Utrecht geeft vergunning af voor zenderen en verdoven wolf
UTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht heeft vrijdag een vergunning afgegeven voor het vangen, verdoven en zenderen van een wolf die op 31 juli contact zocht met honden en daarbij een jong kind omverliep. Dit gebeurde in het bos van Austerlitz. DNA-onderzoek heeft uitgewezen dat het gaat om een alleenstaande wolf die sinds een paar maanden regelmatig contact zoekt met honden. Deskundigen beschouwen dit gedrag als onnatuurlijk en ongewenst.
Bij het Wolvenmeldpunt zijn het afgelopen jaar meerdere meldingen binnengekomen van een wolf die dicht bij mensen en honden kwam. In twee gevallen was daarbij een kind betrokken. Van het incident bij Austerlitz is door DNA-onderzoek vast komen te staan dat het gaat om de alleenstaande wolf, bekend onder nummer GW3237m.
De wolvenexperts verwachten dat de wolf door het vangen en zenderen schrikt en angstig wordt en vervolgens zal wegblijven bij mensen. Als de wolf daarna nog steeds contact zoekt met honden en mensen, kan het dier met paintballs beschoten worden. "Die negatieve ervaring zou ervoor moeten zorgen dat de wolf mensen en honden daarmee associeert en vervolgens uit hun buurt blijft", stelt de provincie.
Incident
Op 16 juli was er in het natuurgebied Den Treek-Henschoten een incident waarbij een kind van de buitenschoolse opvang door een wolf in haar zij werd gebeten en lichtgewond raakte. Deskundigen denken op basis van ooggetuigenverklaringen dat het gaat om een van de wolven van een paar dat hun welpen wilde beschermen. Bij gebrek aan voldoende DNA van goede kwaliteit valt dat niet met zekerheid te zeggen.
Daarom is het nu niet mogelijk een vergunning voor het vangen en zenderen van het ouderpaar af te geven, meldt de provincie. In een memo aan Provinciale Staten schrijft gedeputeerde Mirjam Sterk (natuur) dat de provincie om diezelfde reden een verzoek om een afschotvergunning niet in behandeling kan nemen. Dat verzoek was ingediend door 't Schoutenhuis, beheerder van Den Treek.
Sterk voegt eraan toe dat ze wel voorbereid wil zijn voor het geval afschot noodzakelijk is. Daarom is er een modelvergunning voor afschot gereed.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De twee kapotte trams die woensdagochtend op de Rotterdamse Erasmusbrug in botsing kwamen, zijn van de brug gehaald. Aan het einde van de middag was het tramspoor vrij. Fietsers en voetgangers gaan er ook weer overheen, maar wegverkeer en trams nog niet.
38 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de tweede dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 1249 mensen uitgevallen of helemaal niet gestart. Dat zijn er bijna driehonderd meer dan vorig jaar op zogeheten Roze Woensdag, maar minder dan het jaar daarvoor. De organisatie meldt dat ruim 43.700 mensen woensdag tijdig de finish haalden.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dit weekend speciale detectiecamera's te plaatsen bij de Merwedebrug. Na het weekend kunnen dan de eerste boetes worden uitgedeeld aan vrachtwagenchauffeurs die het verbod op vrachtverkeer negeren, meldt een woordvoerder.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam kan tot begin van de avond niet gebruikt worden door het verkeer. Dat schat de veiligheidsregio in. Op de brug reed woensdag aan het einde van de ochtend een tram achterop een stilstaande tram. Vijftien mensen raakten gewond, van wie een ernstig.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam is geschrokken van de botsing tussen twee trams op de Erasmusbrug. Vanaf het stadhuis hoorde ze veel ambulances en even later kreeg ze beelden van het ongeluk doorgestuurd. "Dan slaat de schrik je om het hart. Zeker in de wetenschap dat er mensen in de tram zitten. Het is een enorme klap geweest", zei Schouten, die enkele uren na het tramongeluk een bezoek bracht aan de Erasmusbrug. Hoe de botsing heeft kunnen gebeuren is nog niet bekend, het onderzoek loopt nog.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeven mensen die gewond raakten door de trambotsing op de Erasmusbrug in Rotterdam zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een van hen is zwaargewond, meldt Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
4 uur geledenHAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft woensdag de 20-jarige Mahir B. uit Purmerend veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn betrokkenheid bij een aanslag met een vuurwerkbom in de Maasstraat in zijn woonplaats in december 2024. Daarbij raakte een 16-jarige jongen ernstig gewond.
4 uur geleden