Utrecht stopt met pogingen wolf te zenderen
UTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht stopt met de pogingen de wolf te zenderen die een aantal keer is gesignaleerd in de bossen van de Utrechtse Heuvelrug. Gedeputeerde Mirjam Sterk (natuur) schrijft aan Provinciale Staten dat daartoe is besloten omdat het in de praktijk lastig is gebleken de wolf te zenderen. Ook is het sinds 10 oktober rustig rond de wolf in de provincie. "Er zijn geen probleemsituaties meer geweest."
Utrecht wilde graag meer inzicht krijgen in het gedrag van de wolf na meldingen afgelopen zomer over een door de provincie heen trekkend dier. In enkele gevallen was er contact tussen een hond en een wolf. De provincie schakelde wolvendeskundigen van de Zoogdiervereniging in om de wolf te zenderen, maar dat is niet gelukt.
"De kans dat het wel gaat lukken om de wolf binnen afzienbare tijd te zenderen, is bijzonder klein", schrijft Sterk. "Ik heb dan ook het besluit genomen niet langer pogingen te ondernemen om de wolf te zenderen."
De wolf is een beschermd dier en mag niet verstoord, verjaagd of beschoten worden. Om een wolf te zenderen moet het dier beschoten worden met een verdovingspijltje. Daarna wordt een zender ingebracht. Vanaf dat moment kan gevolgd worden waar de wolf is, en of het steeds hetzelfde dier is dat honden opzoekt. De methode om wolven te verdoven en te zenderen wordt in het buitenland al langer toegepast. In Nederland is Utrecht de eerste provincie waar is geprobeerd de wolf te zenderen.
Meer uit Binnenland
WEZEP (ANP) - In de Gelderse gemeente Oldebroek is zaterdag bij de Kruiskerk de regenboogvlag gehesen door de dominee. Dat gebeurde in het dorp Wezep, dat onder Oldebroek valt, in het bijzijn van burgemeester Tanja Haseloop-Amsing. "Iedereen is voor mij gelijk en daar wilde ik heel graag op deze manier uiting aan geven", zegt Haseloop-Amsing na afloop.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie hoopt onder meer op basis van camerabeelden meer te weten te komen over de brandstichting bij het spoor in de nacht van vrijdag op zaterdag. Waarom in een technische ruimte bij een spoorbrug brand is gesticht, is nog onduidelijk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joe Popolo, staat achter de nieuwe sancties van de Verenigde Staten tegen het Internationaal Strafhof (ICC), dat in Den Haag is gevestigd. "Ik roep onze nauwste bondgenoten op om gebruik te maken van deze mogelijkheid om de Amerikaanse zorgen weg te nemen", laat Popolo zaterdag weten op X.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer) vindt het "heel kwalijk en zorgwekkend" dat in de nacht van vrijdag op zaterdag brand is gesticht langs het spoor tussen Rotterdam en Delft. "Handen af van het spoor", laat de CDA-bewindsvrouw via een woordvoerder weten. "De politie doet onderzoek."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door brandstichting bij een spoorbrug in Delfshaven in Rotterdam rijden er zaterdag geen treinen tussen stations Rotterdam Centraal en Delft Campus. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de NS.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - Op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel liggen rond 06.15 uur zaterdagochtend geen asielzoekers te slapen, ziet een ANP-verslaggever. In de nacht van donderdag op vrijdag brachten twintig asielzoekers er in de regen de nacht door en het Rode Kruis zei er rekening mee te houden dat ook in de daaropvolgende nachten mensen buiten zouden moeten slapen. Maar daar lijkt afgelopen nacht geen sprake van te zijn geweest.
8 uur geledenSAN JOSÉ (ANP) - KLM-vlucht KL757 met eindbestemming Panama-Stad is geland in de hoofdstad van Costa Rica, San José. Dat is te zien op Flightradar24 en bevestigt een woordvoerder van KLM. Eerder werd al bekend dat de vlucht een tussenstop maakte op Curaçao.
9 uur geleden