Utrecht en RKC spelen gestaakt duel op last van burgemeester uit
UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Utrecht en RKC Waalwijk is zaterdag alsnog uitgespeeld. Scheidsrechter Ingmar Oostrom had het duel in lijn met de aangescherpte regels van de KNVB tot twee keer toe stilgelegd nadat er bekers op het veld waren gegooid.
Volgens de richtlijnen van de KNVB wordt een wedstrijd in dat geval definitief gestaakt. Oostrom zag daar na overleg met de KNVB en de autoriteiten alsnog vanaf. Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht wilde uit veiligheidsoverwegingen dat de resterende 2 minuten van de blessuretijd werden uitgespeeld.
De aanvoerders Nick Viergever (FC Utrecht) en Michiel Kramer (RKC Waalwijk) hadden afgesproken dat beide teams, als statement naar de bekergooiers, niet echt meer gingen voetballen. De bal ging na de aftrap naar keeper Etienne Vaessen van RKC en hij hield de bal de resterende tijd bij zich. Toen de blessuretijd er helemaal op zat, haalde Oostrom de bal bij de doelman op en floot hij voor het einde van de wedstrijd.
Richtlijnen
Het ging in stadion Galgenwaard beide keren mis na een doelpunt van Utrecht. Toen spits Anastasios Douvikas na een uur spelen de score opende, gooiden fans van Utrecht bij het vieren van het doelpunt enkele bekers richting het veld. In blessuretijd zorgde invaller Zakaria Labyad voor de 2-0. Ook toen belandde een drinkbeker op het veld.
De KNVB scherpte onlangs, na meerdere incidenten in stadions, de richtlijnen aan. Bij het gooien van voorwerpen op het veld wordt de wedstrijd tijdelijk stilgelegd. Bij een tweede vergrijp wordt het duel volgens de nieuwe richtlijnen definitief gestaakt.
FC Utrecht verzekerde zich dankzij de zege van deelname aan de play-offs om een ticket voor Europees voetbal. Het elftal van trainer Michael Silberbauer is nu zeker van minimaal de zevende plek. RKC zag nummer 8 sc Heerenveen, dat doelpuntloos gelijkspeelde tegen Excelsior, een punt uitlopen. Heerenveen heeft met nog twee wedstrijden te gaan 42 punten en RKC 41. De nummer 8 bereikt als laatste de play-offs.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is zeker van de tweede plaats in de Eredivisie, wat betekent dat de club komend seizoen aan mag treden in de competitiefase van de Champions League. De Rotterdammers speelden in De Kuip met 1-1 gelijk tegen AZ. Door een nederlaag van NEC in Groningen is de ploeg van trainer Robin van Persie zeker van plek 2.
21 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - NEC heeft in de strijd om de plekken die recht geven op Europees voetbal met 2-1 verloren bij FC Groningen. Door de uitnederlaag zakt de ploeg uit Nijmegen naar de vierde plaats. Met nog een speelronde te gaan heeft NEC 56 punten, 2 minder dan FC Twente, 1 meer dan Ajax. De vierde plek geeft aan het eind van het seizoen recht op de voorrondes van de Europa League.
21 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in eigen huis met 3-2 gewonnen van PEC Zwolle. Voor de ploeg uit Sittard is het de eerste thuiszege sinds 20 februari. Door de overwinning staat Fortuna nu elfde in de Eredivisie.
22 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is gestegen naar de derde plaats in de Eredivisie na een 4-0-overwinning op Sparta Rotterdam. Met nog één speelronde te gaan heeft Twente 58 punten, 2 punten meer dan nummer 4 NEC en 3 meer dan Ajax, dat vijfde staat. De derde plaats geeft aan het eind van het seizoen recht op een plek in de voorrondes van de Champions League.
24 minuten geledenDEVENTER (ANP) - PSV heeft in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles gewonnen. De landskampioen uit Eindhoven won op bezoek in Deventer met 4-1.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet er ernstig rekening mee houden dat het aan de play-offs voor een plek in de Conference League moet deelnemen. De club verloor de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (1-2) en zakte naar de vijfde positie van de ranglijst.
42 minuten geleden