Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

US Steel stijgt op Wall Street na uitstel blokkade overname

US Steel stijgt op Wall Street na uitstel blokkade overname

NEW YORK (ANP) - US Steel behoorde maandag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse regering heeft het bevel aan Nippon Steel om af te zien van haar overnamebod op het Amerikaanse staalconcern uitgesteld tot juni. Door het uitstel krijgen de staalbedrijven de tijd om het oordeel van de rechter over de blokkade van de overname af te wachten. Het aandeel US Steel steeg 2,2 procent.

De twee staalbedrijven stapten naar de rechter na het bevel van president Joe Biden om af te zien van het overnamebod. Biden gaf hun eerder dertig dagen de tijd om de overname te stoppen. Nippon Steel kondigde eind 2023 al aan zijn Amerikaanse concurrent te willen kopen voor 14,9 miljard dollar (zo'n 14,5 miljard euro). Biden ziet de overname niet zitten en wil US Steel op grond van nationale veiligheid in Amerikaanse handen houden.

De algehele stemming op Wall Street bleef negatief, na de zware koersverliezen op vrijdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 41.885 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,9 procent tot 5776 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,4 procent tot 18.902 punten.

Cijferseizoen

Beleggers wachten vooral op de start van het cijferseizoen. Zo komen later deze week de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Citigroup, Goldman Sachs, Bank of America, Morgan Stanley en Wells Fargo met kwartaalcijfers. Ook staan er deze week nieuwe inflatiegegevens van de VS op het programma. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de centrale bank voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.

Afgelopen vrijdag nam de hoop op een verdere renteverlaging door de Fed al af door een sterker dan verwachte banengroei in de VS. Een sterke arbeidsmarkt geeft de Fed namelijk meer ruimte om langer te wachten met het verlagen van de rente. De Amerikaanse beurzen gingen vrijdag al rond de 1,6 procent omlaag door de vrees dat de Fed de rente dit jaar mogelijk helemaal niet gaat verlagen.

Moderna kelderde 20,4 procent. De farmaceut schroefde de omzetverwachting voor dit jaar flink terug door de aanhoudende zwakke vraag naar zijn coronavaccin. Lululemon Athletica klom daarentegen 1 procent. Het sportmerk werd positiever over de winst en omzet in het afgelopen kwartaal dankzij beter dan verwachte verkopen tijdens het feestdagenseizoen.

Meer uit Financieel

BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug vanwege een technisch mankement dat brand kan veroorzaken. Dit meldde de Duitse autofabrikant woensdag.

1 uur geleden
Randstad eindigt onderaan AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag de grootste verliezer in de AEX-index. Het uitzendconcern heeft in het laatste kwartaal van 2025 een lagere omzet geboekt. Het bedrijf had het vooral op de Europese markt moeilijk. De opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland daalden aanzienlijk.

2 uur geleden
Consumentenbond wil dat nieuw kabinet ACM sneller laat ingrijpen

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het nieuwe kabinet snel wettelijk regelt dat toezichthouders sneller kunnen ingrijpen in slecht functionerende markten. De belangenbehartiger voor consumenten doet deze oproep nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) maandag meldde te gaan controleren of telecomaanbieders zich houden aan hun verplichtingen.

3 uur geleden
Wennink verwacht 'veel meer' ontslagrondes zoals bij Heineken

DEN HAAG (ANP) - De recente massaontslagen bij Heineken, ASML en ABN AMRO zijn nog maar een voorproefje, denkt oud-ASML-topman Peter Wennink. "Er komt nog veel meer aan in het bedrijfsleven en bij de overheid. Kunstmatige intelligentie (AI) kan de productiviteit zoveel verhogen. Als wij dat niet doen, doen andere landen dat. Maar het is niet alleen digitalisering. De kostenstijgingen spelen ook in de zorg, defensie en klimaat en energie. We moeten iets doen", zei Wennink tijdens het evenement State of Dutch Tech in Den Haag tegen het ANP.

4 uur geleden
Overname HEMA door Jumbo-familie Van Eerd afgerond

VEGHEL (ANP) - De overname van HEMA door een investeringsvehikel van de familie Van Eerd is woensdag afgerond. In december werd bekend dat investeringsvehikel Mississippi Ventures de resterende helft van de aandelen van de winkelketen wilde overnemen. Nu heeft het vehikel van de familie achter supermarktketen Jumbo alle benodigde goedkeuringen ontvangen.

4 uur geleden
Speelgoedbedrijf Mattel keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel, bekend van Barbie, Hot Wheels en Fisher-Price, was woensdag een opvallende verliezer op de aandelenbeurzen in New York. Mattel kwam met tegenvallende cijfers over de belangrijke feestdagenperiode en ook met een verwachting voor een lagere winst per aandeel in 2026. Het aandeel dook in de vroege handel op Wall Street ruim 26 procent in het rood.

4 uur geleden
Wingtech waarschuwt voor langere onzekerheid rond Nexperia

JIAXING (ANP) - De beslissing van de ondernemingskamer over Nexperia verlengt "een periode van aanzienlijke onzekerheid" rond de chipmaker, stelt het Chinese moederbedrijf Wingtech. Rechters van de ondernemingskamer besloten dat er een onderzoek moet komen naar Nexperia, omdat er gegronde redenen zijn voor twijfel aan het juiste beleid bij het bedrijf. Daarmee blijft ook een maatregel in stand waardoor Wingtech als aandeelhouder op afstand wordt gezet bij de besluitvorming over Nexperia.

5 uur geleden