USAR vertrokken naar Beiroet
DEN HAAG (ANP) - Het zoek- en reddingsteam USAR (Urban Search and Rescue) is vanaf vliegbasis Eindhoven vertrokken naar Beiroet om daar te helpen na de verwoestende explosie dinsdag in Libanese hoofdstad. Als eerste vertrok kort voor 20.30 uur een vrachtvliegtuig met 16 ton aan materiaal aan boord. Een klein uur later steeg een passagiersvliegtuig op, met daarin 63 reddingswerkers en acht honden. De teamleden verwachten rond 01.30 uur in de nacht aan te komen in de Libanese hoofdstad.
Eenmaal daar wil het team "zo snel mogelijk het veld in," liet een woordvoerder weten. Voor overlevenden onder het puin is het van levensbelang dat ze snel worden gevonden. Eerst wordt het gebied verkend, waarna er contact wordt gelegd met het team van Franse reddingswerkers en de Libanese autoriteiten ter plaatse, waarmee USAR samenwerkt.
Vervolgens splitsen de 63 USAR-leden zich op in vier teams van tien, ondersteund door personeel voor logistiek. Het zijn allen vrijwilligers die in het dagelijks leven werken bij onder meer de brandweer, politie en in de gezondheidszorg. Ook gaan er per team twee zoekhonden mee.
De vracht bestaat onder andere uit betonzagen, betonscharen, microfoons, camera's en water en voedsel. USAR is voor een periode van tien dagen lang zelfvoorzienend. "Je wilt niet op een plek komen waar al weinig middelen zijn en dan ook nog om eten en drinken vragen", zegt een woordvoerder.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De 60-jarige Edgar L., verdacht van het doodsteken van de 21-jarige Kalilu in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht, zegt dat hij uit zelfverdediging heeft gehandeld. Dat bleek vrijdag tijdens de eerste inleidende zitting in de strafzaak tegen de man bij de rechtbank in Rotterdam.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben hun medeleven betuigd aan de slachtoffers en nabestaanden van het busongeluk in Zwitserland. "Ons hart gaat uit naar de nabestaanden, naar iedereen die nu in angst verkeert om het lot van dierbaren en naar de gewonden", schrijft het koningspaar op sociale media. "Wij voelen ons met u verbonden bij deze grote tragedie."
37 minuten geledenSUSCH (ANP) - Door het ongeluk met de Nederlandse bus in Zwitserland op donderdag zijn vijf mensen omgekomen. Veertig mensen zijn gewond geraakt, van wie drie zwaargewond en zeven "middelzwaar gewond". Dat meldt de politie van het Zwitserse kanton Graubünden.
41 minuten geledenSUSCH (ANP) - De werkgever van een ooggetuige van het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland vertelt tegen de Zwitserse radio hoe zijn collega het ongeluk zag gebeuren. "Hij reed voor de bus, en reed gewoon door, toen er iets verschrikkelijks achter hem gebeurde", aldus de eigenaar van een nabijgelegen garage tegen publieke omroep RTS. "Er klonk veel herrie, waarna hij zag dat de bus was gekanteld."
59 minuten geledenSUSCH (ANP) - Het bergen van de in Zwitserland verongelukte Nederlandse tourbus is voltooid, meldt de omroep RTS. Eerder meldde diezelfde omroep dat de bergingswerkzaamheden in de nacht van donderdag op vrijdag waren begonnen. Op beelden bij de omroep is te zien hoe het voertuig niet langer op het wegdek ligt, en hoe de vangrail is vervangen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vier groepen willen dinsdag op Prinsjesdag demonstreren langs de route van de glazen koets in Den Haag. Ze kunnen terecht in een demonstratievak op het Lange Voorhout, laat de gemeente weten. Het gaat om de organisaties Dieren in Nederland, het Burgerinitiatief Groningen, de anti-monarchistische groep Republiek en The Hague Peace Projects.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een ambassadeteam met de Nederlandse ambassadeur in Zwitserland is onderweg naar Susch, de plaats waar donderdagmiddag een tourbus vol Nederlanders van de weg raakte. Dat meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens Zwitserse media kwam bij het ongeluk een nog onbekend aantal mensen om het leven.
2 uur geleden