Utrechtse medische start-up Vitestro krijgt miljoeninvestering
UTRECHT (ANP) - De Utrechtse medische start-up Vitestro heeft een investering van 12 miljoen euro gekregen. Voor het bedrijf, dat een apparaat ontwikkeld dat zelfstandig bloed moet kunnen afnemen zonder dat daar nog een verpleegkundige of dokter aan te pas komt, is het de eerste investeringsronde. Dat wordt ook wel een Serie A-financieringsronde genoemd.
De investeringsronde werd geleid door het in Californië gevestigde Sonder Capital. Ook andere geldschieters deden daaraan mee.
Met het geld wil Vitestro doorwerken aan marktgoedkeuring voor zijn apparaat. Een prototype werd al op ruim duizend patiënten getest en klinische studies worden dit jaar voortgezet. Vitestro verwacht zijn bloedafnameapparaat volgend jaar in Europa op de markt te kunnen brengen. Volgens topman en medeoprichter Toon Overbeke van Vitestro breekt er nu een "nieuwe groeifase aan". Het bedrijf ziet kansen omdat bloedafname een veel voorkomende handeling is bij medische laboratoria en die ook te maken hebben met personeelskrapte.
De Utrechtse start-up werd in 2017 opgericht. Inmiddels heeft het bedrijf zo'n vijftig medewerkers die zich onder meer bezighouden met beeldvormingssoftware, medische robotica en kunstmatige intelligentie.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
3 uur geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.
5 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".
6 uur geleden