Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Utrecht: straf van wedstrijd zonder publiek blijft staan

Utrecht: straf van wedstrijd zonder publiek blijft staan

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet gewoon de eerste thuiswedstrijd in het nieuwe Eredivisieseizoen zonder publiek spelen. Die straf blijft staan, de kritiek van de clubleiding donderdag verandert daar niets aan. Dat zegt een woordvoerder van burgemeester Sharon Dijksma. Hij wil niet ingaan op de uitlatingen van de club.

De gemeente legde de straf op na de supportersrellen van afgelopen zondag. FC Utrecht verloor toen de beslissende wedstrijd om plaatsing voor de voorronde van de Conference League. Tijdens het duel was het onrustig in het stadion, en na afloop braken buiten rellen uit.

Grootaandeelhouder van FC Utrecht Frans van Seumeren liet donderdag weten dat hij niet te spreken is over de maatregelen. "Die zijn buitenproportioneel. Ik voel me vreselijk in de steek gelaten door de gemeente en burgemeester", stelde hij op de site van de vereniging. Clubdirecteur Thijs van Es zegt daar: "Deze straf raakt het collectief en niet de bewuste vandalen. Het collectief wordt nu gestraft voor het gedrag van individuen."

Meer uit Binnenland

Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

29 minuten geleden
Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

5 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliƫnt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

5 uur geleden
Door asielnoodopvang rustiger in Ter Apel en Biddinghuizen leeg

TER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.

5 uur geleden
Niemand wordt vervolgd voor dodelijke woningbrand Roermond

ROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.

6 uur geleden
Zangvogeltentoonstellingen mogen weer, ondanks vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.

6 uur geleden
Haagse politiemedewerker verdachte van omkoping

DEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.

6 uur geleden