Utrecht compenseert per direct minima en middeninkomens
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht gaat per direct minima en mensen met een middeninkomen compenseren in hun inkomen. Zo stelt de gemeente extra geld beschikbaar om de energierekening te compenseren. Mensen die al jaren in de bijstand zitten, krijgen automatisch een extra maandelijkse inkomenstoeslag.
Studenten die door de hoge energierekening in de problemen komen, hebben ook recht op een vergoeding. "Daarom biedt de gemeente zelfstandig wonende studenten aan bijzondere bijstand aan te vragen", aldus wethouder Linda Voortman (Werk en inkomen). Utrecht draagt verder extra bij in de zorgkosten voor de laagste inkomens en arme gezinnen krijgen een kledingpas om warme kleding voor hun kinderen te kunnen kopen. Het gaat in totaal om 2000 kinderen.
De maatregelen gaan per 1 oktober in en bedragen bij elkaar 7 miljoen euro. Utrecht wil het koopkrachtakkoord van het Rijk (17 miljard euro) dat op 1 januari ingaat, niet afwachten. "De ernstige signalen uit de stad en het uitblijven van maatregelen al dit najaar zorgt ervoor dat we ons als gemeente genoodzaakt voelen om onze inwoners extra te ondersteunen op het gebied van bestaanszekerheid, in elk geval tot het moment waarop de meeste maatregelen uit het akkoord ingaan. Voor 2023 maken we een nieuwe afweging wat er nodig is", schrijft de wethouder in een brief aan de raad.
Utrecht steunt ook heel specifiek de middeninkomens, omdat er "voor hen tot nu toe geen generieke regelingen zijn". "Zij kunnen nergens aanspraak op maken, maar zakken wel door het ijs. Met name gezinnen met meerdere kinderen, oudere kinderen, alleenstaanden en paren zonder kinderen komen al fors tekort of houden weinig over", zegt de wethouder over de reden om deze groep ook verlichting te brengen.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen zijn tot 12.00 uur vrijdag 66 meldingen binnengekomen van mensen die schade hebben opgelopen door de aardbeving in de nacht van donderdag op vrijdag. Daarnaast belden tientallen mensen met de organisatie. Twaalf inwoners maakten melding van een Acuut Onveilige Situatie.
2 uur geledenVALKENBURG (ANP) - De kerstmarkten in Valkenburg zijn vrijdagmiddag begonnen met een fors aantal veiligheidsmaatregelen. De Limburgse gemeente Valkenburg aan de Geul neemt al extra maatregelen sinds het landelijke dreigingsniveau eind 2023 werd opgeschaald naar niveau 4 van de 5, wat betekent dat de kans op een aanslag in Nederland reëel is. Maar dit jaar zijn het meer maatregelen dan in voorgaande jaren.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het waterschap Noorderzijlvest voert inspecties uit in een gebied van 10 kilometer rond het epicentrum van de aardbeving in het Groningse dorp Zeerijp. "Risicovolle objecten" zoals kades langs het Eemskanaal, gemalen en dijken worden onderzocht op schade. Dat gebeurt altijd bij aardbevingen met een kracht van 3.0 en hoger, meldt het noordelijke waterschap.
2 uur geledenZEERIJP (ANP) - De gemeente Eemsdelta is "enorm geschrokken" dat in de nacht van donderdag op vrijdag in de omgeving van Zeerijp rond 01.16 uur een "zware aardbeving" heeft plaatsgevonden. Zeerijp valt onder de gemeente Eemsdelta.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In Den Haag en Zoetermeer zijn bij een bedrijf duizenden computerservers offline gehaald die werden gebruikt voor cybercrime. Dat meldt de politie, die de aanbieder omschrijft als een malafide websitebeheerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland overweegt vervoersbedrijf Transdev een boete op te leggen, omdat het de komende maanden met dieselbussen blijft rijden op de eilanden Goeree-Overflakkee en Hoeksche Waard. Transdev heeft voor de nieuwe concessie, die over een maand ingaat, 67 elektrische bussen besteld bij VDL en Volvo. Door productieproblemen komen die echter weken tot maanden later binnen dan beloofd.
2 uur geledenASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) zegt de onrust te betreuren die de nieuwe aardbeving in de provincie Groningen heeft veroorzaakt. De beving bij Zeerijp is het gevolg van de jarenlange gaswinning in het Groningenveld, waarvoor de NAM verantwoordelijk was.
2 uur geleden