Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Utrechtse handhavers mogen religieuze uitingen dragen

Utrechtse handhavers mogen religieuze uitingen dragen

UTRECHT (ANP) - Ruim twee jaar nadat de gemeenteraad er een motie over aannam, is het buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) en toezichthouders in Utrecht toegestaan om met religieuze of levensbeschouwelijke uitingen aan het werk te gaan. De gemeente heeft het proces om het kledingreglement te wijzigen doorlopen en de nieuwe versie nu ingevoerd.

De uitingen die bij het uniform worden gedragen moeten wel aan bepaalde voorwaarden voldoen. Onder andere op het gebied van veiligheid en herkenbaarheid zijn er eisen gesteld. De gemeente heeft de kledingvoorschriften opgesteld na een "zorgvuldig proces" en in overleg met onder meer politie, Openbaar Ministerie, College voor de Rechten van de Mens, uitvoeringsorganisaties en ambtenaren.

Een medewerker die een levensbeschouwelijke uiting bij het uniform wil dragen, dient dit te overleggen met onder meer de leidinggevende. Volgens de gemeente Utrecht heeft nog niemand zich gemeld en dus zal de verandering "nog niet direct zichtbaar" zijn in het straatbeeld.

Andere gemeenten

In november 2021 werd de motie aangenomen die het dragen van onder andere een hoofddoek, keppeltje, tulband of kruis bij een uniform mogelijk moet maken. Een flinke meerderheid van de gemeenteraad was van mening dat de stad moet laten zien dat diversiteit en inclusiviteit hoog in het vaandel staan. Utrecht kon zo als eerste grote stad "voorloper zijn van een maatschappelijke verandering", aldus de indieners van de motie DENK, Partij voor de Dieren en Student & Starter.

Intussen is de stad ingehaald en mogen de ambtenaren in de steden Arnhem en Tilburg al met de gewenste uitingen in diensttijd over straat. In Den Haag mag dit in de toekomst ook, het is nog niet duidelijk wanneer.

Meer uit Binnenland

Groep wadlopers gered van het wad bij Ameland

AMELAND (ANP) - Een groep van 32 wadlopers is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.

44 minuten geleden
Gestrande wadlopers met reddingsboten en heli van wad gehaald

AMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.

1 uur geleden
België eist stemming over songfestival, anders geen deelname

WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.

11 uur geleden
Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.

13 uur geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

16 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

19 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

19 uur geleden