Utrecht gaat de hoogte in met groene torens
UTRECHT (ANP) - Utrecht heeft zijn fiat gegeven aan twee hoge groene torens nabij het centraal station. Vrijdag heeft de gemeente de uitgifteovereenkomst getekend, nadat de gemeenteraad donderdagavond had ingestemd met het bestemmingsplan. De bouw begint in september.
Op een van de torens, Wonderwoods, komt 'een verticaal bos'. Op de balkons, het dak en aan de gevels worden bomen geplant. Volgens wethouder Stationsgebied Eelco Eerenberg sluit dit aan bij de Utrechtse ambitie voor meer groen in de stad. Bomen dragen bij aan een gezondere leefomgeving. Hij omschrijft het 105 meter hoge Wonderwoods nu al als een "iconisch groen gebouw".
De gemeenteraad ging overigens niet zonder slag of stoot akkoord. Hij uitte de afgelopen jaren meermalen zijn zorgen over de bomen. Meerdere politieke partijen zijn bang dat de vegetatie het niet gaat overleven en eisten daarom een goed onderhoudsplan. Bovendien hekelen verschillende partijen dat er geen appartementen komen voor mensen met een kleinere portemonnee. "Gezond en duurzaam, maar voor wie? Dit is het zoveelste project in het Stationsgebied met enkel onbetaalbare woningen. Een gemiste kans", stelt Rick van der Zwet van de PvdA.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.
15 uur geledenDINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.
20 uur geledenDE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.
1 dag geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.
1 dag geleden