Utrecht gaat alvast bijdragen aan energierekening minima
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht gaat 800 euro energietoeslag aan zoveel mogelijk inwoners met een laag inkomen vervroegd vergoeden. Utrecht loopt hiermee vooruit op het beleid van het kabinet en op het besluit van de eigen gemeenteraad.
"Wij zien dat steeds meer Utrechters worden geconfronteerd met een hoge energierekening die zij nu al niet meer kunnen betalen. Daarom wachten we niet op de wetswijziging en keren wij de vergoeding nu al uit", laat wethouder Linda Voortman (Werk en inkomen) woensdag weten. De eerste ruim 10.000 huishoudens krijgen al deze week het geld op hun rekening gestort. Van duizenden andere huishoudens heeft de gemeente nog onvoldoende gegevens om het geld aan ze over te boeken.
"Formeel zouden we moeten wachten totdat de wetswijziging in werking treedt. De minister roept gemeenten echter bij wijze van uitzondering op om te anticiperen op deze wetswijziging en de vergoeding alvast uit te keren", aldus de wethouder. Niet alleen Utrecht steunt minima pro-actief. Ook andere steden als Rotterdam en Den Haag lopen alvast vooruit op het kabinet.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft afgelopen vrijdag een 45-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. Ze heeft mogelijk iets te maken met het bestellen van een huurmoord op het darkweb. Ze zit daarom vast op verdenking van betrokkenheid bij de zaak en wordt maandag voorgeleid, meldt de politie zondag.
15 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De politie is op zoek naar de bestuurder die zondagavond in Haarlem betrokken was bij een ernstige aanrijding. De bestuurder heeft daarbij een kind aangereden en is vervolgens doorgereden. Het kind is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft 38 mensen aangehouden die zondag deelnamen aan een betoging van actiegroep Extinction Rebellion (XR). Daarbij blokkeerde een deel van de demonstranten opnieuw de A12 in Den Haag.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een woning aan de Oude Stadsgracht in Eindhoven is zondag aan het eind van de middag een overleden persoon gevonden. Het slachtoffer had een steekwond, meldt de politie op X. Een man is meegenomen naar buiten, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door Omroep Brabant. Deze persoon is niet aangehouden. Over een eventuele relatie tussen de twee is nog niets bekend.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft zondagmiddag opnieuw de A12 in Den Haag geblokkeerd. Activisten betraden rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld, vanaf een zebrapad op de kruising met de Zuid-Hollandlaan.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagochtend in Zwijndrecht een 19-jarige man uit die plaats aangehouden na een schietincident op een Amsterdams festival zaterdagavond. Daarbij raakten een man en een vrouw gewond.
9 uur geleden