Utrecht Centraal krijgt digitaal reuzenscherm
UTRECHT (ANP) - Het station Utrecht Centraal krijgt een digitaal reuzenscherm van 16 bij 2,25 meter met de vertrektijden en reisadviezen. NS en ProRail zijn gestart met de werkzaamheden om het scherm te plaatsen. Naar verwachting gaat het digitale reisinformatiescherm in het begin van het nieuwe jaar in gebruik.
Het bord met 36 vierkante meter reisinformatie komt middenin de stationshal te hangen. Alle vertrekkende treinen van het komende half uur zijn op het scherm te zien. Bij het kiezen van de locatie is volgens NS rekening gehouden met leesbaarheid vanuit alle hoeken en met looproutes van de reizigers. Vanwege oplopende productietijden door corona hangt het scherm later dan gepland. Na station Utrecht Centraal krijgt ook Leiden Centraal een groot reisinformatiescherm in het voorjaar van 2021.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
10 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de zaak tegen Ali B heeft paniek teweeggebracht bij zangeres Jill Helena, die aangifte van aanranding heeft gedaan tegen de rapper. Dat zei haar advocaat Sébas Diekstra bij het hof in Amsterdam.
20 minuten geledenBALI (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Bali is maandagavond een Nederlandse toerist doodgestoken. Het gaat om een 49-jarige man, meldt persbureau AFP.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het uitblijven van antwoorden over de moord op zijn vader is "buitengewoon zwaar", laat de zoon van de in 1992 vermoorde Loek van Dam weten via zijn advocaat Sébas Diekstra. De rechtbank sprak verdachte Ruben B. dinsdag vrij van betrokkenheid bij de moord.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrouw die tegen Ali B aangifte heeft gedaan van aanranding en verkrachting in Heiloo, "is in dit hele proces alleen maar uit op erkenning". Dit zei haar advocaat Bernard Sprenger dinsdag op de eerste zittingsdag in de zedenzaak tegen Ali B.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B blijft ontkennen dat hij in mei 2018 zangeres Jill Helena heeft aangerand in de auto bij het Martin Luther Kingpark in Amsterdam. Volgens Ali B was het alleen zoenen, met wederzijdse toestemming. Ze hadden een langdurige affaire, zei hij.
2 uur geleden