Utrecht en RKC spelen gestaakt duel op last van burgemeester uit
UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Utrecht en RKC Waalwijk is zaterdag alsnog uitgespeeld. Scheidsrechter Ingmar Oostrom had het duel in lijn met de aangescherpte regels van de KNVB tot twee keer toe stilgelegd nadat er bekers op het veld waren gegooid.
Volgens de richtlijnen van de KNVB wordt een wedstrijd in dat geval definitief gestaakt. Oostrom zag daar na overleg met de KNVB en de autoriteiten alsnog vanaf. Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht wilde uit veiligheidsoverwegingen dat de resterende 2 minuten van de blessuretijd werden uitgespeeld.
De aanvoerders Nick Viergever (FC Utrecht) en Michiel Kramer (RKC Waalwijk) hadden afgesproken dat beide teams, als statement naar de bekergooiers, niet echt meer gingen voetballen. De bal ging na de aftrap naar keeper Etienne Vaessen van RKC en hij hield de bal de resterende tijd bij zich. Toen de blessuretijd er helemaal op zat, haalde Oostrom de bal bij de doelman op en floot hij voor het einde van de wedstrijd.
Richtlijnen
Het ging in stadion Galgenwaard beide keren mis na een doelpunt van Utrecht. Toen spits Anastasios Douvikas na een uur spelen de score opende, gooiden fans van Utrecht bij het vieren van het doelpunt enkele bekers richting het veld. In blessuretijd zorgde invaller Zakaria Labyad voor de 2-0. Ook toen belandde een drinkbeker op het veld.
De KNVB scherpte onlangs, na meerdere incidenten in stadions, de richtlijnen aan. Bij het gooien van voorwerpen op het veld wordt de wedstrijd tijdelijk stilgelegd. Bij een tweede vergrijp wordt het duel volgens de nieuwe richtlijnen definitief gestaakt.
FC Utrecht verzekerde zich dankzij de zege van deelname aan de play-offs om een ticket voor Europees voetbal. Het elftal van trainer Michael Silberbauer is nu zeker van minimaal de zevende plek. RKC zag nummer 8 sc Heerenveen, dat doelpuntloos gelijkspeelde tegen Excelsior, een punt uitlopen. Heerenveen heeft met nog twee wedstrijden te gaan 42 punten en RKC 41. De nummer 8 bereikt als laatste de play-offs.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
11 uur geleden