Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Utrechtse wethouder betreurt uitstel Vuelta

Utrechtse wethouder betreurt uitstel Vuelta

UTRECHT (ANP) - Het feestje, dat de start van de Ronde van Spanje in augustus in Utrecht had moeten zijn, gaat voorlopig niet door. Door de herziening van de wielerkalender - nodig vanwege de coronacrisis - is de Spaanse wielerkoers sowieso verplaatst tot laat in het najaar. De organisatoren zoeken nog een datum voor de wedstrijd die zou beginnen met drie etappes op Nederlandse bodem. "Heel erg jammer", zegt de Utrechtse wethouder Klaas Verschuure (Economische Zaken).

Zoals de start van de Tour de France in 2015 de stad in een roes kreeg, had nu de Vuelta Utrecht op 14 en 15 augustus in de ban van het wielrennen moeten brengen. De voorbereidingen zijn al lange tijd bezig. "Zeker ook voor alle vrijwilligers, buurtbewoners en actieve ondernemers die zich op de komst van de wielerronde hadden verheugd is dit een tegenvaller", zegt Verschuure.

"Corona zet de hele sportwereld op zijn kop en het treft nu ook de Vuelta. Een concrete nieuwe datum is er nog niet. De internationale wielerbond UCI en de Spaanse organisatoren gaan de komende weken overleggen wanneer de ronde wel verreden kan worden. Pas dan bekijken we met La Vuelta Holanda, met Den Bosch, Breda en de provincies wat de mogelijkheden zijn."

In Breda heeft wethouder Daan Quaars (Sport) er ook wat zorgen bij. "De consequenties zijn nu nog niet inzichtelijk, maar ze zijn hoe dan ook enorm. Het is geen straatbarbecue die je verplaatst. Breda is al twee jaar bezig om het evenement te organiseren", vertelt Quaars. "We zagen het uiteraard wel aankomen. Het is goed dat het half augustus niet doorgaat. Maar we hebben nu ongelooflijk veel vragen, en iedere vraag leidt tot moeilijke antwoorden. De signalen die we krijgen zijn dat de organisatie nog steeds graag naar Nederland komt. De wereld verandert dagelijks, het is onze taak om te anticiperen op de beslissingen die de UCI neemt."

Meer uit Sport

IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

1 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

1 uur geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

3 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

3 uur geleden
Noorwegen evenaart record van zestien keer goud, Nederland vijfde

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor de zestiende keer een gouden medaille gewonnen. Dat gebeurde bij de teamsprint op de Noordse combinatie. Noorwegen evenaarde daarmee de prestatie van de vorige Winterspelen in 2022 in Beijing, toen de Scandinaviërs op een recordaantal van zestien gouden plakken uitkwamen.

3 uur geleden
Nuis is meer dan tevreden met 'hoogst haalbare' bronzen medaille

MILAAN (ANP) - Voor Kjeld Nuis voelt het brons op de 1500 meter bij de Spelen van Milaan alsof hij goud heeft gewonnen. De 36-jarige schaatser pakte na zijn olympische titels van Pyeongchang en Beijing voor de derde Spelen op rij een medaille op de schaatsmijl. "Het meest realistische vandaag was brons en als ik dat dan haal, heb ik het hoogst haalbare gepresteerd. Dan moet je supertrots zijn."

3 uur geleden
Oranje-schaatsers op Spelen voor het eerst sinds 1994 zonder goud

MILAAN (ANP) - De Oranje-schaatsers hebben bij de Winterspelen in Milaan voor het eerst geen gouden medaille gewonnen op de vijf individuele afstanden. In 1994 kwam het voor het laatst voor dat Nederland niet wist te winnen op de 500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter.

4 uur geleden