Utrecht maakt aanvragen subsidie wolfwerende rasters eenvoudiger
UTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht wil het dierhouders die een subsidie aanvragen voor wolfwerende maatregelen makkelijker maken. De subsidieregeling voor dit jaar is vereenvoudigd in vergelijking met de regeling van 2024.
Zo hoeft een persoon die voor zijn beroep of als hobby dieren houdt, bij een subsidieaanvraag geen overzichtskaarten meer toe te voegen. Bovendien is het mogelijk een gratis wolvenconsulent in te schakelen voor advies, voorafgaand aan plaatsing van de rasters. "Dat komt de effectiviteit van de rasters ten goede", stelt de provincie.
De vernieuwde regeling is op 1 februari ingegaan en loopt tot 31 december. Dierhouders kunnen ook nog aanvragen indienen voor rasters die geplaatst zijn in 2023, 2024 en januari dit jaar. Voorwaarde is wel dat de kosten voor de aanschaf van de rasters zijn gemaakt op of na 26 mei 2023. Het maximale subsidiebedrag is 20.000 euro per diereigenaar.
Wie beroepshalve dieren houdt, kan zich tot en met 31 maart dit jaar ook via de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland aanmelden voor een subsidie uit de pot 'Productieve investeringen groenblauw en dierwelzijn'. "Hiermee kan niet alleen een tegemoetkoming aangevraagd worden bij aanschaf van wolfwerende maatregelen, maar ook bij de aanleg ervan", meldt de provincie. De hoogte van deze subsidie is maximaal 40 procent van de kosten van de investering. Jonge landbouwers kunnen tot 55 procent van de totale investering als subsidie aanvragen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Scheidend minister-president Dick Schoof vond het premierschap "niet de makkelijkste baan" die hij ooit had, maar "wel de leukste". Dat zegt hij in een videoboodschap die hij daags voor zijn vertrek op X heeft geplaatst. Hij bedankt daarin de Nederlandse bevolking "voor alle steun, aardige woorden en opbouwende kritiek" in de afgelopen anderhalf jaar.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft zondag op X gememoreerd dat de Winterspelen erop zitten voor Nederland. "Wat was het een ongelooflijk mooi feest en wat hebben we genoten van twee weken absolute topsport. Met tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles waren dit de meest succesvolle Winterspelen ooit."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het werk van Rob Jetten als formateur zit erop. De politiek leider van D66 heeft zaterdag zijn eindverslag overhandigd aan Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Maandag wordt hij beëdigd als minister-president.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen ligt "bovenop de stapel" als D66'er Eelco Eerenberg maandag begint als staatssecretaris van Financiën. De vervanger van Nathalie van Berkel - die zich deze week terugtrok na ophef over onjuistheden in haar cv - sprak dit vermoeden uit na zijn kennismaking met aanstaand premier Rob Jetten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) hoort graag "input" van partijen in de Tweede Kamer nu de planbureaus de kabinetsplannen hebben doorgerekend. "Dan kunnen we richting de zomer, als we de definitieve begroting van volgend jaar maken, daar goed naar kijken."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitie van D66, VVD en CDA investeert onderaan de streep toch niet in ontwikkelingssamenwerking. Hoewel er jaarlijks 257 miljoen euro voor wordt uitgetrokken, gaat ongeveer hetzelfde bedrag de komende jaren vanuit dat potje naar asielopvang. Het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving noemen het een "ombuiging" in de doorrekening.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas stopt als partijleider en fractievoorzitter van de BBB. Dat meldt de partij. Tweede Kamerlid Henk Vermeer volgt haar op. Van der Plas blijft wel actief als Kamerlid.
2 dagen geleden