'Utrechtse' zeehond verkast naar Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De zeehond die eerder meerdere dagen in Utrecht werd gezien, is naar de binnenwateren van Amsterdam gezwommen. Het dier dook daar donderdag op, maar toen was nog onduidelijk of het om hetzelfde dier ging. Onderzoekers van Zeehondencentrum Pieterburen hebben nu vastgesteld dat het inderdaad om "één en hetzelfde dier" gaat, meldt de organisatie.
De onderzoekers gebruikten een techniek die vlekkenpatronen van zeehonden kan herkennen, vertelt hoofd educatie van Zeehondencentrum Pieterburen Sander van Dijk. Die techniek hebben ze ontwikkeld om het gedrag tussen een moederzeehond en pup te onderzoeken - de 'gewone' soort zeehondmoeder geeft niet alleen de eigen pup melk. Daarvoor moesten de unieke dieren herkend worden en de techniek is nu gebruikt om het reislustige, stadse beest op basis van foto's te identificeren.
Net als eerder roept Pieterburen op om voor rust voor het beest te zorgen, "vooral gezien het mooie weer". Toen de zeehond in het Utrechtse Merwedekanaal zwom en zonde bij een woonboot, vroegen de kenners en de gemeente ook al om afstand te houden tot het dier. Die is van zichzelf een vrij schuchter soort en zal dus niet zomaar mensen opzoeken, legde bioloog Van Dijk eerder uit. Zolang er afstand gehouden wordt, kan zo lang als het beest zin heeft van zijn aanwezigheid in de binnenwateren van Amsterdam genoten worden.
Onder meer AT5 meldde donderdag dat er 's ochtends een zeehond was gezien op een steiger aan de Amstel, bij een roeivereniging bij park Somerlust.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De brand in een kabelgoot naast het spoor in Rotterdam-Zuid heeft grotere gevolgen dan eerder ingeschat. Spoorbeheerder ProRail verwacht nu dat pas donderdagavond weer treinen kunnen rijden tussen Rotterdam en het zuiden. Dat geldt zowel voor het treinverkeer richting Breda, dat normaal gesproken over de hogesnelheidslijn rijdt, als voor de treinen naar Dordrecht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote steden zijn voorbereid op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Marokko die om 03.00 uur begint. Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Den Haag en Amersfoort houden rekening met festiviteiten maar ook met eventuele ongeregeldheden na afloop. Over specifieke veiligheidsmaatregelen doen zij geen uitspraken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duitsland en Nederland gaan speciale eenheden van de politie bij elkaar inzetten, meldt justitieminister David van Weel. Maandagavond zullen de VVD-bewindsman en Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat aankondigen vanuit Berlijn. De ministers verwachten zo beter op te kunnen treden tegen terroristische dreigingen en georganiseerde misdaad in de grensregio.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Tim de Kraker, de hoogste baas van de politie Zeeland, is op non-actief gesteld, bevestigt een woordvoerder van de politie aan het ANP na berichtgeving van Omroep Zeeland. "Er loopt een intern onderzoek, op verdere vragen gaan we niet in."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum gaat niet in hoger beroep in de ontslagzaak van oud-directeur Birgit Donker. De rechter heeft maandag vastgesteld dat er geen goede reden was voor haar ontslag. Donker krijgt een vergoeding van 400.000 euro. Het museum noemt de uitspraak "teleurstellend".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op gironummer 5125 van het Rode Kruis is sinds eind vorige week 925.000 euro gedoneerd voor de slachtoffers van de aardbevingen in Venezuela. De hulporganisatie opende het rekeningnummer donderdag na twee zware bevingen. Die hebben aan zeker 1450 mensen het leven gekost, tienduizenden mensen worden nog steeds vermist.
9 uur geledenGILZE-RIJEN (ANP) - Drones en andere 'onbemande systemen' worden de standaard bij Defensie. Door de doorbraak van onbemande vliegtuigjes, voertuigen, bootjes en robots op het slagveld én die van bijvoorbeeld kunstmatige intelligentie moet ook de Nederlandse krijgsmacht "wezenlijk" anders worden, staat in de maandag gepresenteerde defensieplannen voor de komende jaren.
9 uur geleden