Utrecht-trainer Hake: gebruikmaken van moeilijke situatie Vitesse
UTRECHT (ANP) - Trainer René Hake hoopt dat FC Utrecht zondag in een "superbelangrijke" wedstrijd tegen mede-subtopper Vitesse gebruikmaakt van de moeilijke situatie waarin de Arnhemmers zitten. "Alleen dat zal niet zonder slag of stoot gaan", aldus Hake. Vitesse verloor de laatste vijf wedstrijden en kreeg daarin veel doelpunten tegen.
Hake zegt dat de fitheid van zijn ploeg er goed uitziet. "De meeste jongens zijn weer 100 procent aangesloten. Dat betekent dat we niet meer hoeven te twijfelen over of iemand de 90 minuten wel of niet kan volmaken."
Met het stadion dat weer vol mag, vindt Hake het belangrijk dat FC Utrecht voor eigen publiek gelijk goed begint. "We moeten zorgen dat we vanaf minuut 1 goed bij de les zijn en dat we ervoor zorgen dat we op die manier het stadion meekrijgen. Het publiek kan een extra steun in de rug geven en dat moeten we zelf afdwingen."
Vitesse, dat zesde staat, begint zondag om 16.45 uur met 1 punt voorsprong op nummer 7 FC Utrecht. Verdediger Riechedly Bazoer kan bij de Arnhemmers waarschijnlijk nog niet meedoen. De speler voelde zich een dag voor de verloren wedstrijd tegen Rapid Wien (2-1) in de Conference League van donderdag niet goed.
"Hopelijk kan hij snel weer spelen, al verwacht ik hem komend weekeinde nog niet terug. Er zullen eerst nog wat onderzoeken volgen", zo liet trainer Thomas Letsch weten bij ESPN.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP/DPA) - Bundesligaclub VfL Wolfsburg heeft na enkele maanden trainer Daniel Bauer alweer opzijgeschoven. Hij volgde in november de ontslagen Nederlander Paul Simonis op, maar kon de club niet beter laten voetballen. Wolfsburg verloor zaterdag met 2-1 van HSV en verkeert in degradatiezorgen.
40 minuten geledenBALTIMORE (ANP) - Lionel Messi heeft zijn 899e doelpunt gemaakt in zijn illustere voetbalcarrière. De Argentijn scoorde voor Inter Miami in de met 2-1 gewonnen wedstrijd tegen DC United in Baltimore. Ruim 70.000 toeschouwers zagen Messi het doel treffen via een handig lobje.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
12 uur geleden