Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Utrecht-speler Janssen vanaf zomer technisch manager VVV-Venlo

Utrecht-speler Janssen vanaf zomer technisch manager VVV-Venlo

VENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft Willem Janssen aangesteld als nieuwe technisch manager. De 35-jarige verdediger van FC Utrecht, die eerder al bekendmaakte na dit seizoen te stoppen, treedt per 1 juli in dienst van de eerstedivisionist uit Venlo. Janssen tekent een contract voor drie seizoenen.

Janssen begon zijn loopbaan als profvoetballer bij VVV en kwam daarna uit voor Roda JC, FC Twente en FC Utrecht. Bij de club uit de Domstad is hij bezig aan zijn laatste seizoen. Janssen is met 403 gespeelde wedstrijden de voetballer met de meeste Eredivisie-duels achter zijn naam in deze eeuw.

Algemeen directeur Marco Bogers is blij dat Janssen de rol van technisch manager vanaf volgend seizoen op zich gaat nemen. "Willem staat aan de vooravond van een nieuwe carrière en hij heeft nog alles te leren, maar wij zijn ervan overtuigd dat hij met zijn achtergrond, karaktereigenschappen en ruime ervaring als voetballer de juiste man voor deze functie is", aldus Bogers.

Ontwikkelingstraject

"Er wordt door ons een ontwikkelingstraject voorbereid waarmee Willem zich het vak eigen gaat maken met de steun van mij en andere ervaren mensen binnen de club, zoals Jos Luhukay, Jay Driessen, Roger Bongaerts en Marc van Hintum."

De komst van Janssen betekent ook dat de rol van manager voetbal Stan Valckx gaat veranderen, meldde Bogers. "Momenteel denkt hij na over zijn toekomst, die zowel binnen als buiten VVV kan liggen."

Vertrouwde omgeving

De directeur ziet een belangrijke rol weggelegd voor de technisch manager in de vernieuwde organisatie. "Hij wordt verantwoordelijk voor het integrale voetbalbeleid en moet gaan dienen als klankbord voor de technische staf en de verbinding maken tussen de jeugdopleiding en het eerste elftal."

Janssen liet weten dat het hem zwaar valt FC Utrecht te verlaten, maar zegt ook dat het gevoel bij VVV meteen goed was. "Het is voor mij een geweldige kans om direct zo'n belangrijke functie te mogen bekleden", aldus Janssen. "Zeker omdat ik kan beginnen in een warme en vertrouwde omgeving, zie ik dit als de perfecte eerste stap in mijn nieuwe carrière."

Meer uit Voetbal

Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

5 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

5 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

5 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

5 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

8 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

8 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

8 uur geleden