Utrecht geeft extra steun aan gezinnen in armoede deze winter
UTRECHT (ANP) - Utrecht trekt nog eens 1,1 miljoen euro uit om gezinnen in armoede extra te steunen deze winter. Tieners krijgen bijvoorbeeld geld om schoolspullen te kunnen kopen of hun sportcontributie te betalen. "Ook geven wij, via de kledingpas, nog eens 2500 kinderen de mogelijkheid om warme kleding te kopen. Daarmee hebben ongeveer 10.000 kinderen warme kleren voor de winter", zegt wethouder Linda Voortman (Werk en Inkomen) vrijdag over de speciale aandacht voor gezinnen.
De maatregelen vloeien voort uit gesprekken die de gemeente heeft gehad met inwoners. Zij heeft hen gevraagd wat er nodig is. Zo kunnen gezinnen bijvoorbeeld ook voedselbonnen krijgen. "Verder krijgen alle inwoners die tot nu toe ook een energievergoeding hebben ontvangen in februari automatisch 500 euro energievergoeding uitgekeerd. En er wordt geld opzijgezet om initiatieven op het gebied van armoede en schulden uit de stad te kunnen financieren."
De gemeente kwam mensen al tegemoet als zij hun energierekening niet konden betalen. In september trok de gemeente al 7 miljoen euro uit om mensen te helpen. In november kwam daar nog eens extra steun bij. Utrecht probeert met speciale 'sleutelfiguren' mensen die de Nederlandse taal niet machtig zijn of die geen vertrouwen hebben in de overheid te bereiken, zodat "niemand door het ijs zakt" deze winter.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na een zeer drukke ochtendspits blijven op veel plaatsen in het land files staan. Rond 10.00 uur stond er woensdagochtend nog steeds zo'n 275 kilometer file op de grote wegen. "Dat is fors meer dan het gemiddelde op dit tijdstip (40 kilometer)", meldt Rijkswaterstaat.
46 minuten geledenDE BILT (ANP) - Ook voor Limburg geeft het KNMI code oranje af om de sneeuw en de gevolgen daarvan. Tot dusver gold in de zuidelijke provincie code geel, maar vanaf 10.00 uur geldt daar net als in de rest van het land de hogere waarschuwingscode oranje.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS ziet de problemen op het spoor door het winterse weer toenemen en adviseert reizigers die niet per se op pad hoeven hun reis uit te stellen. Een NS-woordvoerder raadt reizigers aan om in de loop van de ochtend te kijken hoe de situatie op het spoor er dan voorstaat.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rond Rotterdam Centraal en Breda is er woensdagochtend geen treinverkeer mogelijk door meerdere verstoringen, meldt de NS. Het is niet bekend hoe lang dit gaat duren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de oproep van Rijkswaterstaat om waar mogelijk thuis te werken, verloopt de ochtendspits uitzonderlijk druk. Op de voorlopige piek stond volgens de verkeersinformatie van Rijkswaterstaat op de grote wegen ruim 700 kilometer file. Dat is het hoogste aantal kilometers in jaren op een woensdagochtend en komt dicht bij een record voor deze dag van de week, laat een woordvoerster van de wegbeheerder weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het heeft dit jaar al meer dagen gesneeuwd dan in de afgelopen vier jaar. Dat blijkt uit een analyse van weerdata van het KNMI door het ANP. In 2026 is er zes dagen lang sneeuw gevallen in De Bilt. In 2021 sneeuwde het vaker, toen viel er twaalf dagen sneeuw.
3 uur geleden