Utrecht-captain Janssen: het was genieten in het veld
UTRECHT (ANP) - Willem Janssen, de aanvoerder van FC Utrecht, vond de zege van zijn ploeg op Heracles (2-0) "heel hard nodig". Utrecht had tot dit weekend pas drie keer gewonnen en de laatste zege in de eigen Galgenwaard dateerde al van oktober.
"In plaats van dat het verlammend werkte, gaf het ons juist een extra boost en energie", zei Janssen voor de camera van ESPN. "Het was eigenlijk genieten in het veld. Als je ons vandaag ziet spelen, dan vraag je af waarom dit nu pas gebeurt. Dit is waar Utrecht voor staat. Laat het de opmaat zijn voor een betere periode."
FC Utrecht kwam na een half uur op 1-0 en omdat de thuisploeg enkele kansen onbenut liet, bleef het lang spannend. "In de eerste helft was het erg comfortabel en we bouwden langzaam het overwicht uit. Ik denk dat we met 4-0 moesten winnen. Heracles heeft volgens mij niet één keer op doel geschoten", aldus de captain.
"Het enige waar je kritisch over kunt zijn, is dat we het niet eerder beslisten. Maar gelukkig konden we de controle blijven houden. En 2-0 was genoeg vandaag."
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP/RTR) - Micky van de Ven ziet dat Tottenham Hotspur veranderd is ten opzichte van het moeizame vorige seizoen. "Je kan zien dat de club nieuwe ambitie heeft", zei de verdediger van Oranje tegen BBC in Sydney, waar de club zich voorbereidt op het nieuwe seizoen en woensdag tegen Sydney FC speelt.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt niet de nieuwe bondscoach van Italië. Dat meldt de 47-jarige oud-voetballer op Instagram.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft fel gereageerd op critici van het WK voetbal en hen beschuldigd van het verspreiden van haat en valse verhalen. Hij verdedigt in een open brief het toernooi als een succes dat eenheid, veiligheid en inclusiviteit vierde.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Miguel Rodríguez vertrekt na twee seizoenen bij FC Utrecht. De 23-jarige Spaanse buitenspeler keert terug naar zijn eigen land en gaat daar spelen voor Deportivo Alavés, dat afgelopen seizoen op het hoogste niveau als veertiende eindigde.
5 uur geledenMARIBOR (ANP/DPA) - Slavko Vinčić beëindigt zijn loopbaan als scheidsrechter. De 46-jarige Sloveen heeft dat besloten een week nadat hij de finale op het wereldkampioenschap tussen Spanje en Argentinië leidde.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Thibaut Courtois is blij met Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Belgische voetballers. Dat zei de doelman van Real Madrid tegen journalisten tijdens een sponsorevenement.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is nog altijd ongeslagen tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won in De Kuip met 2-1 van het Spaanse Rayo Vallecano.
21 uur geleden