Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Utrechter Tusveld hoopt na Tour nog op Vuelta in eigen stad

Utrechter Tusveld hoopt na Tour nog op Vuelta in eigen stad

KOPENHAGEN (ANP) - Wielrenner Martijn Tusveld hoorde een week na de Giro d'Italia dat Team DSM hem ook voor de Tour de France op het oog had. En dat terwijl hij zelf de Ronde van Spanje, de derde grote ronde, had omcirkeld in zijn agenda. Die voert half augustus tijdens de 'Nederlandse' openingsdagen twee keer langs het huis van zijn ouders in Utrecht. "Dat zou heel speciaal zijn", vertelde Tusveld donderdag vanuit Kopenhagen.

Of hij door zijn Tourdebuut nog in aanmerking komt voor de Vuelta is afwachten. "Het is ook een luxeprobleem. Als ik voor de keuze was gesteld, was het toch de Tour geworden. Dat is iets waar je als jonge renner van droomt. En ik sta nog op de 'longlist' voor de Vuelta."

En zo zit Tusveld voor zijn tweede grote ronde van dit jaar in een hotel nabij Kopenhagen, waar de Tour vrijdag van start gaat met een individuele tijdrit. Dat het 'Grand Départ' iets anders is dan de start van iedere andere grote ronde ervoer hij woensdagavond bij de drukbezochte teampresentatie in de Deense hoofdstad, terwijl de 28-jarige Utrechter ook merkte dat het alleen al qua hoeveelheid podcasts een wereld van verschil is.

Tourkoorts

"De presentatie gaf inderdaad een beeld van hoe het leeft. Dat hadden we eerder, in een hotel buiten Kopenhagen, nog niet zo door. Als we naar buiten gingen voor een trainingsritje merkte je weinig van Tourkoorts. Het was alsof je je voorbereidde op de Ronde van Denemarken."

Tusveld noemt zichzelf een man voor de grote rondes. "Dat vind ik het mooiste van het wielrennen." De afgelopen jaren reed de in Andorra neergestreken Utrechter drie keer de Vuelta en twee keer de Giro. Tusveld is nuttig voor de ploeg, want hij kan zowel zijn werk doen in de 'lead-out' voor de massasprints als bergop in dienst van de klassementsmannen. In de Giro had hij een aandeel in de rit die sprinter Alberto Dainese won. In de bergen kon hij zich nuttig maken voor kopman Romain Bardet, tot de Fransman na een kleine twee weken ziek naar huis moest.

Dagsucces

In de Tour mikt de DSM-ploeg op dagsucces en zal Tusveld met liefde en plezier daaraan bijdragen. "Ik ben trots dat ik aan de start sta van de Tour en voel me beter voorbereid dan in de Giro. Ik heb in maart corona gehad en had even nodig om in de Giro op niveau te komen."

De boeken zijn weer mee. Tusveld is deeltijdstudent toegepaste psychologie. Na een zwaar ongeval in Parijs-Nice van 2019 sprak hij met een sportpsycholoog, om angst voor valpartijen voor te zijn. "Het lijkt me een mooi beroep. In de Giro is er niet veel van studeren gekomen, maar ik lig op schema."

Meer uit Sport

Skiester Shiffrin zet zegereeks in wereldbeker weer in gang

LEVI (ANP/DPA) - Skivedette Mikaela Shiffrin heeft de eerste wereldbekerslalom van het seizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Amerikaanse boekte in het Finse Levi haar 102e zege in een wereldbekerwedstrijd, de eerste van dit seizoen. Shiffrin was vorig seizoen langdurig geblesseerd en miste toen de eindzege op de slalom, een onderdeel dat ze al meer dan een decennium beheerst.

1 uur geleden
Topbokser Parker onthutst na positieve dopingtest

WELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Nieuw-Zeelandse bokser Joseph Parker (33) kan niet verklaren waarom hij bij een dopingcontrole positief heeft getest. De voormalige wereldkampioen bij de zwaargewichten werd betrapt bij een controle voor zijn verloren partij op 25 oktober tegen de Brit Fabio Wardley. De promotor van die partij bevestigde het nieuws zonder te zeggen om welke substantie het gaat. Volgens de Britse tabloid The Sun gaat het om cocaïne.

5 uur geleden
Beachduo Stam/Schoon begint WK met winst

ADELAIDE (ANP) - Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zaterdag hun eerste groepswedstrijd op de wereldkampioenschappen beachvolleybal gewonnen. Het duo, dat dankzij een wildcard aan het toernooi in het Australische Adelaide mag deelnemen, versloeg de Françaises Clémence Vieira en Aline Chamereau in twee sets: 21-14 21-15.

6 uur geleden
Stolz klopt Zurek en De Boo op 1000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.

11 uur geleden
Leerdam troeft Kok af op 1000 meter in wereldbeker Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.

11 uur geleden
Nederlanders in schaduw van wereldrecord Loubineaud op 5000 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.

13 uur geleden
Beune wint eerste wereldbeker op 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.

14 uur geleden