Uslu spreekt initiatiefnemers Kapsalon Theater in Kleine Komedie
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Gunay Uslu (Cultuur en Media) praat woensdagavond met onder anderen cabaretiers Sanne Wallis de Vries en Diederik Ebbinge in theater De Kleine Komedie in Amsterdam. Wallis de Vries en Ebbinge waren de initiatiefnemers van de actie Kapsalon Theater, waarbij artiesten tijdens een knipbeurt een voorstelling gaven. Kapsalons waren toen al open, maar de culturele sector niet.
Het kabinet kondigde dinsdagavond versoepelingen aan: vrijwel alle sectoren mogen open, maar dan wel onder voorwaarden. Zo moet iedereen in de cultuursector afstand houden en mag maximaal een derde van de capaciteit in een zaal benut worden. "Het begin is er", schrijft Uslu op Twitter. "Maar we zijn er nog niet."
Wallis de Vries vindt het onbegrijpelijk dat premier Mark Rutte in de persconferentie over de nieuwe coronamaatregelen aangaf dat een latere sluitingstijd voor de cultuursector weinig verschil zou maken. "Hij heeft letterlijk gezegd dat het eigenlijk niet zoveel uitmaakt. Maar het maakt voor de theaters wel heel veel uit", zei de cabaretière en mede-initiatiefnemer van de protestactie Kapsalon Theater in talkshow M.
Heel moeilijk
"Wat er in het theater gebeurt is aan tijd gebonden, dat duurt een bepaalde tijdsduur. Als je in het café zit kun je zeggen dat mensen na een pilsje weg moeten. Daar gebeurt iets heel anders. Als je inzoomt op de theaters kun je niet volstaan door te zeggen: om 22.00 uur moet het maar afgelopen zijn", reageerde Wallis de Vries op de maatregel dat alle locaties om 22.00 uur de deur moeten sluiten. Dat Rutte opperde om dan "een beetje creatief" te zijn, stuit Sanne tegen de borst. "We zijn niet anders dan creatief en we willen niet anders dan spelen."
Volgens haar is het heel moeilijk om voorstellingen eerder te laten beginnen. "Bijna geen enkel gezelschap kan het naar voren halen, dat haal je dan ook nog niet eens. Want je haalt gewoon je publiek niet op tijd binnen. En het publiek wat naar binnen mag is zo klein in aantal dat het stuk niet eens kan spelen want er wordt geen reet verdiend. Dus het is geen versoepeling."
Met Kapsalon Theater werden verschillende theaters in Nederland vorige week woensdag omgebouwd tot een kapsalon, massagestudio of een schoonheidssalon, waar ook werd opgetreden. Aanleiding was onvrede over het feit dat bijna alle sectoren weer open mochten, behalve onder meer de culturele sector. Ook musea deden mee aan de actie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De plannen van de nieuwe regeringscoalitie leggen veel nadruk op verbetering van de kwaliteit van leven op de lange termijn. Maar de bezuinigingen die daar tegenover staan, dreigen toch al kwetsbare groepen harder te raken en kunnen ertoe leiden dat de ongelijkheid toeneemt. Daarvoor waarschuwt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een reflectie op het coalitieakkoord.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.
9 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
14 uur geleden