Utrecht wil schade bij Galgenwaard op relschoppers verhalen
UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma wil de schade na de voetbalrellen afgelopen weekend verhalen op de relschoppers. Dat zei ze donderdag in de gemeenteraad, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van RTV Utrecht. Voor hoeveel euro er rondom het stadion vernield is, is niet duidelijk. Het ging mis na de thuiswedstrijd van FC Utrecht tegen Go Ahead Eagles.
Het gaat om een groep van enkele honderden mensen die schade hebben aangericht, liet Dijksma aan de raad weten. Volgens de burgemeester zijn er veel beelden van de daders. "Ik vind dat mensen dit ook letterlijk in hun portemonnee moeten voelen", aldus Dijksma.
Eerder besloot de burgemeester al dat FC Utrecht bij de eerstvolgende thuiswedstrijd in de Eredivisie zonder publiek moet spelen naar aanleiding van de rellen. Relschoppers gooiden na het verlies van de Utrechtse club met fietsen, putdeksels en stenen naar de politie. Een agent belandde daardoor in het ziekenhuis. Twee mensen zijn gearresteerd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij een auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn drie mensen om het leven gekomen, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Een persoon is gewond geraakt. Over de identiteit van de slachtoffers is niets bekendgemaakt.
7 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Marco Borsato (58) donderdag vrijgesproken in zijn zedenzaak. Volgens de rechters is er onvoldoende wettig en overtuigend bewijs voor de aanklacht dat de zanger van september 2014 tot en met januari 2015 ontucht heeft gepleegd met een 15-jarig meisje. Het Openbaar Ministerie had een celstraf van vijf maanden geëist.
42 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato hoopt op vrijspraak en "heeft vertrouwen in de rechtbank." Dat zegt de zanger bij aankomst bij de rechtbank in Utrecht. Hij krijgt daar te horen of hij wordt veroordeeld voor het plegen van ontucht met een minderjarige. Er bestaat ook een kans dat de zaak wordt aangehouden voor nader onderzoek.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato is donderdagochtend gearriveerd bij de rechtbank in Utrecht, waar hij te horen krijgt of hij wordt veroordeeld voor het plegen van ontucht met een minderjarige. Ook bestaat er nog een kans dat de zaak wordt aangehouden voor nader onderzoek naar vijfhonderd uur aan tapgesprekken.
1 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - Een van de twee mensen die in de nacht van woensdag op donderdag uit een brandende woning zijn gehaald in Driebergen (Utrecht) is een kind, laat een woordvoerder van de veiligheidsregio donderdag weten. Over de oorzaak van de brand, waarbij vijf mensen gewond raakten, is nog niet meer bekend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen op basisscholen zouden meer les moeten krijgen in het voeren van gesprekken, dus in het spreken met en luisteren naar anderen. Dat adviseert de Inspectie van het Onderwijs.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer Nederlanders wantrouwen informatie op het internet. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal 72 procent van de 5000 Nederlanders die meededen aan het onderzoek naar ICT-gebruik zegt dat ze informatie tegenkomen die volgens hen niet klopt. Twee jaar eerder was dat 67 procent en in 2021 nog 63 procent. Vooral berichten op sociale media roepen twijfel op.
4 uur geleden