Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Utrechtse handhavers mogen religieuze uitingen dragen

Utrechtse handhavers mogen religieuze uitingen dragen

UTRECHT (ANP) - Ruim twee jaar nadat de gemeenteraad er een motie over aannam, is het buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) en toezichthouders in Utrecht toegestaan om met religieuze of levensbeschouwelijke uitingen aan het werk te gaan. De gemeente heeft het proces om het kledingreglement te wijzigen doorlopen en de nieuwe versie nu ingevoerd.

De uitingen die bij het uniform worden gedragen moeten wel aan bepaalde voorwaarden voldoen. Onder andere op het gebied van veiligheid en herkenbaarheid zijn er eisen gesteld. De gemeente heeft de kledingvoorschriften opgesteld na een "zorgvuldig proces" en in overleg met onder meer politie, Openbaar Ministerie, College voor de Rechten van de Mens, uitvoeringsorganisaties en ambtenaren.

Een medewerker die een levensbeschouwelijke uiting bij het uniform wil dragen, dient dit te overleggen met onder meer de leidinggevende. Volgens de gemeente Utrecht heeft nog niemand zich gemeld en dus zal de verandering "nog niet direct zichtbaar" zijn in het straatbeeld.

Andere gemeenten

In november 2021 werd de motie aangenomen die het dragen van onder andere een hoofddoek, keppeltje, tulband of kruis bij een uniform mogelijk moet maken. Een flinke meerderheid van de gemeenteraad was van mening dat de stad moet laten zien dat diversiteit en inclusiviteit hoog in het vaandel staan. Utrecht kon zo als eerste grote stad "voorloper zijn van een maatschappelijke verandering", aldus de indieners van de motie DENK, Partij voor de Dieren en Student & Starter.

Intussen is de stad ingehaald en mogen de ambtenaren in de steden Arnhem en Tilburg al met de gewenste uitingen in diensttijd over straat. In Den Haag mag dit in de toekomst ook, het is nog niet duidelijk wanneer.

Meer uit Binnenland

Ov Rotterdam blijft gratis voor ouderen met smalle beurs

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdamse AOW'ers met weinig geld kunnen gratis met het openbaar vervoer in de stad blijven reizen. Dat hebben de gemeente en de vervoerders RET en EBS afgesproken. Het gaat om zo'n 20.000 AOW'ers met een inkomen tot 110 procent van het wettelijk sociaal minimum. Het budget voor de regeling, die waarschijnlijk op 1 maart volgend jaar ingaat, wordt beschikbaar gesteld aan de vervoerders.

40 minuten geleden
Gemeenten moeten 1 op de 5 huiszoekende statushouders helpen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten zorgen voor "aanvullende vormen" van huisvesting voor 20 procent van de statushouders die een woonplek zoeken. Dat is een van de afspraken die gemaakt zijn door Rijk, provincies, gemeenten en woningcorporaties en die minister Eleanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) vrijdag bekendmaakt.

55 minuten geleden
Tien bedrijven moeten plaatsmaken voor F-35's op Lelystad Airport

DEN HAAG (ANP) - Vier boerderijen en zes andere bedrijven moeten plaatsmaken voor de uitbreiding van Lelystad Airport, die nodig is om daar F-35-gevechtsvliegtuigen te kunnen stationeren. Dat heeft staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) bekendgemaakt na afloop van de wekelijkse ministerraad.

59 minuten geleden
Zeeuwse Staten steunen verkoop kerncentrale: strik erom en klaar

MIDDELBURG (ANP) - De Statenfracties in de provincie Zeeland hebben hun steun uitgesproken voor de verkoop van de kerncentrale in Borssele aan de Staat. De partijen zijn opgelucht dat de provincie na het afstoten van Borssele straks geen financiële en andere risico's meer loopt. "Strik erom en klaar", zeiden de Statenleden Berend Boone (BBB) en Wim Kok (SGP).

2 uur geleden
Jan G. uit Overasselt blijft veertien dagen langer vastzitten

DEN BOSCH (ANP) - Jan G., het doelwit van het geweld in Overasselt in september, blijft veertien dagen langer vastzitten. Na zijn overlevering uit Duitsland werd hij voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank in Den Bosch. Die besloot zijn voorarrest met veertien dagen te verlengen.

2 uur geleden
ProRail: extra geld geeft duidelijkheid over spooronderhoud

DEN HAAG (ANP) - ProRail kan de komende acht jaar meer noodzakelijke werkzaamheden aan het spoor uitvoeren dankzij 18 miljard euro aan extra investeringen in de Nederlandse infrastructuur. Dat laat de spoorwegbeheerder weten. Het kabinet maakte vrijdag bekend extra geld uit te trekken voor het onderhoud aan en de vernieuwing van onder meer wegen, bruggen, waterwerken en spoor.

2 uur geleden
Gemeenten en bedrijven: nog meer geld nodig voor infrastructuur

DEN HAAG (ANP) - De keuzes die het kabinet maakt om de infrastructuur in Nederland weer op orde te krijgen zijn een belangrijke eerste stap, "maar extra geld blijft nodig". Dat stellen gemeenten, provincies, vervoerregio's, het bedrijfsleven, mobiliteitsaanbieders en logistieke partijen gezamenlijk.

3 uur geleden