Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Utrechtse handhavers mogen religieuze uitingen dragen

Utrechtse handhavers mogen religieuze uitingen dragen

UTRECHT (ANP) - Ruim twee jaar nadat de gemeenteraad er een motie over aannam, is het buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) en toezichthouders in Utrecht toegestaan om met religieuze of levensbeschouwelijke uitingen aan het werk te gaan. De gemeente heeft het proces om het kledingreglement te wijzigen doorlopen en de nieuwe versie nu ingevoerd.

De uitingen die bij het uniform worden gedragen moeten wel aan bepaalde voorwaarden voldoen. Onder andere op het gebied van veiligheid en herkenbaarheid zijn er eisen gesteld. De gemeente heeft de kledingvoorschriften opgesteld na een "zorgvuldig proces" en in overleg met onder meer politie, Openbaar Ministerie, College voor de Rechten van de Mens, uitvoeringsorganisaties en ambtenaren.

Een medewerker die een levensbeschouwelijke uiting bij het uniform wil dragen, dient dit te overleggen met onder meer de leidinggevende. Volgens de gemeente Utrecht heeft nog niemand zich gemeld en dus zal de verandering "nog niet direct zichtbaar" zijn in het straatbeeld.

Andere gemeenten

In november 2021 werd de motie aangenomen die het dragen van onder andere een hoofddoek, keppeltje, tulband of kruis bij een uniform mogelijk moet maken. Een flinke meerderheid van de gemeenteraad was van mening dat de stad moet laten zien dat diversiteit en inclusiviteit hoog in het vaandel staan. Utrecht kon zo als eerste grote stad "voorloper zijn van een maatschappelijke verandering", aldus de indieners van de motie DENK, Partij voor de Dieren en Student & Starter.

Intussen is de stad ingehaald en mogen de ambtenaren in de steden Arnhem en Tilburg al met de gewenste uitingen in diensttijd over straat. In Den Haag mag dit in de toekomst ook, het is nog niet duidelijk wanneer.

Meer uit Binnenland

Politie heropent onderzoek op parkeerplaats Nieuw-Vennep

NIEUW-VENNEP (ANP) - Op de parkeerplaats bij station Nieuw-Vennep heeft de politie woensdag opnieuw onderzoek gedaan naar de dood van de 59-jarige vrouw wier lichaam daar maandagavond werd aangetroffen. Dat komt omdat een burger woensdagochtend "een voorwerp" vond en dat bij de politie meldde, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van het AD.

2 uur geleden
Vier mannen bestraft voor bedreigen burgemeester Venlo en COA

MAASTRICHT (ANP) - Vier mannen van 47, 65, 68 en 70 jaar uit Baarlo en Venlo krijgen boetes en taakstraffen voor het bedreigen en beledigen van de burgemeester van Venlo en opvangorgaan COA op sociale media, meldt het Openbaar Ministerie. Dit deden de mannen in aanloop naar een besluit over de komst van een asielzoekerscentrum in een oud klooster in Venlo. Naast hen zijn nog twee verdachten in beeld, zij bedreigden raadsleden, aldus een OM-woordvoerder.

2 uur geleden
Advies: tbs met dwang voor verdachte moorden Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum (PBC), de observatiekliniek van justitie, beschouwen Sendric S. (25) als "ten minste sterk verminderd toerekeningsvatbaar". Zij adviseren tbs met dwangverpleging. S. lijdt aan schizofrenie, heeft een verstandelijke beperking en een stoornis op het gebied van cannabisgebruik. Volgens de deskundigen is hij "een ernstig beperkte en in psychiatrisch opzicht kwetsbare man". Zonder intensieve en langdurige behandeling is het gevaar voor herhaling groot.

5 uur geleden
Politie: dood twee bankmedewerksters twee afzonderlijke gevallen

NIEUW-VENNEP (ANP) - Er lijkt geen verband te zijn tussen het overlijden van twee vrouwen, in Nieuw-Vennep en in Amsterdam, die beiden bij hetzelfde bedrijf bleken te werken. Twee afzonderlijke rechercheteams onderzoeken de sterfgevallen. Dat meldt de politie. Voor de gewelddadige dood van de vrouw in Nieuw-Vennep is dinsdag iemand opgepakt. In Amsterdam wordt nog onderzocht of de dood van een vrouw aan de Koninginneweg een misdrijf is.

5 uur geleden
Speciale postzegel markeert 25 jaar homohuwelijk in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Met het luiden van de kerkklokken van De Nieuwe Kerk is in Amsterdam woensdag een speciale postzegel onthuld. Die is ontworpen om te vieren dat 25 jaar geleden het burgerlijk huwelijk in Nederland werd opengesteld voor paren van hetzelfde geslacht, in de volksmond homohuwelijk genoemd. Ons land had daarmee de wereldprimeur.

6 uur geleden
Rusland zet Nederlandse journalist het land uit

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zet een Nederlandse journalist uit, heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken aangekondigd. De accreditatie van de journalist wordt ingetrokken. Het besluit is volgens woordvoerster Maria Zacharova een reactie op de uitzetting van een correspondent van het Russische staatspersbureau RIA Novosti door Nederland. Om welke journalist of welk medium het gaat, liet zij in het midden.

6 uur geleden
Haagse tunnel nog maanden dicht, gemeente beboet bouwer Strukton

DEN HAAG (ANP) - De Hubertustunnel in Den Haag, een belangrijke route van en naar het centrum van de stad, blijft twee maanden langer dicht. Aannemer Strukton krijgt het werk niet op tijd klaar. Daarom legt de gemeente Den Haag het bedrijf boetes op. Die kunnen oplopen tot ongeveer 2 miljoen euro.

6 uur geleden