US Steel stijgt op Wall Street na uitstel blokkade overname
NEW YORK (ANP) - US Steel behoorde maandag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse regering heeft het bevel aan Nippon Steel om af te zien van haar overnamebod op het Amerikaanse staalconcern uitgesteld tot juni. Door het uitstel krijgen de staalbedrijven de tijd om het oordeel van de rechter over de blokkade van de overname af te wachten. Het aandeel US Steel steeg 2,2 procent.
De twee staalbedrijven stapten naar de rechter na het bevel van president Joe Biden om af te zien van het overnamebod. Biden gaf hun eerder dertig dagen de tijd om de overname te stoppen. Nippon Steel kondigde eind 2023 al aan zijn Amerikaanse concurrent te willen kopen voor 14,9 miljard dollar (zo'n 14,5 miljard euro). Biden ziet de overname niet zitten en wil US Steel op grond van nationale veiligheid in Amerikaanse handen houden.
De algehele stemming op Wall Street bleef negatief, na de zware koersverliezen op vrijdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 41.885 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,9 procent tot 5776 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,4 procent tot 18.902 punten.
Cijferseizoen
Beleggers wachten vooral op de start van het cijferseizoen. Zo komen later deze week de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Citigroup, Goldman Sachs, Bank of America, Morgan Stanley en Wells Fargo met kwartaalcijfers. Ook staan er deze week nieuwe inflatiegegevens van de VS op het programma. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de centrale bank voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.
Afgelopen vrijdag nam de hoop op een verdere renteverlaging door de Fed al af door een sterker dan verwachte banengroei in de VS. Een sterke arbeidsmarkt geeft de Fed namelijk meer ruimte om langer te wachten met het verlagen van de rente. De Amerikaanse beurzen gingen vrijdag al rond de 1,6 procent omlaag door de vrees dat de Fed de rente dit jaar mogelijk helemaal niet gaat verlagen.
Moderna kelderde 20,4 procent. De farmaceut schroefde de omzetverwachting voor dit jaar flink terug door de aanhoudende zwakke vraag naar zijn coronavaccin. Lululemon Athletica klom daarentegen 1 procent. Het sportmerk werd positiever over de winst en omzet in het afgelopen kwartaal dankzij beter dan verwachte verkopen tijdens het feestdagenseizoen.
Meer uit Financieel
DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
52 minuten geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.
1 uur geledenMARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.
2 uur geledenMILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern ExxonMobil heeft in Nederland meerdere jaren de pensioenen van oud-medewerkers te weinig verhoogd. Volgens de kantonrechter in Rotterdam handelde het Amerikaanse bedrijf daarmee in strijd met gemaakte afspraken en goed werkgeverschap.
4 uur geleden