Usain Bolt te gast in nieuw seizoen College Tour
HILVERSUM (ANP) - Usain Bolt is dit najaar te zien in het nieuwe seizoen van het tv-programma College Tour. De Jamaicaanse sprintlegende is op 16 oktober de eerste gast van presentator Twan Huys in het NPO 2-programma, meldt omroep KRO-NCRV donderdag.
De opnames met Bolt vinden op woensdag 21 september plaats bij Sportcentrum Ookmeer in Amsterdam. Studenten die een vraag willen stellen aan de meervoudig olympisch kampioen, kunnen zich aanmelden via de website van de omroep.
Bolt is vooralsnog de enige naam die bekend is gemaakt voor het nieuwe seizoen van het programma, dat zes afleveringen zal tellen. Daarin stellen studenten vragen aan prominente wereldburgers. Het programma bestaat sinds 2007 en ontving inmiddels bijna 150 gasten. Onder hen naast bekende Nederlanders ook internationale beroemdheden zoals Richard Branson, Robbie Williams en de Dalai Lama.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Vakbonden hebben de werkgevers in de jeugdzorg een ultimatum gestuurd. Die moeten voor maandag 19 januari ingaan op de cao-eisen, anders komen er acties.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Machiavelliprijs 2025 is toegekend aan Het Sinterklaasjournaal. Dat heeft het bestuur van Stichting Machiavelli maandag bekendgemaakt. De prijs wordt jaarlijks toegekend voor een opmerkelijke prestatie op het gebied van publieke communicatie.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - De code oranje vanwege ijzel blijft maandag voor Groningen en Drenthe van kracht tot 11.00 uur. Het KNMI heeft de waarschuwing voor die provincies iets verlengd.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Op de A59 is maandagochtend een strooiwagen gekanteld, meldt Rijkswaterstaat. Het ongeval gebeurde op de verbindingsweg naar de A2 richting Utrecht. De strooiwagen stond rond 06.25 uur weer overeind, maar de weg moet eerst gestrooid worden voordat die vrijgegeven kan worden. Verkeer vanuit Waalwijk volgt een omleiding.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiënten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
11 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
12 uur geleden