Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Utrecht en RKC spelen gestaakt duel op last van burgemeester uit

Utrecht en RKC spelen gestaakt duel op last van burgemeester uit

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Utrecht en RKC Waalwijk is zaterdag alsnog uitgespeeld. Scheidsrechter Ingmar Oostrom had het duel in lijn met de aangescherpte regels van de KNVB tot twee keer toe stilgelegd nadat er bekers op het veld waren gegooid.

Volgens de richtlijnen van de KNVB wordt een wedstrijd in dat geval definitief gestaakt. Oostrom zag daar na overleg met de KNVB en de autoriteiten alsnog vanaf. Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht wilde uit veiligheidsoverwegingen dat de resterende 2 minuten van de blessuretijd werden uitgespeeld.

De aanvoerders Nick Viergever (FC Utrecht) en Michiel Kramer (RKC Waalwijk) hadden afgesproken dat beide teams, als statement naar de bekergooiers, niet echt meer gingen voetballen. De bal ging na de aftrap naar keeper Etienne Vaessen van RKC en hij hield de bal de resterende tijd bij zich. Toen de blessuretijd er helemaal op zat, haalde Oostrom de bal bij de doelman op en floot hij voor het einde van de wedstrijd.

Richtlijnen

Het ging in stadion Galgenwaard beide keren mis na een doelpunt van Utrecht. Toen spits Anastasios Douvikas na een uur spelen de score opende, gooiden fans van Utrecht bij het vieren van het doelpunt enkele bekers richting het veld. In blessuretijd zorgde invaller Zakaria Labyad voor de 2-0. Ook toen belandde een drinkbeker op het veld.

De KNVB scherpte onlangs, na meerdere incidenten in stadions, de richtlijnen aan. Bij het gooien van voorwerpen op het veld wordt de wedstrijd tijdelijk stilgelegd. Bij een tweede vergrijp wordt het duel volgens de nieuwe richtlijnen definitief gestaakt.

FC Utrecht verzekerde zich dankzij de zege van deelname aan de play-offs om een ticket voor Europees voetbal. Het elftal van trainer Michael Silberbauer is nu zeker van minimaal de zevende plek. RKC zag nummer 8 sc Heerenveen, dat doelpuntloos gelijkspeelde tegen Excelsior, een punt uitlopen. Heerenveen heeft met nog twee wedstrijden te gaan 42 punten en RKC 41. De nummer 8 bereikt als laatste de play-offs.

Meer uit Voetbal

Aanvalster Miedema gaat na twijfel nog twee jaar door bij Oranje

NIJMEGEN (ANP) - Voetbalster Vivianne Miedema wil in ieder geval nog twee jaar voor het Nederlands elftal uitkomen. Dat schrijft ze in haar column op de site van het Algemeen Dagblad. De topscorer aller tijden van Oranje heeft wel even moeten nadenken over haar besluit.

25 minuten geleden
Real Madrid eist compensatie van UEFA om machtsmisbruik

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid eist compensatie van de UEFA nu een rechtbank in de Spaanse hoofdstad een beroep van de Europese voetbalunie, de Spaanse voetbalbond en La Liga heeft afgewezen. Dat gebeurde in een zaak die draait om de oprichting van de Super League, een nieuwe Europese voetbalcompetitie waarvoor onder andere Real Madrid en FC Barcelona grote voorstanders zijn.

30 minuten geleden
Vinícius biedt excuses aan voor wangedrag bij wissel in Clásico

MADRID (ANP) - Aanvaller Vinícius Júnior van Real Madrid heeft zijn excuses aangeboden voor zijn gedrag bij zijn wissel tijdens de gewonnen wedstrijd tegen FC Barcelona (2-1) afgelopen zondag. De 25-jarige Braziliaan werd in de 72e minuut door trainer Xabi Alonso naar de kant gehaald en liet duidelijk blijken het hier niet mee eens te zijn.

1 uur geleden
Feyenoord moet tegen Celtic deel stadion leeg laten na straf UEFA

NYON (ANP) - Feyenoord moet op last van de UEFA een deel van de tribunes leeg laten tijdens de eerstvolgende thuiswedstrijd in de Europa League, op 27 november tegen het Schotse Celtic. De Europese voetbalunie bestraft de Rotterdamse club daarmee, omdat fans tijdens het duel met het Griekse Panathinaikos vuurwerk hebben afgestoken en gangpaden blokkeerden.

1 uur geleden
Spitse genoot van spel en eerbetonen bij afscheid van Oranje

NIJMEGEN (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse heeft in haar afscheidswedstrijd tegen Canada (1-0-winst) nog een laatste keer genoten in het shirt van Oranje. "Ik heb echt genoten van het spel. We stuurden ze van het kastje naar de muur en ik was daar onderdeel van. Dat is wel heel lekker. En ik heb ook genoten van wat er allemaal voor me is geregeld. Dat doet de mens wel goed", zei de recordinternational in Nijmegen over onder meer de erehaag en staande ovatie die ze kreeg.

14 uur geleden
Veurink ziet veel progressie in tweede duel als bondscoach

NIJMEGEN (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink zag in het oefenduel met Canada al een veel beter Oranje dan afgelopen vrijdag bij zijn debuutwedstrijd tegen Polen (0-0). "Ik heb een Oranje gezien waarvan ik denk: dit is waar we naartoe willen. De kunst is om dat nu uit te bouwen en structureel goed te voetballen", zei de 39-jarige trainer na de 1-0-zege van de voetbalsters in Nijmegen.

14 uur geleden
Zuinige zege koploper Napoli bij Lecce

LECCE (ANP) - Napoli heeft de uitwedstrijd tegen Lecce met 1-0 gewonnen. De koploper van de Italiaanse Serie A dankte die zege in de negende speelronde aan een doelpunt van André-Frank Zambo Anguissa, die in de 69e minuut raak kopte. Bij Napoli had Noa Lang voor het eerst een basisplaats. De Nederlandse aanvaller verdween kort na rust met een blessure naar de kant.

16 uur geleden