Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Utrecht en RKC spelen gestaakt duel op last van burgemeester uit

Utrecht en RKC spelen gestaakt duel op last van burgemeester uit

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Utrecht en RKC Waalwijk is zaterdag alsnog uitgespeeld. Scheidsrechter Ingmar Oostrom had het duel in lijn met de aangescherpte regels van de KNVB tot twee keer toe stilgelegd nadat er bekers op het veld waren gegooid.

Volgens de richtlijnen van de KNVB wordt een wedstrijd in dat geval definitief gestaakt. Oostrom zag daar na overleg met de KNVB en de autoriteiten alsnog vanaf. Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht wilde uit veiligheidsoverwegingen dat de resterende 2 minuten van de blessuretijd werden uitgespeeld.

De aanvoerders Nick Viergever (FC Utrecht) en Michiel Kramer (RKC Waalwijk) hadden afgesproken dat beide teams, als statement naar de bekergooiers, niet echt meer gingen voetballen. De bal ging na de aftrap naar keeper Etienne Vaessen van RKC en hij hield de bal de resterende tijd bij zich. Toen de blessuretijd er helemaal op zat, haalde Oostrom de bal bij de doelman op en floot hij voor het einde van de wedstrijd.

Richtlijnen

Het ging in stadion Galgenwaard beide keren mis na een doelpunt van Utrecht. Toen spits Anastasios Douvikas na een uur spelen de score opende, gooiden fans van Utrecht bij het vieren van het doelpunt enkele bekers richting het veld. In blessuretijd zorgde invaller Zakaria Labyad voor de 2-0. Ook toen belandde een drinkbeker op het veld.

De KNVB scherpte onlangs, na meerdere incidenten in stadions, de richtlijnen aan. Bij het gooien van voorwerpen op het veld wordt de wedstrijd tijdelijk stilgelegd. Bij een tweede vergrijp wordt het duel volgens de nieuwe richtlijnen definitief gestaakt.

FC Utrecht verzekerde zich dankzij de zege van deelname aan de play-offs om een ticket voor Europees voetbal. Het elftal van trainer Michael Silberbauer is nu zeker van minimaal de zevende plek. RKC zag nummer 8 sc Heerenveen, dat doelpuntloos gelijkspeelde tegen Excelsior, een punt uitlopen. Heerenveen heeft met nog twee wedstrijden te gaan 42 punten en RKC 41. De nummer 8 bereikt als laatste de play-offs.

Meer uit Voetbal

Veerman is klaar met Koeman: hij hoeft mij niet meer te bellen

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.

44 minuten geleden
Feyenoorder Ueda volgt Steijn op als topscorer Eredivisie

ZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.

1 uur geleden
Hadj Moussa leidt Feyenoord in slotfase langs PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.

1 uur geleden
Sparta grijpt naast play-offs na nederlaag tegen Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.

1 uur geleden
FC Groningen met zege naar play-offs om Europees voetbal

ALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.

1 uur geleden
Telstar handhaaft zich in Eredivisie, FC Volendam naar play-offs

VOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.

1 uur geleden
AZ sluit seizoen af met gelijkspel tegen NAC Breda

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.

1 uur geleden