Utrecht maakt aanvragen subsidie wolfwerende rasters eenvoudiger
UTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht wil het dierhouders die een subsidie aanvragen voor wolfwerende maatregelen makkelijker maken. De subsidieregeling voor dit jaar is vereenvoudigd in vergelijking met de regeling van 2024.
Zo hoeft een persoon die voor zijn beroep of als hobby dieren houdt, bij een subsidieaanvraag geen overzichtskaarten meer toe te voegen. Bovendien is het mogelijk een gratis wolvenconsulent in te schakelen voor advies, voorafgaand aan plaatsing van de rasters. "Dat komt de effectiviteit van de rasters ten goede", stelt de provincie.
De vernieuwde regeling is op 1 februari ingegaan en loopt tot 31 december. Dierhouders kunnen ook nog aanvragen indienen voor rasters die geplaatst zijn in 2023, 2024 en januari dit jaar. Voorwaarde is wel dat de kosten voor de aanschaf van de rasters zijn gemaakt op of na 26 mei 2023. Het maximale subsidiebedrag is 20.000 euro per diereigenaar.
Wie beroepshalve dieren houdt, kan zich tot en met 31 maart dit jaar ook via de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland aanmelden voor een subsidie uit de pot 'Productieve investeringen groenblauw en dierwelzijn'. "Hiermee kan niet alleen een tegemoetkoming aangevraagd worden bij aanschaf van wolfwerende maatregelen, maar ook bij de aanleg ervan", meldt de provincie. De hoogte van deze subsidie is maximaal 40 procent van de kosten van de investering. Jonge landbouwers kunnen tot 55 procent van de totale investering als subsidie aanvragen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De leden van de Groep Markuszower beginnen een nieuwe partij die ze De Nederlandse Alliantie (DNA) noemen. Rita Verdonk sluit erbij aan, heeft de groep afgesplitste PVV-Kamerleden bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Experts hebben zich tijdens een rondetafelgesprek in de Tweede Kamer zeer kritisch uitgelaten over een plan van het kabinet om te bezuinigen op de bijstand door mensen die daar recht op hebben nog niet actief te benaderen. Het kabinet heeft minder geld voor deze zogenoemde proactieve dienstverlening vanwege een financiƫle tegenvaller bij de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA. Coalitiepartijen D66 en CDA maakten vorige week tijdens een debat kenbaar van de bezuiniging af te willen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamerfractie van D66 gaat dinsdag tegen de novelle en de twee asielwetten stemmen, zei senator Paul van Meenen maandag tegen het ANP. Daardoor wordt het lastig voor asielminister Bart van den Brink (CDA) om een meerderheid te vinden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er een pakket aan energiemaatregelen ligt, denkt niemand dat het nu klaar is. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken en Klimaat, CDA) na de aankondiging van dat pakket. Zij geeft aan dat er elke week contact is met heel veel sectoren over hoe zij geraakt worden en welke mogelijkheden er zijn. Die gesprekken worden voortgezet.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pakket aan maatregelen om de energieprijzen te compenseren is 'onvoldoende', vindt Jesse Klaver, fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA. "Zo help je gewone mensen de crisis niet door." Hij kondigt op Bluesky aan dat zijn partij met voorstellen komt "om reizen met trein, bus en auto betaalbaarder te maken."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.
10 uur geleden