Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UvA: in wereld zonder armoede stijgt uitstoot 26 procent extra

UvA: in wereld zonder armoede stijgt uitstoot 26 procent extra

AMSTERDAM (ANP) - De uitstoot van broeikasgassen zou nog 26 procent extra groeien als iedereen ter wereld zou ontsnappen aan armoede. Het water- en landgebruik en de verontreiniging door voedingsstoffen zouden bovendien toenemen met 2 tot 5 procent, schrijven onderzoekers donderdag in het wetenschappelijk tijdschrift Nature Sustainability.

De studie is geleid door onderzoekers van de Universiteit van Amsterdam (UvA). Ze keken naar het jaar 2018. Voor dat jaar is berekend hoeveel extra druk op de planeet zou ontstaan als iedereen "eerlijke toegang" zou hebben tot "de minimumvereisten voor een menswaardig bestaan". De middelen en hulpbronnen zouden beter verdeeld moeten worden zodat iedereen kan ontsnappen aan armoede, aldus de onderzoekers.

Hoofdauteur Crelis Rammelt noemt vooral de stijging in broeikasgassen "enorm". "We vonden tegelijkertijd dat de extra druk gelijk is aan de belasting van de aarde die de rijkste 1 tot 4 procent van de mensen in 2018 veroorzaakte", vult hij aan. De rijken moeten grote veranderingen ondergaan om maatschappelijke en milieudoelstellingen te bereiken, zegt hij. Volgens de onderzoekers zijn "grote herverdelingen en fundamentele verschuivingen in de samenleving" nodig.

De Verenigde Naties willen extreme armoede in 2030 beëindigd hebben. In de Sustainable Development Goals gaat het bij extreme armoede om mensen die nu met minder dan 1,25 dollar per dag moeten rondkomen. In het algemeen moet de armoede in 2030 minstens met de helft verminderd zijn.

Meer uit Binnenland

Passagier cruiseschip aangekomen in Düsseldorf

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.

2 uur geleden
Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

7 uur geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

7 uur geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

7 uur geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

8 uur geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

8 uur geleden
Spanje verwacht maandag passagiers cruiseschip te evacueren

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.

8 uur geleden