Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Utrecht gaat de hoogte in met groene torens

Utrecht gaat de hoogte in met groene torens

UTRECHT (ANP) - Utrecht heeft zijn fiat gegeven aan twee hoge groene torens nabij het centraal station. Vrijdag heeft de gemeente de uitgifteovereenkomst getekend, nadat de gemeenteraad donderdagavond had ingestemd met het bestemmingsplan. De bouw begint in september.

Op een van de torens, Wonderwoods, komt 'een verticaal bos'. Op de balkons, het dak en aan de gevels worden bomen geplant. Volgens wethouder Stationsgebied Eelco Eerenberg sluit dit aan bij de Utrechtse ambitie voor meer groen in de stad. Bomen dragen bij aan een gezondere leefomgeving. Hij omschrijft het 105 meter hoge Wonderwoods nu al als een "iconisch groen gebouw".

De gemeenteraad ging overigens niet zonder slag of stoot akkoord. Hij uitte de afgelopen jaren meermalen zijn zorgen over de bomen. Meerdere politieke partijen zijn bang dat de vegetatie het niet gaat overleven en eisten daarom een goed onderhoudsplan. Bovendien hekelen verschillende partijen dat er geen appartementen komen voor mensen met een kleinere portemonnee. "Gezond en duurzaam, maar voor wie? Dit is het zoveelste project in het Stationsgebied met enkel onbetaalbare woningen. Een gemiste kans", stelt Rick van der Zwet van de PvdA.

Meer uit Binnenland

Nog groot deel van dag hinder op het spoor rond Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer rond Utrecht heeft nog een groot deel van zaterdag te maken met verstoringen door de bovenleiding die vrijdag kapotging. Onder meer tussen Utrecht en Den Bosch en tussen Utrecht en Arnhem rijden veel minder treinen. Spoorbeheerder ProRail verwacht dat de hinder tot zeker 15.30 uur duurt.

32 minuten geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

6 uur geleden
Baby in opvang Ter Apel door ongeval overleden

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.

12 uur geleden
Actie Greenpeace in hoofdgebouw Lelystad Airport voorbij

LELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.

14 uur geleden
Arie Kievit wint Zilveren Camera voor foto's rellen op Malieveld

HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.

16 uur geleden
Man aangehouden die onbedoeld toegang kreeg tot politiedocumenten

RIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.

16 uur geleden
Advocaat: uitspraak rechtbank over Stint 'terecht en zuiver'

DEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.

17 uur geleden