
Utrecht teleurgesteld over vertrek 'Jan van de gemeente'
UTRECHT (ANP) - De overstap van burgemeester Jan van Zanen van Utrecht naar Den Haag komt voor de Domstad volkomen onverwacht. Gemeenteraadsleden reageren teleurgesteld en geven aan dat zij de ervaren burgervader gaan missen.
"Ik ben verrast door het onverwachte vertrek van onze burgemeester. Utrecht gaat haar bevlogen en betrokken burgervader missen", reageerde fractievoorzitter Dimitri Gilissen van de VVD. Zijn collega Rick van der Zweth van de PvdA voegt daaraan toe dat het "balen is voor de stad".
Cees Bos van Stadsbelang Utrecht uit ook een kritische noot. "Ik wens Jan van Zanen veel succes, maar ben persoonlijk zwaar teleurgesteld. Zeker gezien zijn recente herbenoeming en de woorden die hij uitsprak: 'Ik ben thuisgekomen in Utrecht'. We hebben zijn leiderschap hard nodig."
Bij aanvang van zijn tweede termijn in januari zei hij dat Utrecht de stad is van zijn dromen. "Ben zeer vereerd met de herbenoeming en zie ernaar uit om ook de komende zes jaar uw burgemeester te mogen zijn." Hij verklaarde meermalen zijn liefde voor 'zijn stad’ waar hij eerder ook raadslid en wethouder was en waar zijn kinderen zijn geboren. De ervaren bestuurder was een man van iedere Utrechter en wilde naast de mensen staan. Hij stelde zich dan ook steevast voor als "ik ben Jan en ik werk bij de gemeente".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp heeft een "belangrijke stap" gezet met zijn brief aan EU-buitenlandchef Kaja Kallas waarin hij kritiek uit op de Israëlische blokkade van Gaza, vindt Karel Hendriks. De directeur van Artsen zonder Grenzen hoopt dat de "streep in het zand" waar de NSC-bewindsman over spreekt "een harde rode lijn zal blijken".
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) wil niet als enige in het kabinet dat de EU onderzoekt of Israël zich nog wel houdt aan afgesproken regels over mensenrechten en democratische principes. "Je mag ervan uitgaan dat ik dit niet alleen doe", zei hij bij de inloop van een informele bijeenkomst van EU-ministers in Warschau.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Milieuorganisaties zijn kritisch op het besluit van luchtvaartminister Barry Madlener (PVV), die maatregelen wil treffen om de geluidsoverlast van Schiphol te verminderen. Als het doel van 2028 is gehaald, mag de luchthaven weer groeien, schrijft Madlener in de brief aan de Tweede Kamer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe plannen van de Israëlische regering over de Gazastrook zijn "zorgelijk", zei premier Dick Schoof dinsdag. Hij roept de Israëlische regering op "een andere koers te varen en gesprekken over een staakt-het-vuren te hervatten".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof heeft de nieuwe Duitse bondskanselier Friedrich Merz via X gefeliciteerd met zijn aantreden. De christendemocraat kreeg dinsdag voldoende steun in de Bondsdag om aan de slag te kunnen als regeringsleider.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De oud-politici Rob Oudkerk en Ronald Plasterk (beiden PvdA) maken dit jaar kans op de Pim Fortuyn Prijs. Ook opiniemaker Marianne Zwagerman en schrijver Keyvan Shahbazi zijn genomineerd.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Dick Schoof zei tijdens zijn toespraak bij de herdenking op de Dam in Amsterdam dat het de echo uit het verleden is die mensen oproept om tachtig jaar na de bevrijding te blijven herdenken. "En te overdenken wat dit in het hier en nu voor ons betekent. In ons eigen leven. In onze eigen keuzes. In alle grote en kleine daden van menselijkheid", aldus Schoof. De premier houdt eens in de vijf jaar een toespraak bij de Nationale Dodenherdenking.
2 dagen geleden