Utrechtse minima krijgen eind maart 200 euro voor energierekening
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht gaat mensen met een laag inkomen eind maart compenseren voor de stijgende energieprijzen. Dat schrijft het Utrechtse college van burgemeester en wethouders dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. Alle uitkeringsgerechtigden ontvangen eind deze maand eenmalig een bedrag van 200 euro bovenop hun uitkering om de energierekening te kunnen betalen.
De gemeente Utrecht vergoedt al sinds eind januari het verschil tussen de oude en nieuwe energierekening voor schrijnende gevallen. Bijvoorbeeld van Utrechters wier energiekosten meer dan 200 euro zijn gestegen of die buiten buiten de doelgroep van bijstandsgerechtigden vallen. Deze tijdelijke maatregel wordt verlengd tot 1 augustus.
Linda Voortman, wethouder Werk en Inkomen: "Met deze eenmalige vergoeding en het verlengen van de tijdelijke regeling willen we inwoners op korte termijn in staat stellen om de energierekening (blijven) te betalen. Hiermee proberen we te voorkomen dat er schulden ontstaan of verergeren." Utrecht dringt er bij het Rijk op aan om zo snel mogelijk met een perspectief te komen voor vergoeding voor minima in verband met de stijgende energieprijzen.
Utrechters met een laag inkomen, maar geen uitkering, kunnen op een later moment ook een aanvraag doen bij de gemeente voor de 200 euro compensatie wegens de hoge energierekening. De gemeente is nog aan het uitzoeken hoe die individuele verzoeken zo eenvoudig mogelijk kunnen worden ingediend via de website van de gemeente Utrecht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
4 uur geledenHEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.
7 uur geledenHEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
8 uur geleden