Utrechter Tusveld hoopt na Tour nog op Vuelta in eigen stad
KOPENHAGEN (ANP) - Wielrenner Martijn Tusveld hoorde een week na de Giro d'Italia dat Team DSM hem ook voor de Tour de France op het oog had. En dat terwijl hij zelf de Ronde van Spanje, de derde grote ronde, had omcirkeld in zijn agenda. Die voert half augustus tijdens de 'Nederlandse' openingsdagen twee keer langs het huis van zijn ouders in Utrecht. "Dat zou heel speciaal zijn", vertelde Tusveld donderdag vanuit Kopenhagen.
Of hij door zijn Tourdebuut nog in aanmerking komt voor de Vuelta is afwachten. "Het is ook een luxeprobleem. Als ik voor de keuze was gesteld, was het toch de Tour geworden. Dat is iets waar je als jonge renner van droomt. En ik sta nog op de 'longlist' voor de Vuelta."
En zo zit Tusveld voor zijn tweede grote ronde van dit jaar in een hotel nabij Kopenhagen, waar de Tour vrijdag van start gaat met een individuele tijdrit. Dat het 'Grand Départ' iets anders is dan de start van iedere andere grote ronde ervoer hij woensdagavond bij de drukbezochte teampresentatie in de Deense hoofdstad, terwijl de 28-jarige Utrechter ook merkte dat het alleen al qua hoeveelheid podcasts een wereld van verschil is.
Tourkoorts
"De presentatie gaf inderdaad een beeld van hoe het leeft. Dat hadden we eerder, in een hotel buiten Kopenhagen, nog niet zo door. Als we naar buiten gingen voor een trainingsritje merkte je weinig van Tourkoorts. Het was alsof je je voorbereidde op de Ronde van Denemarken."
Tusveld noemt zichzelf een man voor de grote rondes. "Dat vind ik het mooiste van het wielrennen." De afgelopen jaren reed de in Andorra neergestreken Utrechter drie keer de Vuelta en twee keer de Giro. Tusveld is nuttig voor de ploeg, want hij kan zowel zijn werk doen in de 'lead-out' voor de massasprints als bergop in dienst van de klassementsmannen. In de Giro had hij een aandeel in de rit die sprinter Alberto Dainese won. In de bergen kon hij zich nuttig maken voor kopman Romain Bardet, tot de Fransman na een kleine twee weken ziek naar huis moest.
Dagsucces
In de Tour mikt de DSM-ploeg op dagsucces en zal Tusveld met liefde en plezier daaraan bijdragen. "Ik ben trots dat ik aan de start sta van de Tour en voel me beter voorbereid dan in de Giro. Ik heb in maart corona gehad en had even nodig om in de Giro op niveau te komen."
De boeken zijn weer mee. Tusveld is deeltijdstudent toegepaste psychologie. Na een zwaar ongeval in Parijs-Nice van 2019 sprak hij met een sportpsycholoog, om angst voor valpartijen voor te zijn. "Het lijkt me een mooi beroep. In de Giro is er niet veel van studeren gekomen, maar ik lig op schema."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
15 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
7 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
9 uur geleden