Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Utrechtse moeder verdacht van vergiftigen eigen baby

Utrechtse moeder verdacht van vergiftigen eigen baby

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie beschuldigt een 37-jarige vrouw uit Utrecht ervan dat ze heeft geprobeerd haar eigen baby van twee maanden oud te doden, door haar zieke dochtertje te vergiftigen. Ze was destijds werkzaam als arts. Ook zou ze haar zoontje, vanaf zijn geboorte in 2016, vier jaar lang ziek hebben gemaakt en gehouden.

Sarah V. wordt verdacht van poging tot moord op haar baby en zware mishandeling van een van haar andere kinderen. Dat vertelde de officier van justitie maandag in de Utrechtse rechtbank, waarbij veel mensen aanwezig waren.

De moeder werd betrapt met meerdere flesjes met flink verdunde moedermelk met daarin grote hoeveelheden loperamide, een diarreeremmer. De vrouw zou dit meteen na de te vroege geboorte van het kindje in april 2020 door de moedermelk hebben gemengd en ook naar het ziekenhuis hebben meegebracht, waar het kindje in de couveuse lag.

Hartritmestoornissen

De verdachte ontkent de beschuldigingen en beweert dat ze zelf loperamide slikte en dat het mogelijk zo in de melk terechtkwam. "Ik had niet het gevoel dat ik gevaarlijke medicatie slikte." Ze vertelde dat ze steeds ging slikken omdat dat volgens haar de borstvoeding op gang hield. "Misschien wel zestig pillen per dag." Ze gaf ook aan dat ze zich veel dingen niet kan herinneren.

Twee maanden na de geboorte deed een arts van het kinderziekenhuis melding bij Veilig Thuis. Het kindje had namelijk onverklaarbare levensbedreigende hartritmestoornissen, groeiachterstand en ademhalingsproblemen. Toen het overging op flesvoeding, ging het snel stukken beter met haar.

Meldingen

Ook over het zoontje werden eerder meldingen gedaan. Volgens het OM heeft V. hem zwaar mishandeld en onvoldoende verzorgd. Dit kind had groeiachterstand en darmproblemen en moest vaak worden opgenomen. De moeder zou de artsen verkeerde informatie hebben doorgegeven en medisch advies niet goed hebben uitgevoerd. Zo zou ze hebben gerommeld met de katheter in het lichaam, waardoor infecties ontstonden.

Voor de zaak zijn zes zittingsdagen gepland. Er komen ook nog deskundigen aan het woord. Dinsdag gaat de rechtbank verder met de inhoudelijke behandeling.

Meer uit Binnenland

Straffen voor geweld tegen vrouw rond onrust asielopvang Engelen

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft maandag twee mannen van 41 en 43 jaar oud bestraft voor de mishandeling van een vrouw. Het slachtoffer saboteerde volgens de mannen in het naast Den Bosch gelegen dorp Engelen protesten tegen de komst van een asielopvang. Zij zou onder meer vlaggen en protestborden hebben vernield of beklad.

5 uur geleden
23 jaar cel voor Nederlandse vader wegens moord op zoon in België

ANTWERPEN (ANP) - In Antwerpen is een Nederlandse vader (47) veroordeeld tot een gevangenisstraf van 23 jaar voor de moord op zijn 14-jarige zoon. In januari 2022 overleed de jongen in het huis van zijn vader in Turnhout, waar hij pas acht weken later door de politie werd gevonden. Al die tijd wisten zijn moeder en broers niet waar hij was. In het lichaam van de jongen werd ketamine gevonden.

5 uur geleden
NVJ: verklaring politie over fotograaf in water niet plausibel

DEN HAAG (ANP) - Dat een fotograaf zaterdag bij rellen op het Malieveld volgens de politie in het water belandde om werkruimte voor agenten te creëren, noemt de Nederlandse Vereniging van Journalisten "een niet plausibele verklaring". "Dat valt niet te rijmen met het beeldmateriaal dat publiekelijk te zien is", stelt Paul Teixeira van de NVJ.

6 uur geleden
Korte brand met veel rookontwikkeling bij Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden heeft maandagmiddag een grote brand gewoed, waar veel rook vanaf kwam. Tata zelf laat weten dat het vuur na zo'n veertig minuten blussen onder controle was. Zowel de bedrijfsbrandweer van het staalbedrijf als de reguliere brandweer rukte uit. Niemand raakte gewond.

6 uur geleden
OM beslist later over afhandeling meeste Malieveld-verdachten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet nog beslissen wat er gebeurt met de meeste van de 24 verdachten die zaterdag zijn aangehouden bij rellen op het Malieveld. Volgens een woordvoerder is van twee minderjarigen, die werden gepakt om vuurwerk, wel bekend wat er met ze gaat gebeuren.

7 uur geleden
Zeer grote brand op het terrein van Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden woedt maandagmiddag een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om een brand bij een transportband. De brand veroorzaakt veel rook.

7 uur geleden
Politie: fotograaf in water gevolg van 'creëren werkruimte'

DEN HAAG (ANP) - Dat er zaterdag een fotograaf een duw kreeg van een agent en in het water belandde bij rellen op het Malieveld, is het "gevolg van het creëren van werkruimte" voor de arrestatie-eenheid van de politie. Dat laat de politie Den Haag weten. Volgens een woordvoerder ging het om een "heftige inzet", waarbij de politie "snel moest handelen".

7 uur geleden