Utrecht vraagt bewoners mee te denken over burgemeester
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept haar bewoners op mee te denken over de nieuwe burgemeester. De gemeenteraad organiseert hiervoor een peiling. Tot en met 28 juni kunnen Utrechters hun ideeën digitaal of schriftelijk delen. Utrecht zoekt een opvolger van Jan van Zanen, die burgemeester in Den Haag wordt. Peter den Oudsten is vanaf 1 juli waarnemend burgemeester van Utrecht.
Inwoners kunnen hun ideeën delen via een onlineformulier, door een e-mail te sturen of door een kaart in te vullen. De kaarten zijn vanaf maandag onder meer te vinden in bibliotheken en op het stadhuis. Ingevulde kaarten kunnen gratis in de brievenbus worden gegooid. Ook in de hal van het oude stadhuis en het stadskantoor staat een speciale bus. De peiling is anoniem, maar de ideeën worden wel gebundeld en openbaar gemaakt.
"We zijn benieuwd hoe de inwoners van Utrecht denken over een nieuwe burgemeester. Ook wil ik graag specifiek scholen oproepen om samen met leerlingen ideeën met ons te delen. Wij nemen de ideeën uit de peiling mee bij het maken van een profielschets. Die bespreken we vervolgens op 16 juli in een raadsvergadering", aldus voorzitter van de werkgeverscommissie Jony Ferket.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbanken is vorig jaar gestegen. Voedselbanken Nederland denkt dat mensen de voedselbanken beter weten te vinden, maar ziet ook steeds meer gepensioneerden zonder aanvullend pensioen, zzp'ers en andere werkenden die niet kunnen rondkomen.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Honderd verdachten van oplichting zijn vanaf maandag te zien op digitale schermen langs de weg, op stations, in reclames op televisie, op sociale media en op de website van de politie. De verdachten worden eerst onherkenbaar getoond. Als zij zich niet melden, gebeurt dat vanaf 23 maart herkenbaar. Deze campagne wordt naast opsporing van verdachten ingezet om nieuwe daders te ontmoedigen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.
14 uur geledenMAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.
14 uur geleden