Utrecht-trainer Hake: gebruikmaken van moeilijke situatie Vitesse
UTRECHT (ANP) - Trainer René Hake hoopt dat FC Utrecht zondag in een "superbelangrijke" wedstrijd tegen mede-subtopper Vitesse gebruikmaakt van de moeilijke situatie waarin de Arnhemmers zitten. "Alleen dat zal niet zonder slag of stoot gaan", aldus Hake. Vitesse verloor de laatste vijf wedstrijden en kreeg daarin veel doelpunten tegen.
Hake zegt dat de fitheid van zijn ploeg er goed uitziet. "De meeste jongens zijn weer 100 procent aangesloten. Dat betekent dat we niet meer hoeven te twijfelen over of iemand de 90 minuten wel of niet kan volmaken."
Met het stadion dat weer vol mag, vindt Hake het belangrijk dat FC Utrecht voor eigen publiek gelijk goed begint. "We moeten zorgen dat we vanaf minuut 1 goed bij de les zijn en dat we ervoor zorgen dat we op die manier het stadion meekrijgen. Het publiek kan een extra steun in de rug geven en dat moeten we zelf afdwingen."
Vitesse, dat zesde staat, begint zondag om 16.45 uur met 1 punt voorsprong op nummer 7 FC Utrecht. Verdediger Riechedly Bazoer kan bij de Arnhemmers waarschijnlijk nog niet meedoen. De speler voelde zich een dag voor de verloren wedstrijd tegen Rapid Wien (2-1) in de Conference League van donderdag niet goed.
"Hopelijk kan hij snel weer spelen, al verwacht ik hem komend weekeinde nog niet terug. Er zullen eerst nog wat onderzoeken volgen", zo liet trainer Thomas Letsch weten bij ESPN.
Meer uit Voetbal
PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
15 minuten geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
10 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
13 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
17 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
17 uur geleden