Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Utrechtse handhavers mogen religieuze uitingen dragen

Utrechtse handhavers mogen religieuze uitingen dragen

UTRECHT (ANP) - Ruim twee jaar nadat de gemeenteraad er een motie over aannam, is het buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) en toezichthouders in Utrecht toegestaan om met religieuze of levensbeschouwelijke uitingen aan het werk te gaan. De gemeente heeft het proces om het kledingreglement te wijzigen doorlopen en de nieuwe versie nu ingevoerd.

De uitingen die bij het uniform worden gedragen moeten wel aan bepaalde voorwaarden voldoen. Onder andere op het gebied van veiligheid en herkenbaarheid zijn er eisen gesteld. De gemeente heeft de kledingvoorschriften opgesteld na een "zorgvuldig proces" en in overleg met onder meer politie, Openbaar Ministerie, College voor de Rechten van de Mens, uitvoeringsorganisaties en ambtenaren.

Een medewerker die een levensbeschouwelijke uiting bij het uniform wil dragen, dient dit te overleggen met onder meer de leidinggevende. Volgens de gemeente Utrecht heeft nog niemand zich gemeld en dus zal de verandering "nog niet direct zichtbaar" zijn in het straatbeeld.

Andere gemeenten

In november 2021 werd de motie aangenomen die het dragen van onder andere een hoofddoek, keppeltje, tulband of kruis bij een uniform mogelijk moet maken. Een flinke meerderheid van de gemeenteraad was van mening dat de stad moet laten zien dat diversiteit en inclusiviteit hoog in het vaandel staan. Utrecht kon zo als eerste grote stad "voorloper zijn van een maatschappelijke verandering", aldus de indieners van de motie DENK, Partij voor de Dieren en Student & Starter.

Intussen is de stad ingehaald en mogen de ambtenaren in de steden Arnhem en Tilburg al met de gewenste uitingen in diensttijd over straat. In Den Haag mag dit in de toekomst ook, het is nog niet duidelijk wanneer.

Meer uit Binnenland

Drie personen aangehouden voor explosie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In verband met de zware explosie die in de nacht van donderdag op vrijdag plaatsvond in Amsterdam Nieuw-West zijn in totaal drie aanhoudingen verricht, laat de politie zaterdag weten. De politie had eerder al gemeld dat er vrijdag meerdere mensen waren aangehouden, maar niet het exacte aantal. Waarvan ze verdacht worden, wil de politie in verband met het onderzoek nog niet zeggen. Ook zijn er twee voertuigen in beslag genomen.

16 uur geleden
Politie begonnen met forensisch onderzoek na explosie Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met forensisch onderzoek op de locatie in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie na berichtgeving door Het Parool.

17 uur geleden
Eigenaar sportschool Amsterdam kan explosie nauwelijks bevatten

AMSTERDAM (ANP) - De eigenaar van de sportschool in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was, kan de situatie nog steeds nauwelijks bevatten, zegt hij in een bericht op Instagram.

17 uur geleden
Zeeuwse wielerdag gestart met herdenking ongeluk Vogelwaarde

GOES (ANP) - Een Zeeuwse wielrendag waarmee geld wordt ingezameld voor KWF Kankerbestrijding, is in Goes begonnen met één minuut stilte ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het ongeluk in Vogelwaarde donderdagmiddag. Dat meldt de voorzitter van de Ride for the Roses, Eric de Ruijsscher.

18 uur geleden
Rode Kruis plaatst extra tenten voor aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis plaatst vier extra tenten op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel. De tenten zijn bedoeld om wachtende asielzoekers beschutting te geven tegen regen en wind, niet om 's nachts in te slapen.

18 uur geleden
Bij rellen Wijk bij Duurstede ook inzet van ME, honden en paarden

WIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - De politie heeft vrijdagavond in Wijk bij Duurstede verschillende charges uitgevoerd toen relschoppers het gemeentehuis aanvielen. Op sociale media was een demonstratie aangekondigd tegen de komst van een asielnoodopvang, maar daar is volgens de gemeente niemand op afgekomen. Later op de avond arriveerden er wel ongeveer zestig relschoppers, veelal met gezichtsbedekking. Agenten hebben het zwaar gehad, meldt de politie zaterdagochtend. Met hulp van honden, paarden en de mobiele eenheid is de rust weergekeerd.

18 uur geleden
119 asielzoekers sliepen in nachtopvang in de Wijk en Zwolle

TER APEL (ANP) - Afgelopen nacht hebben 106 asielzoekers voor wie geen plek was in het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen in de nachtopvang in de Wijk. Nog eens 13 mensen zijn opgevangen in hotel Lumen in Zwolle. Vijf mensen bleven achter op het voorterrein in Ter Apel. Dat meldt het Rode Kruis.

20 uur geleden