Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Utrecht vraagt bewoners mee te denken over burgemeester

Utrecht vraagt bewoners mee te denken over burgemeester

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept haar bewoners op mee te denken over de nieuwe burgemeester. De gemeenteraad organiseert hiervoor een peiling. Tot en met 28 juni kunnen Utrechters hun ideeën digitaal of schriftelijk delen. Utrecht zoekt een opvolger van Jan van Zanen, die burgemeester in Den Haag wordt. Peter den Oudsten is vanaf 1 juli waarnemend burgemeester van Utrecht.

Inwoners kunnen hun ideeën delen via een onlineformulier, door een e-mail te sturen of door een kaart in te vullen. De kaarten zijn vanaf maandag onder meer te vinden in bibliotheken en op het stadhuis. Ingevulde kaarten kunnen gratis in de brievenbus worden gegooid. Ook in de hal van het oude stadhuis en het stadskantoor staat een speciale bus. De peiling is anoniem, maar de ideeën worden wel gebundeld en openbaar gemaakt.

"We zijn benieuwd hoe de inwoners van Utrecht denken over een nieuwe burgemeester. Ook wil ik graag specifiek scholen oproepen om samen met leerlingen ideeën met ons te delen. Wij nemen de ideeën uit de peiling mee bij het maken van een profielschets. Die bespreken we vervolgens op 16 juli in een raadsvergadering", aldus voorzitter van de werkgeverscommissie Jony Ferket.

Meer uit Binnenland

Politie Amsterdam ziet meer geweld van mensen zonder perspectief

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.

40 minuten geleden
Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

4 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

6 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

10 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

11 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

18 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

20 uur geleden