Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uslu: bedreiging van en agressie tegen journalisten 'onacceptabel'

Uslu: bedreiging van en agressie tegen journalisten 'onacceptabel'

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Gunay Uslu van Cultuur en Media noemt het "onacceptabel" dat journalisten in Nederland steeds vaker te maken krijgen met bedreiging en agressie en zich daardoor onveilig voelen. "De vrije journalistiek is een van de slagaderen van onze open samenleving en democratische rechtsstaat."

Dat stelt Uslu in reactie op de sterke daling van Nederland op de internationale ranglijst van persvrijheid, die is opgesteld door Reporters Sans Frontières (RSF). Nederland is daarop met 22 plaatsen gedaald naar de 28e plek.

"Dat de persvrijheid in Nederland onder druk staat, is een zorgwekkende ontwikkeling die we al langer zien. Onze journalisten krijgen steeds vaker te maken met bedreiging en agressie, en voelen zich vaker onveilig", zegt staatssecretaris Uslu. Mede daarom steunt haar ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap en het ministerie van Justitie en Veiligheid het project PersVeilig, stelt de bewindsvrouw.

Informeren

Dat project helpt journalisten om agressie te voorkomen, geeft hen tips over hoe te werken tijdens rellen en informatie over wat te doen na een bedreiging. PersVeilig is een gezamenlijk initiatief van de Nederlandse Vereniging van Journalisten, het Genootschap van Hoofdredacteuren, politie en het Openbaar Ministerie.

Uslu overlegt daarnaast met deze partijen over de invulling van het kabinetsvoornemen om voor een veilig klimaat te zorgen waarin journalisten hun "belangrijke werk" kunnen doen. "Daarin nemen we ook de bevindingen uit dit rapport mee."

Meer uit Binnenland

Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

5 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

6 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

6 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

6 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

6 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

8 uur geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

8 uur geleden