Utrecht-speler Janssen vanaf zomer technisch manager VVV-Venlo
VENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft Willem Janssen aangesteld als nieuwe technisch manager. De 35-jarige verdediger van FC Utrecht, die eerder al bekendmaakte na dit seizoen te stoppen, treedt per 1 juli in dienst van de eerstedivisionist uit Venlo. Janssen tekent een contract voor drie seizoenen.
Janssen begon zijn loopbaan als profvoetballer bij VVV en kwam daarna uit voor Roda JC, FC Twente en FC Utrecht. Bij de club uit de Domstad is hij bezig aan zijn laatste seizoen. Janssen is met 403 gespeelde wedstrijden de voetballer met de meeste Eredivisie-duels achter zijn naam in deze eeuw.
Algemeen directeur Marco Bogers is blij dat Janssen de rol van technisch manager vanaf volgend seizoen op zich gaat nemen. "Willem staat aan de vooravond van een nieuwe carrière en hij heeft nog alles te leren, maar wij zijn ervan overtuigd dat hij met zijn achtergrond, karaktereigenschappen en ruime ervaring als voetballer de juiste man voor deze functie is", aldus Bogers.
Ontwikkelingstraject
"Er wordt door ons een ontwikkelingstraject voorbereid waarmee Willem zich het vak eigen gaat maken met de steun van mij en andere ervaren mensen binnen de club, zoals Jos Luhukay, Jay Driessen, Roger Bongaerts en Marc van Hintum."
De komst van Janssen betekent ook dat de rol van manager voetbal Stan Valckx gaat veranderen, meldde Bogers. "Momenteel denkt hij na over zijn toekomst, die zowel binnen als buiten VVV kan liggen."
Vertrouwde omgeving
De directeur ziet een belangrijke rol weggelegd voor de technisch manager in de vernieuwde organisatie. "Hij wordt verantwoordelijk voor het integrale voetbalbeleid en moet gaan dienen als klankbord voor de technische staf en de verbinding maken tussen de jeugdopleiding en het eerste elftal."
Janssen liet weten dat het hem zwaar valt FC Utrecht te verlaten, maar zegt ook dat het gevoel bij VVV meteen goed was. "Het is voor mij een geweldige kans om direct zo'n belangrijke functie te mogen bekleden", aldus Janssen. "Zeker omdat ik kan beginnen in een warme en vertrouwde omgeving, zie ik dit als de perfecte eerste stap in mijn nieuwe carrière."
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
2 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.
4 uur geleden