Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Utrechtse driehoek: geweld tegen uitsupporters KRC Genk was nodig

Utrechtse driehoek: geweld tegen uitsupporters KRC Genk was nodig

UTRECHT (ANP) - ME'ers kregen donderdagavond te maken met fors geweld van KRC Genk-supporters voorafgaand aan de voetbalwedstrijd tegen FC Utrecht. Dit is te lezen in een reactie van de Utrechtse driehoek (politie, justitie en burgemeester). KRC Genk sprak vrijdagochtend in een verklaring van buitensporig politioneel geweld. De driehoek stelt dat geweld nodig was om het forse geweld van de uitsupporters te beteugelen.

Bij de instroom voor de wedstrijd brak een grote groep Genk-supporters met veel geweld door de beveiliging heen, waarna ze zich voegden bij de andere supporters in het uitvak, legt de driehoek uit. "Zij waren niet geïdentificeerd en gefouilleerd; dat bracht grote veiligheidsrisico's met zich mee. Daarom moesten alle supporters uit het vak worden gehaald om alsnog te worden gecontroleerd." De supporters weigerden dit vrijwillig te doen. Daarna gaf de politie hen volgens de driehoek meerdere kansen om het vak te verlaten. "Toen zij dit niet deden en geweld begonnen te gebruiken heeft de politie moeten optreden."

Een deel van de groep zou zoveel schade hebben aangericht aan onder meer het uitvak dat het volgens FC Utrecht onverantwoord was om de overige uitsupporters toe te laten. Daarom werd besloten de wedstrijd zonder uitpubliek te spelen en de bussen met uitsupporters terug naar België te sturen. De driehoek zegt het te betreuren dat "welwillende KRC Genk-supporters na lang wachten de wedstrijd hebben moeten missen". "Helaas heeft een deel van de uitsupporters ervoor gezorgd dat de situatie zodanig gevaarlijk werd dat spelen zonder uitpubliek, gepaard met politieoptreden de enige optie was."

Verklaring KRC Genk

KRC Genk veroordeelde vrijdag het wangedrag van een naar eigen zeggen "kleine minderheid supporters". De club vond echter ook dat er sprake was van onnodig en buitensporig politioneel geweld, waarvan zij beelden en berichten binnen hebben gekregen. "Dit disproportioneel handelen van de lokale autoriteiten richting onschuldige KRC Genk-supporters veroordeelt de club ten stelligste." De club zegt alles in het werk te stellen om "meer zicht te krijgen op de gebeurtenissen in aanloop naar de wedstrijd tegen FC Utrecht" en de lokale autoriteiten in Utrecht hierop aan te spreken.

KRC Genk won de wedstrijd in de Europa League met 2-0 van de Utrechtse club.

Meer uit Binnenland

In kranten volop aandacht voor babynieuws Jetten en partner

DEN HAAG (ANP) - Het babynieuws van premier Rob Jetten en zijn Argentijnse partner Nicolás Keenan staat dinsdag op de voorpagina van verschillende kranten. "Roze wolk", kopt het AD op de voorpagina bij een paginagrote foto van Jetten, Keenan en hun draagmoeder. "Alles lekt uit, maar niet de daverende privéprimeur van Rob Jetten", schrijft de krant verderop in een artikel.

42 minuten geleden
Twee aanhoudingen na nieuwe onrust in Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond twee mannen gearresteerd in Floradorp in Amsterdam-Noord. Het gaat om een 39-jarige man die vuurwerk naar de politie gooide en een jongen van 14 jaar die verdacht wordt van openlijke geweldpleging.

6 uur geleden
Calandbrug dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart

ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam is dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart, laat een woordvoerder van ProRail maandagavond weten. Verkeer moet daardoor omrijden.

9 uur geleden
Drie verdachten schietincident Nijmegen vrij, twee langer vast

NIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.

13 uur geleden
30 jaar cel voor doden kleuter Dean, Romy W. krijgt voorwaarden

GENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.

15 uur geleden
Stichting hoopt dat draagmoederschap normaler wordt door Jetten

DEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."

15 uur geleden
Bibliotheek Rotterdam toont verloren gewaand opvoedboek Erasmus

ROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.

16 uur geleden