Utrecht-speler Janssen vanaf zomer technisch manager VVV-Venlo
VENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft Willem Janssen aangesteld als nieuwe technisch manager. De 35-jarige verdediger van FC Utrecht, die eerder al bekendmaakte na dit seizoen te stoppen, treedt per 1 juli in dienst van de eerstedivisionist uit Venlo. Janssen tekent een contract voor drie seizoenen.
Janssen begon zijn loopbaan als profvoetballer bij VVV en kwam daarna uit voor Roda JC, FC Twente en FC Utrecht. Bij de club uit de Domstad is hij bezig aan zijn laatste seizoen. Janssen is met 403 gespeelde wedstrijden de voetballer met de meeste Eredivisie-duels achter zijn naam in deze eeuw.
Algemeen directeur Marco Bogers is blij dat Janssen de rol van technisch manager vanaf volgend seizoen op zich gaat nemen. "Willem staat aan de vooravond van een nieuwe carrière en hij heeft nog alles te leren, maar wij zijn ervan overtuigd dat hij met zijn achtergrond, karaktereigenschappen en ruime ervaring als voetballer de juiste man voor deze functie is", aldus Bogers.
Ontwikkelingstraject
"Er wordt door ons een ontwikkelingstraject voorbereid waarmee Willem zich het vak eigen gaat maken met de steun van mij en andere ervaren mensen binnen de club, zoals Jos Luhukay, Jay Driessen, Roger Bongaerts en Marc van Hintum."
De komst van Janssen betekent ook dat de rol van manager voetbal Stan Valckx gaat veranderen, meldde Bogers. "Momenteel denkt hij na over zijn toekomst, die zowel binnen als buiten VVV kan liggen."
Vertrouwde omgeving
De directeur ziet een belangrijke rol weggelegd voor de technisch manager in de vernieuwde organisatie. "Hij wordt verantwoordelijk voor het integrale voetbalbeleid en moet gaan dienen als klankbord voor de technische staf en de verbinding maken tussen de jeugdopleiding en het eerste elftal."
Janssen liet weten dat het hem zwaar valt FC Utrecht te verlaten, maar zegt ook dat het gevoel bij VVV meteen goed was. "Het is voor mij een geweldige kans om direct zo'n belangrijke functie te mogen bekleden", aldus Janssen. "Zeker omdat ik kan beginnen in een warme en vertrouwde omgeving, zie ik dit als de perfecte eerste stap in mijn nieuwe carrière."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
1 dag geleden