US Steel stijgt op Wall Street na uitstel blokkade overname
NEW YORK (ANP) - US Steel behoorde maandag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse regering heeft het bevel aan Nippon Steel om af te zien van haar overnamebod op het Amerikaanse staalconcern uitgesteld tot juni. Door het uitstel krijgen de staalbedrijven de tijd om het oordeel van de rechter over de blokkade van de overname af te wachten. Het aandeel US Steel steeg 2,2 procent.
De twee staalbedrijven stapten naar de rechter na het bevel van president Joe Biden om af te zien van het overnamebod. Biden gaf hun eerder dertig dagen de tijd om de overname te stoppen. Nippon Steel kondigde eind 2023 al aan zijn Amerikaanse concurrent te willen kopen voor 14,9 miljard dollar (zo'n 14,5 miljard euro). Biden ziet de overname niet zitten en wil US Steel op grond van nationale veiligheid in Amerikaanse handen houden.
De algehele stemming op Wall Street bleef negatief, na de zware koersverliezen op vrijdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 41.885 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,9 procent tot 5776 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,4 procent tot 18.902 punten.
Cijferseizoen
Beleggers wachten vooral op de start van het cijferseizoen. Zo komen later deze week de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Citigroup, Goldman Sachs, Bank of America, Morgan Stanley en Wells Fargo met kwartaalcijfers. Ook staan er deze week nieuwe inflatiegegevens van de VS op het programma. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de centrale bank voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.
Afgelopen vrijdag nam de hoop op een verdere renteverlaging door de Fed al af door een sterker dan verwachte banengroei in de VS. Een sterke arbeidsmarkt geeft de Fed namelijk meer ruimte om langer te wachten met het verlagen van de rente. De Amerikaanse beurzen gingen vrijdag al rond de 1,6 procent omlaag door de vrees dat de Fed de rente dit jaar mogelijk helemaal niet gaat verlagen.
Moderna kelderde 20,4 procent. De farmaceut schroefde de omzetverwachting voor dit jaar flink terug door de aanhoudende zwakke vraag naar zijn coronavaccin. Lululemon Athletica klom daarentegen 1 procent. Het sportmerk werd positiever over de winst en omzet in het afgelopen kwartaal dankzij beter dan verwachte verkopen tijdens het feestdagenseizoen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.
18 minuten geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.
22 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.
23 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering verlaagt de groeiverwachtingen voor de economie voor dit jaar en volgend jaar. Dat melden bronnen in Berlijn aan persbureau Reuters. De inflatieverwachtingen worden juist naar boven bijgesteld als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
41 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt de komende maand 160 vluchten van en naar Schiphol. Vanwege de stijgende kosten voor kerosine kunnen een aantal vluchten binnen Europa volgens de luchtvaartmaatschappij niet rendabel uitgevoerd worden. Het zou gaan om minder dan 1 procent van de vluchten van KLM in Europa. De maatregel gaat volgens een woordvoerster vanaf 27 april gelden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag licht omhoog na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Berichten dat de Verenigde Staten en Iran overwegen het staakt-het-vuren, dat volgende week dinsdag afloopt, met nog eens twee weken te verlengen, zorgden voor optimisme bij beleggers. Dat zou de partijen meer tijd geven om te onderhandelen over een vredesakkoord en een verdere escalatie van het conflict kunnen voorkomen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de hervorming van de douane-unie. "Met de nieuwe wetgeving krijgen de EU en de nationale douaneautoriteiten eindelijk de instrumenten om onze interne markt, bedrijven en consumenten te beschermen", zegt de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC). Hij is namens het parlement als rapporteur verantwoordelijk voor het dossier.
3 uur geleden