Uslu: bedreiging van en agressie tegen journalisten 'onacceptabel'
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Gunay Uslu van Cultuur en Media noemt het "onacceptabel" dat journalisten in Nederland steeds vaker te maken krijgen met bedreiging en agressie en zich daardoor onveilig voelen. "De vrije journalistiek is een van de slagaderen van onze open samenleving en democratische rechtsstaat."
Dat stelt Uslu in reactie op de sterke daling van Nederland op de internationale ranglijst van persvrijheid, die is opgesteld door Reporters Sans Frontières (RSF). Nederland is daarop met 22 plaatsen gedaald naar de 28e plek.
"Dat de persvrijheid in Nederland onder druk staat, is een zorgwekkende ontwikkeling die we al langer zien. Onze journalisten krijgen steeds vaker te maken met bedreiging en agressie, en voelen zich vaker onveilig", zegt staatssecretaris Uslu. Mede daarom steunt haar ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap en het ministerie van Justitie en Veiligheid het project PersVeilig, stelt de bewindsvrouw.
Informeren
Dat project helpt journalisten om agressie te voorkomen, geeft hen tips over hoe te werken tijdens rellen en informatie over wat te doen na een bedreiging. PersVeilig is een gezamenlijk initiatief van de Nederlandse Vereniging van Journalisten, het Genootschap van Hoofdredacteuren, politie en het Openbaar Ministerie.
Uslu overlegt daarnaast met deze partijen over de invulling van het kabinetsvoornemen om voor een veilig klimaat te zorgen waarin journalisten hun "belangrijke werk" kunnen doen. "Daarin nemen we ook de bevindingen uit dit rapport mee."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
52 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geleden