USADA-baas Tygart vindt straf Rusland te mild
LAUSANNE (ANP) - Voor de Amerikaanse dopingbestrijder Travis Tygart gaan de sancties die wereldantidopingbureau WADA heeft uitgesproken tegen Rusland niet ver genoeg. "Rusland weer aan een complete ban laten ontsnappen is opnieuw een klap voor zuivere atleten, voor de geloofwaardigheid van de sport en de rechtstaat", zei de baas van het Amerikaanse antidopingbureau USADA maandag nadat Rusland voor vier jaar was uitgesloten van deelname aan grote sportevenementen. Iedereen die van sport houdt moet volgens Tygart "een opstand tegen het kapotte systeem" beginnen om hervormingen af te dwingen.
Het WADA kondigde in 2018 keiharde maatregelen aan als Rusland de geldende dopingregels opnieuw zou overtreden. Een commissie kwam met duidelijke bewijzen dat er nog steeds volop gefraudeerd wordt. Tygart ziet met lede ogen toe dat Russische sporters onder neutrale vlag wellicht toch op grote toernooien verschijnen. "Het WADA roept iets, maar doet vervolgens heel iets anders", mopperde Tygart, die stelt dat Rusland verantwoordelijk is voor de grootste corruptie ooit in de sport.
Rusland heeft volgens Tygart "geld boven moraal, misbruik boven gezondheid en corruptie boven olympische waarden en dromen van atleten" gesteld. Het WADA schorste Rusland maandag voor vier jaar wegens manipulatie met dopinggegevens in het laboratorium van Moskou. Enkel atleten die kunnen aantonen dat ze zonder doping hun sport hebben bedreven, kunnen onder neutrale vlag in actie komen. De ban geldt voor Olympische Spelen en WK's. Rusland zal vrijwel zeker bezwaar maken tegen het besluit, waarna het sporttribunaal CAS het eindoordeel geeft.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab blijft langer bij Team IKO-X2O, dat vanaf komend seizoen Team X2O Badkamers heet. Dat meldt de ploeg van coach Martin ten Hove. De 32-jarige sprinter had een contract tot en met de Olympische Spelen van Milaan dit jaar, die hij miste.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Steven Kruijswijk (39) begint zaterdag aan zijn laatste Ronde van Spanje. Dat blijkt na de bekendmaking van de definitieve formatie van Visma-Lease a Bike voor de Vuelta. Verder verschijnen ook Wout van Aert, Matthew Brennan, Christophe Laporte, oud-winnaar Sepp Kuss, Ben Tulett, Bruno Armirail en Jørgen Nordhagen voor de Nederlandse ploeg aan de start.
3 uur geledenPITTSBURGH (ANP) - Honkbalinternational Kenley Jansen (38) heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor de 492e keer in de Major League Baseball (MLB) een save op zijn naam gekregen. Het was zijn zestiende save dit seizoen.
5 uur geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De tenniszussen Venus (46) en Serena Williams (44) hebben ondanks een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi van Cincinnati genoten van hun terugkeer op de baan.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Met twee doelpunten had Joosje Burg een groot aandeel in de 4-2-zege van de Nederlandse hockeysters op Australië op het WK. De 29-jarige hockeyster was blij dat ze op intuïtie haar eerste WK-goal (2-0) kon maken.
17 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de zege tegen Australië op het WK niet cadeau gekregen, vond bondscoach Raoul Ehren. "We hebben er hard voor moeten werken, maar ik vond het een fantastische wedstrijd. Er zat alles in wat je kunt bedenken", reageerde hij na de 4-2-zege van Oranje in het Wagener Stadion in Amstelveen.
17 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de titelverdediger de tweede groepswedstrijd van Australië met 4-2.
18 uur geleden