Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UWV: aantal overheidsbanen de afgelopen jaren flink gegroeid

UWV: aantal overheidsbanen de afgelopen jaren flink gegroeid

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal banen bij de overheid is de laatste jaren hard gegroeid, meldt het UWV. Die groei schrijft de uitkeringsinstantie onder meer toe aan de toename van het aantal taken bij de overheid.

In totaal kwamen er sinds 2019 50.000 nieuwe banen bij, waardoor de teller halverwege 2022 op 570.000 uitkwam. Volgens arbeidsmarktadviseur Stef Molleman van het UWV komt die stijging door ontwikkelingen als de energietransitie en de klimaatverandering. "Daardoor hebben gemeenten, provincies en waterschappen er veel werk bij gekregen. Zo zijn bij de ontwikkeling van beleid, bestemmingsplanprocedures en vergunningverlening diverse ambtenaren nodig. Van beleidsmedewerkers en planologen tot juristen."

Met name het aantal beroepen waarvoor minimaal een hbo-studie nodig is nam toe, ziet het UWV. Dat komt doordat het werk bij de overheid complexer is geworden, waardoor nu zes op de tien ambtenaren hoogopgeleid zijn. "Bestaande functies zijn inhoudelijk veranderd en veelomvattender geworden. Daardoor zijn meer en andere kennis en vaardigheden nodig", legt Molleman uit.

En de zoektocht naar nieuw personeel zal ook de aankomende tijd doorzetten. Al is de overheid als werkgever zeker niet alleen op zoek naar personeel met minimaal een hbo-diploma. Onder meer op het gebied van veiligheid zijn volgens het UWV veel functies beschikbaar, als gevangenismedewerker, handhaver of politieagent.

Meer uit Financieel

Cementfabrikant Lafarge schuldig bevonden aan betalen terroristen

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.

1 uur geleden
Brussel presenteert volgende week plan tegen hoge energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.

2 uur geleden
AFM wil regels voor inzet AI-tools op kapitaalmarkten

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

3 uur geleden
Huizen van 120.000 eigenaren hebben funderingsproblemen, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.

3 uur geleden
AFM: financiële sector moet meer inspelen op onvoorspelbaarheid

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

3 uur geleden
Oud-topman ING Hamers wordt voorzitter financieel techplatform

SINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.

4 uur geleden
Duitse regering verlaagt accijns op benzine en diesel

BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse regering wil de prijzen aan de pomp verlagen. Bondskanselier Friedrich Merz kondigde daarvoor een accijnsverlaging op benzine en diesel van 17 cent per liter aan.

4 uur geleden