USAR-reddingsteam krijgt psychische nazorg na inzet Turkije
EINDHOVEN (ANP) - De leden van het zoek- en reddingsteam USAR krijgen na hun inzet in het door aardbevingen getroffen Turkije nazorg. Zo reisden er een psycholoog en een arts naar Spanje, waar het team de afgelopen dagen verbleef. "Ze zijn daar allemaal gezien en hebben ook een-op-eengesprekken gevoerd", zegt Erik Matthijsen, teamleider van het medische team.
Ook is er een gesprek gevoerd met het hele team en hebben ze dinsdagavond samen op tv naar de documentaire Oranje Helmen in Turkije gekeken, waarin hun werk in beeld werd gebracht. USAR-commandant Arjen Littooij, die ook in Spanje was, sprak eerder van "de zwaarste maar ook succesvolste inzet in de afgelopen twintig jaar".
Het team keert donderdagmiddag terug in Nederland. Ze reisden vorige week af naar de zwaar getroffen regio Hatay en redden twaalf mensen en een hond uit het puin. Maandag droegen ze de werkzaamheden over aan andere teams, waarop ze nog enkele dagen konden bijkomen op een niet nader genoemde plek in Spanje.
Verplichte drie dagen vrij
Volgens Matthijsen zijn de leden nu verplicht drie dagen vrij. Vanaf maandag gaan ze weer aan het werk. De teamleider zei dat hij bij eerdere inzetten nog niet heeft meegemaakt dat mensen hiertoe niet in staat waren.
Na twee tot drie weken neemt de psycholoog nogmaals contact op met alle mensen om te horen hoe het met hen gaat. Ook binnen de afzonderlijke disciplines - het team bestaat uit medewerkers van politie, brandweer, ambulancediensten en defensie - krijgen ze volgens Matthijsen nog ondersteuning.
Twintigjarig bestaan
In juni bestaat USAR 20 jaar en volgens de teamleider zal er dan een bijeenkomst zijn. Hij verwacht dat ook dan zal worden stilgestaan bij de inzet in Turkije.
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - In de Schutterijstraat in Vlissingen is dinsdagavond laat een grote brand uitgebroken in een wooncomplex, nadat daar een explosie had plaatsgevonden. Er is volgens de veiligheidsregio sprake van een grote, uitslaande brand. De veiligheidsregio laat weten dat nog niet bekend is of er personen bij de brand en explosie betrokken zijn. De ambulancedienst is bij het wooncomplex aanwezig.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
7 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
9 uur geleden