Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UvA heeft spijt van uitnodigen pedoactivist Nelson

UvA heeft spijt van uitnodigen pedoactivist Nelson

AMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) heeft er spijt van dat ze pedoactivist Nelson had uitgenodigd. De UvA was onvoldoende op de hoogte van "zijn activistische houding en uitspraken" en zou hem zeker niet hebben uitgenodigd als dat wel bekend was geweest, zegt de directeur van het College Sociale Wetenschappen van de UvA, Richard van der Wurff. "Het spreekt voor zich dat wij pedoseksualiteit sterk afkeuren, seks met kinderen is onder geen beding of omstandigheid goed te praten."

De pedoactivist was donderdagavond te zien in een aflevering van het televisieprogramma Danny op straat. Nelson was daarin ook onderweg om een gastcollege te geven op de UvA. De universiteit had hem gevraagd om te praten over zijn gevoelens als pedofiel en over wat het betekent om daarmee te leven maar er niet naar te handelen.

Nelson zegt in het tv-programma dat hij een politieke partij wil oprichten om de leeftijd waarop een minderjarige vrijwillig seks mag hebben te verlagen. Ook meent hij dat kinderen van 2 à 3 jaar "ontwikkeld genoeg" zijn om te bepalen of ze seks willen hebben, omdat ze ook ontwikkeld genoeg zijn om te bepalen of ze een ijsje willen of naar de speeltuin, zegt hij tegen presentator Danny Ghosen.

Ophef

Op sociale media leidde de uitzending tot veel ophef. Ghosen zei donderdag in Op1 dat over een eerdere aflevering, waarin jongeren te zien waren die rondlopen met machetes, ook commotie ontstond. "Er worden wel jongeren doodgestoken door dat soort jongeren, dus natuurlijk moeten we dat laten zien. Pedofielen, die lopen ook elke dag rond", aldus de presentator.

De uitzending zou ook de reden zijn geweest dat donderdagavond enkele mensen boos verhaal kwamen halen bij een woning in Lelystad. Volgens het AD woont Nelson daar. Een politiewoordvoerder kon daar niet op ingaan, maar meldt wel dat enkele mensen boos waren op een bewoner van een woning aan de Meentweg. Agenten hebben dit in de kiem kunnen smoren. De politie houdt de woning de komende tijd extra in de gaten.

Meer uit Binnenland

Iets meer broeikasgassen uitgestoten in tweede kwartaal 2026

DEN HAAG (ANP) - De uitstoot van broeikasgassen was in het tweede kwartaal van 2026 iets hoger dan een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het RIVM op basis van voorlopige cijfers.

1 uur geleden
Veel bussen vallen uit bij Arriva door landelijke staking

HEERENVEEN (ANP) - De meeste bussen van Arriva rijden woensdag niet als gevolg van de landelijke staking in het openbaar vervoer. Het vervoersbedrijf probeert de normale dienstregeling zoveel mogelijk in stand te houden. Er rijden woensdag de hele dag geen treinen van Arriva.

1 uur geleden
NS-stations leeg door landelijke 24-uursstaking

UTRECHT (ANP) - De NS-stations zijn leeg woensdagochtend vroeg vanwege de landelijke 24-uursstaking. Op Utrecht Centraal is het uitgestorven, ziet een ANP-verslaggever. Er zijn daar slechts enkele NS-medewerkers. Ook op Amsterdam Centraal is het stil. Alleen luchthaven Schiphol is wel beperkt bereikbaar.

1 uur geleden
Minderhoud: grenzen scherp in gaten houden om vuurwerk te stoppen

DEN HAAG (ANP) - De politie houdt de grenzen met België en Duitsland scherp in de gaten sinds de invoering van het vuurwerkverbod, zegt Ko Minderhoud, nationaal coördinator vuurwerk bij de politie, tegen De Telegraaf. "Deze inspanningen rond de grensregio's gaan ons veel opleveren. Als je gericht zoekt, ga je meer vinden."

5 uur geleden
Forse kritiek toezichthouders op nieuwe wet inlichtingendiensten

DEN HAAG (ANP) - De huidige toezichthouders op de AIVD en MIVD hebben scherpe kritiek op het kabinetsvoorstel om de inlichtingendiensten nieuwe bevoegdheden te geven en meer mogelijkheden om gegevens te verzamelen. Het voorstel is "niet in balans", oordelen de Commissie van Toezicht op de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten (CTIVD) en de Toetsingscommissie Inzet Bevoegdheden (TIB).

7 uur geleden
Ziekenhuis wist niet van misbruikverdenkingen arts uit Bergen

ALKMAAR (ANP) - Het ziekenhuis waar de 66-jarige verdachte van seksueel misbruik van Filipijnse kinderen werkte, heeft via de media vernomen waar de arts van verdacht wordt. De Noordwest Ziekenhuisgroep met vestigingen in onder meer Alkmaar en Den Helder zegt "geschrokken en ontzet" te zijn door de verdenkingen.

9 uur geleden
Heinen mist deel van Algemene Beschouwingen om overleg in Dublin

DEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen mist volgende week het laatste deel van de Algemene Politieke Beschouwingen (APB) omdat hij naar Dublin gaat voor overleg met collega's uit andere landen. Dat meldt de bewindsman dinsdagavond in een brief aan de Tweede Kamer.

11 uur geleden