Utrechtse minima krijgen eind maart 200 euro voor energierekening
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht gaat mensen met een laag inkomen eind maart compenseren voor de stijgende energieprijzen. Dat schrijft het Utrechtse college van burgemeester en wethouders dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. Alle uitkeringsgerechtigden ontvangen eind deze maand eenmalig een bedrag van 200 euro bovenop hun uitkering om de energierekening te kunnen betalen.
De gemeente Utrecht vergoedt al sinds eind januari het verschil tussen de oude en nieuwe energierekening voor schrijnende gevallen. Bijvoorbeeld van Utrechters wier energiekosten meer dan 200 euro zijn gestegen of die buiten buiten de doelgroep van bijstandsgerechtigden vallen. Deze tijdelijke maatregel wordt verlengd tot 1 augustus.
Linda Voortman, wethouder Werk en Inkomen: "Met deze eenmalige vergoeding en het verlengen van de tijdelijke regeling willen we inwoners op korte termijn in staat stellen om de energierekening (blijven) te betalen. Hiermee proberen we te voorkomen dat er schulden ontstaan of verergeren." Utrecht dringt er bij het Rijk op aan om zo snel mogelijk met een perspectief te komen voor vergoeding voor minima in verband met de stijgende energieprijzen.
Utrechters met een laag inkomen, maar geen uitkering, kunnen op een later moment ook een aanvraag doen bij de gemeente voor de 200 euro compensatie wegens de hoge energierekening. De gemeente is nog aan het uitzoeken hoe die individuele verzoeken zo eenvoudig mogelijk kunnen worden ingediend via de website van de gemeente Utrecht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen ongeveer veertig gevallen ontdekt van politieke partijen die vermoedelijk de regels voor gerichte onlineadvertenties hebben overtreden.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State vernietigt het besluit van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat om op Schiphol maximaal 478.000 vluchten toe te staan. Daardoor valt de luchthaven terug op de regels uit 2008, waarin geen maximumaantal vluchten is opgenomen. Het ministerie werkt al aan een nieuw besluit. Het maximumaantal nachtvluchten van 27.000 per jaar blijft voorlopig wel in stand.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State heeft het kabinetsplan vernietigd om de A27, A12 en A28 bij Utrecht te verbreden. Vorig jaar kreeg het kabinet de opdracht om de stikstofuitstoot van het project beter uit te leggen, maar dat is niet gelukt. De verbouwing van de snelwegen is daarmee van de baan, schrijft de hoogste bestuursrechter.
51 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Jeroen Kijk in de Vegte en Henry Schut verzorgen dit jaar voor de NPO het Nederlandse commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival in Wenen. Het duo vervangt de vaste commentator Cornald Maas, die zich na de boycot door AVROTROS terugtrok.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Zorgwekkende cijfers", aldus directeur Marjolein Demmers van Natuur & Milieu in reactie op het nieuws dat de uitstoot van broeikasgassen vorig jaar toenam. Ook andere natuurorganisaties zijn bezorgd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het klimaatdoel van 2030 raakt verder uit zicht. Vorig jaar werd er 0,8 procent meer broeikasgassen uitgestoten dan in 2024. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het RIVM/Emissieregistratie. In totaal werd 145,6 megaton CO2 en andere broeikasgassen uitgestoten in 2025.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In 2025 namen minstens 122 daklozen een sociaal advocaat in de arm om via de rechter een plek in een opvanglocatie af te dwingen. Dat meldt onderzoeksplatform Investico na een rondvraag onder sociaal advocaten. Aan het onderzoek deden ook de Groene Amsterdammer en Trouw mee.
4 uur geleden