Uslu vraagt Commissariaat prioriteit te geven aan onderzoek ON
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Gunay Uslu (Media en Cultuur) vraagt het Commissariaat voor de Media vanwege de ontstane onrust "prioriteit te geven" aan het onderzoek naar een uitzending van Ongehoord Nederland (ON). Daarin werden filmpjes getoond van gekleurde mensen die witte mensen in elkaar slaan. De presentator sprak vervolgens over "blanken die door negers in elkaar worden geslagen".
Het was niet de eerste keer dat ON in opspraak raakte. Een aantal NPO-omroepen wil inmiddels journalistiek niet meer samenwerken met ON. De NPO Ombudsman kondigde na veel klachten over de uitzending een onderzoek aan. Het Commissariaat voor de Media wil de uitzending meenemen in een breder onderzoek naar de betrouwbaarheid van journalistiek van de publieke omroep.
Dat onderzoek van het commissariaat zou in het tweede kwartaal van volgend jaar klaar zijn. Maar omdat de uitzending veel ophef veroorzaakte, vraagt de staatssecretaris of het niet sneller kan. "In verband met de onrust die de uitzending heeft veroorzaakt, heb ik het commissariaat per brief ter overweging gegeven het onderzoek naar de uitzending van Ongehoord Nederland prioriteit te geven", antwoordt ze op Kamervragen van DENK.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "We moeten door", zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) nadat de Raad van State zijn besluit vernietigde om maximaal 478.000 vluchten van en naar Schiphol toe te staan. "Het is belangrijk dat er een juridische basis komt onder Schiphol, en dat we afgaan van de gedoogsituatie."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse militairen die op uitzending zijn in Erbil in het noorden van Irak zijn daar weggehaald, omdat het te onveilig was. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag. Nabij de Koerdische stad sneuvelde een dag eerder een Franse militair bij een droneaanval, vijf anderen raakten gewond.
1 dag geledenLEIDEN (ANP) - Wonen is "prioriteit 1, 2 en 3" voor GroenLinks-PvdA bij de gemeenteraadsverkiezingen. Jesse Klaver zei tijdens het flyeren met vrijwilligers in Leiden dat iedereen de kans moet krijgen om een eigen leven op te bouwen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Infrastructuur Vincent Karremans kijkt nog of hij een nieuwe poging wil doen om de snelwegen rond Utrecht te verbreden. "Als ik dat al ga doen, gaat het jaren duren", zei de VVD-minister vrijdag voor de ministerraad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk wat de aangenomen motie over niet bezuinigen in de gehandicaptenzorg betekent voor de zorgplannen van het kabinet, stelt zorgminister Sophie Hermans. Voorafgaand aan de ministerraad zei ze dat ze dat samen met haar collega-minister Mirjam Sterk "rustig moet gaan bekijken".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink snapt de frustratie van gemeenten als Hardenberg, waar asielzoekerscentra langer moeten openblijven. "We zijn in staat om het op te lossen, maar we hebben tijd nodig", zei de CDA-minister voorafgaand aan de ministerraad.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De brandstichting afgelopen nacht in een synagoge in Rotterdam "ruikt naar antisemitisme", vindt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid). Onderzoek moet nog uitwijzen wat er precies is gebeurd en wie daarvoor verantwoordelijk is. Maar dat er sprake is van antisemitisch geweld, "die gok durf ik wel te wagen", aldus de VVD-bewindsman bij inloop van de ministerraad.
2 dagen geleden