Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UvA: moord op Franse docent is aanval op onderwijs en samenleving

UvA: moord op Franse docent is aanval op onderwijs en samenleving

AMSTERDAM (ANP) - De moord op de Franse docent Samuel Paty is ook "een aanval op ons onderwijs, en daarmee op onze samenleving waar vrijheid van meningsuiting een van de belangrijkste democratische kernwaarden is". Met die woorden reageert de Universiteit van Amsterdam op de gruweldaad.

De 47-jarige leraar had in een les over vrijheid van meningsuiting spotprenten van de profeet Mohammed getoond en werd daar vrijdag voor vermoord in de Parijse voorstad Conflans-Sainte-Honorine. Het slachtoffer werd onthoofd. De politie schoot vervolgens de dader, een 18-jarige moslimextremist, dood. Zeven verdachten, onder wie twee scholieren van 14 en 15 jaar, worden door de Franse justitie vervolgd voor "samenzwering om een terroristische moord te plegen".

De UvA heeft "met grote afschuw kennisgenomen van de moord". In een verklaring betuigt de universiteit "uit de grond van ons hart onze steun aan datgene waar hij voor stond". Alle leraren wereldwijd moeten zonder angst of druk van buitenaf hun lessen kunnen geven, aldus de UvA. "Het raakt ons diep. Samuel Paty mag niet vergeten worden."

Paty wordt dinsdag herdacht in de Tweede Kamer. Premier Mark Rutte zei eerder over de Franse leraar dat hij "op beestachtige wijze is vermoord omdat hij zijn leerlingen de waarde van het vrije woord wilde bijbrengen."

Meer uit Binnenland

Reisadvies Israël aangescherpt om spanningen VS-Iran

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.

6 uur geleden
Ook gegevens van DJI-medewerkers gelekt door zwakte in software

DEN HAAG (ANP) - Persoonlijke gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen zijn ingezien door hackers. Het gaat onder meer om namen, telefoonnummers en locatiegegevens, schrijven de staatssecretarissen van Justitie en van Binnenlandse Zaken in een brief aan de Tweede Kamer. Om hoeveel mensen het gaat, zeggen ze niet.

6 uur geleden
Meer meldingen bij meldpunt voor dierenleed in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meldpunt 144, voor mishandeling en verwaarlozing van dieren, kreeg in 2025 meer meldingen dan in 2024. Met ruim 155.000 meldingen kreeg het meldpunt 10 procent meer telefoontjes dan in 2024.

7 uur geleden
COA: inschatting opvangplekken geeft duidelijkheid

DEN HAAG (ANP) - De vrijdag gepubliceerde inschatting over hoeveel opvangplekken provincies en gemeenten moeten regelen voor asielzoekers geeft "duidelijkheid en richting". Dat zegt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

7 uur geleden
Asielminister: nog 11.400 opvangplekken nodig in Zuid-Holland

DEN HAAG (ANP) - In Zuid-Holland moeten gemeenten nog voor 11.400 extra opvangplekken zorgen voor asielzoekers, meldt de nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA). In de zogenoemde capaciteitsraming heeft hij bekendgemaakt hoeveel opvangplekken elke provincie moet verzorgen. Alle provincies komen samen nog 38.000 plekken tekort, meldde Van den Brinks voorganger Mona Keijzer (BBB) eerder al.

7 uur geleden
Jetten doet iedere week aangifte van homohaat en bedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten doet iedere week aangifte van homohaat. Hij krijgt iedere dag bedreigingen binnen vanwege zijn geaardheid, zei hij tijdens de wekelijkse persconferentie met de premier.

7 uur geleden
Jetten wil dat ministers goed nadenken voordat ze iets posten

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) wil dat zijn bewindspersonen voortaan beter nadenken voordat ze iets op sociale media zetten. Hij zei dat in reactie op een Instagram-post van minister en partijgenoot Hans Vijlbrief waar ophef over is ontstaan.

8 uur geleden