het Franse autoconcern kampt met een matige vraag in Europa, toenemende handelsspanningen en stevige concurrentie van Chinese fabrikanten als BYD. Onlangs vertrok ook nog onverwacht de topman.

44 minuten geleden
Maatschappelijke organisaties klagen over gerichte advertenties X

BRUSSEL (ANP/RTR) - Negen maatschappelijke organisaties hebben klachten ingediend bij Europese en Franse toezichthouders over het socialemediaplatform X van Elon Musk. Ze stellen dat X gebruikersgegevens inzet voor gerichte advertenties, wat mogelijk in strijd is met de Europese technologieregels.

45 minuten geleden
Bevoorrading Jumbo's gaat door ondanks staking uitzendkrachten

VEGHEL (ANP) - De staking van uitzendkrachten bij distributiecentra breidt zich uit. Inmiddels wordt er niet meer alleen gestaakt bij distributiecentra van Albert Heijn, maar ook bij locaties van Jumbo. Die laatste keten zegt dat de bevoorradingen van winkels en voor onlinebestellingen wel gewoon doorgaan.

1 uur geleden
Indonesië stemt in met Amerikaanse importheffing van 19 procent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten gaan een importtarief van 19 procent heffen op goederen uit Indonesië, terwijl Amerikaanse export naar het Zuidoost-Aziatische land onbelast blijft. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump staat dat in een nieuwe handelsdeal met Indonesië.

2 uur geleden
Veldkamp: na Slowakije zal Malta instemmen met nieuwe sancties

BRUSSEL (ANP) - In een ultieme poging Slowakije over te halen alsnog in te stemmen met het achttiende sanctiepakket tegen Rusland, heeft voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen een brief gestuurd aan de Slowaakse premier Robert Fico. Als Slowakije akkoord gaat met het sanctiepakket, zal Malta ook overstag gaan. Dat verwacht demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken), zei hij na afloop van een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

3 uur geleden
WeTransfer past gebruiksvoorwaarden weer aan na kritiek over AI

AMSTERDAM (ANP) - WeTransfer, een onlinedienst voor het delen van bestanden, heeft zijn gebruiksvoorwaarden voor de tweede keer in korte tijd aangepast na veel kritiek van oplettende gebruikers. Op sociale media reageerden mensen woedend omdat WeTransfer bij het bijwerken van de voorwaarden de indruk wekte geüploade bestanden te gaan gebruiken voor het trainen van AI-modellen. Het bedrijf heeft de verwijzing naar AI nu weer uit de tekst gehaald en benadrukt dat de werkwijze niet is veranderd.

3 uur geleden