Utrechtse medische start-up Vitestro krijgt miljoeninvestering
UTRECHT (ANP) - De Utrechtse medische start-up Vitestro heeft een investering van 12 miljoen euro gekregen. Voor het bedrijf, dat een apparaat ontwikkeld dat zelfstandig bloed moet kunnen afnemen zonder dat daar nog een verpleegkundige of dokter aan te pas komt, is het de eerste investeringsronde. Dat wordt ook wel een Serie A-financieringsronde genoemd.
De investeringsronde werd geleid door het in Californië gevestigde Sonder Capital. Ook andere geldschieters deden daaraan mee.
Met het geld wil Vitestro doorwerken aan marktgoedkeuring voor zijn apparaat. Een prototype werd al op ruim duizend patiënten getest en klinische studies worden dit jaar voortgezet. Vitestro verwacht zijn bloedafnameapparaat volgend jaar in Europa op de markt te kunnen brengen. Volgens topman en medeoprichter Toon Overbeke van Vitestro breekt er nu een "nieuwe groeifase aan". Het bedrijf ziet kansen omdat bloedafname een veel voorkomende handeling is bij medische laboratoria en die ook te maken hebben met personeelskrapte.
De Utrechtse start-up werd in 2017 opgericht. Inmiddels heeft het bedrijf zo'n vijftig medewerkers die zich onder meer bezighouden met beeldvormingssoftware, medische robotica en kunstmatige intelligentie.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse regering wil de prijzen aan de pomp verlagen. Bondskanselier Friedrich Merz kondigde daarvoor een accijnsverlaging op benzine en diesel van 17 cent per liter aan.
4 uur geleden