Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

USADA-baas Tygart vindt straf Rusland te mild

USADA-baas Tygart vindt straf Rusland te mild

LAUSANNE (ANP) - Voor de Amerikaanse dopingbestrijder Travis Tygart gaan de sancties die wereldantidopingbureau WADA heeft uitgesproken tegen Rusland niet ver genoeg. "Rusland weer aan een complete ban laten ontsnappen is opnieuw een klap voor zuivere atleten, voor de geloofwaardigheid van de sport en de rechtstaat", zei de baas van het Amerikaanse antidopingbureau USADA maandag nadat Rusland voor vier jaar was uitgesloten van deelname aan grote sportevenementen. Iedereen die van sport houdt moet volgens Tygart "een opstand tegen het kapotte systeem" beginnen om hervormingen af te dwingen.

Het WADA kondigde in 2018 keiharde maatregelen aan als Rusland de geldende dopingregels opnieuw zou overtreden. Een commissie kwam met duidelijke bewijzen dat er nog steeds volop gefraudeerd wordt. Tygart ziet met lede ogen toe dat Russische sporters onder neutrale vlag wellicht toch op grote toernooien verschijnen. "Het WADA roept iets, maar doet vervolgens heel iets anders", mopperde Tygart, die stelt dat Rusland verantwoordelijk is voor de grootste corruptie ooit in de sport.

Rusland heeft volgens Tygart "geld boven moraal, misbruik boven gezondheid en corruptie boven olympische waarden en dromen van atleten" gesteld. Het WADA schorste Rusland maandag voor vier jaar wegens manipulatie met dopinggegevens in het laboratorium van Moskou. Enkel atleten die kunnen aantonen dat ze zonder doping hun sport hebben bedreven, kunnen onder neutrale vlag in actie komen. De ban geldt voor Olympische Spelen en WK's. Rusland zal vrijwel zeker bezwaar maken tegen het besluit, waarna het sporttribunaal CAS het eindoordeel geeft.

Meer uit Sport

Nederland met zestig atleten naar EK in Birmingham

ARNHEM (ANP) - Nederland doet met zestig sporters mee aan de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham. Dat meldt de Atletiekunie donderdag. De EK zijn van 10 tot en met 16 augustus in het vernieuwde Alexander Stadium.

10 uur geleden
Turnster Sanne Wevers (34) in EK-selectie, Ubbink (15) debuteert

ARNHEM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgenomen in de selectie voor de EK turnen in het Kroatische Zagreb. De olympisch balkkampioene van 2016 maakt daarmee over twee weken haar rentree op internationaal niveau. Vera Ubbink (15) debuteert bij de Europese titelstrijd.

12 uur geleden
Belgische wielrenner Merlier wint criterium in Chaam

CHAAM (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft de 86e editie van de Acht van Chaam gewonnen. De 33-jarige sprinter van Soudal Quick-Step hield in het criterium in Brabant de Nederlanders Olav Kooij en Huub Artz achter zich.

1 dag geleden
Wielrenster Vos ziet in de Tour kansen naast rol als wegkapitein

LAUSANNE (ANP) - Marianne Vos start in haar vijfde Ronde van Frankrijk als wegkapitein van haar ploeg Visma - Lease a Bike, die net als vorig jaar met Pauline Ferrand-Prévot de Tour wil winnen. De 39-jarige wielrenster zal echter niet aarzelen om voor een ritzege te gaan als de kans zich voordoet, vertelde ze in een online persgesprek in de aanloop naar de start zaterdag in het Zwitserse Lausanne.

1 dag geleden
Wielrenner Van Aert wint bij rentree in Ronde van Denemarken

AALBORG (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed meteen de eerste etappe van de Ronde van Denemarken op zijn naam geschreven. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na een rit over een kleine 198 kilometer met start en finish in Aalborg de snelste van een kleine groep.

1 dag geleden
Visma-Lease a Bike verdedigt Tourtitel met Nederlandse rensters

LAUSANNE (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot krijgt een Nederlands getinte ploeg mee in haar poging om voor het tweede jaar op rij namens Visma-Lease a Bike de Tour de France Femmes te winnen. De Française heeft behalve landgenote Marion Bunel vijf Nederlandse ploeggenoten naast zich bij de Tourstart in het Zwitserse Lausanne zaterdag. Dat zijn Marianne Vos, Lieke Nooijen, Daniek Hengeveld, Femke de Vries en Sarah van Dam.

1 dag geleden
Contract tot einde carrière voor Belg Swings bij schaatsteam X²O

GRONINGEN (ANP) - Schaatsteam X²O Badkamers heeft Bart Swings een contract tot het einde van zijn carrière gegeven. De ploeg zegt met de verlenging het vertrouwen uit te spreken in de 35-jarige Belgische schaatser. Swings won als lid van de ploeg van de broers Martin en Erwin ten Hove goud op de massastart op de Olympische Spelen van Beijing 2022, twee wereldtitels op de massastart en vier Europese titels op dit onderdeel.

1 dag geleden