Utrecht herdenkt tramaanslag 18 maart in stilte
UTRECHT (ANP) - Utrecht houdt dit jaar geen publieke bijeenkomst om stil te staan bij de slachtoffers van de tramaanslag op het 24 Oktoberplein twee jaar geleden. Ook vorig jaar was de herdenking ingetogen door het uitbreken van het coronavirus.
Op 18 maart 2019 schoot schutter Gökmen T. vier onschuldige reizigers dood. Meerdere mensen raakten gewond. T. kreeg levenslang voor zijn terreurdaad. De aanslag veranderde de levens van direct getroffenen voorgoed. De impact op ooggetuigen, hulpverleners en op de stad was groot.
"Wat er ook gebeurt en hoe verwarrend en onzeker deze tijden ook zijn: 18 maart vergeten wij nooit. Voor de slachtoffers en nabestaanden is het helaas nog elke dag 18 maart. We willen ook daarom met hen samen herdenken", zegt burgemeester Sharon Dijksma vrijdag. Het is voor haar de eerste herdenking als burgemeester van Utrecht. Zij volgde in december Jan van Zanen op, die burgemeester van Den Haag werd.
Een intiem gezelschap legt op de plek van de aanslag kransen. De Domtoren slaat om 10.43 uur vier keer, één voor ieder slachtoffer. De vlaggen gaan halfstok op het stadhuis, stadskantoor en wijkservicecentrum Vleuten-De Meern.
Meer uit Binnenland
SPAKENBURG (ANP) - De politie heeft nog geen nieuwe aanhoudingen verricht na de grote vechtpartij die donderdag uitbrak bij SV Spakenburg. Na afloop van de bekerwedstrijd tegen FC Twente trokken tientallen toeschouwers het veld op en gingen met elkaar op de vuist. In totaal werd één persoon aangehouden voor het vernielen van een hek.
6 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De rechtbank heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan de 23-jarige Ayoub M. uit Amersfoort voor de dodelijke steekpartij aan de voet van de Rotterdamse Erasmusbrug op 19 september vorig jaar. De rechtbank acht hem volledig ontoerekeningsvatbaar en legt hem daarom geen celstraf op. "De afschuwelijke feiten kunnen hem niet worden aangerekend, hij was volledig psychotisch", aldus de rechtbank in het vonnis.
8 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen boeren hebben zich verzameld bij het provinciehuis in Utrecht om te protesteren tegen de plannen voor het landelijk gebied. Heel wat agrariërs zijn op de trekker gekomen. Op een van de landbouwvoertuigen staat een groot bord met een oproep aan de Amerikaanse president Donald Trump: 'Trump help please. Make farming great again!'. Farmers Defence Force (FDF) had via sociale media opgeroepen tot de protestactie.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics NMDL in Rijswijk kan een 'prijs' krijgen voor de grootste privacyschender, de Big Brother Award. Cybercriminelen drongen in juli binnen in de computersystemen van het bedrijf, dat bevolkingsonderzoeken naar baarmoederhalskanker verwerkte, en maakten de gegevens van honderdduizenden vrouwen buit. Het lab bracht dat pas een maand later naar buiten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van bijna 43.000 kinderen gingen de ouders in 2023 uit elkaar. Dat zijn 3500 meer kinderen dan een jaar eerder. Daarmee is een stijging te zien na een periode met minder ouders die scheidden tijdens de coronapandemie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eén op de tien mbo'ers in een beroepsopleidende leerweg ervaart discriminatie bij het zoeken naar een stageplek, of tijdens de stage zelf. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers uit het Schoolverlatingsonderzoek uit 2024. Discriminatie op basis van uiterlijk, huidskleur, herkomst of geloof komt het vaakst voor.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.
11 uur geleden