US Steel lager op rustig Wall Street na blokkade overname
NEW YORK (ANP) - US Steel is dinsdag lager geëindigd op de aandelenbeurs in New York. Het staalconcern verloor 8 procent, nadat aankomend president Donald Trump had aangekondigd de overname van het bedrijf voor zo'n 14 miljard dollar door het Japanse Nippon Steel te blokkeren. Trump wil het Amerikaanse bedrijf "weer sterk en geweldig maken" met een reeks belastingvoordelen en tarieven. Nippon Steel stelt US Steel met grote investeringen te willen beschermen en versterken.
Over het algemeen deden beleggers op Wall Street het rustig aan. De Dow-Jonesindex daalde 0,2 procent tot 44.705,53 punten. De brede S&P 500-index klom 0,1 procent tot 6049,88 punten. Techgraadmeter Nasdaq won 0,4 procent tot 19.480,91 punten. De laatste twee graadmeters hadden maandag al nieuwe recordniveaus bereikt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.
28 minuten geledenASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coen van Oostrom wordt de nieuwe voorzitter van ondernemersorganisatie VNO-NCW. Hij neemt dan het stokje over van Ingrid Thijssen die sinds 1 maart bestuursvoorzitter van de TU Delft is. Thijssen was bijna zes jaar voorzitter van VNO-NCW.
1 uur geledenONNEN (ANP) - Treinreizigers moeten de komende jaren rekening blijven houden met hinder door werkzaamheden op het spoor, waarschuwde NS-topman Wouter Koolmees. De afgelopen twee jaar namen de werkzaamheden met ongeveer een kwart toe. Dat gold ook voor het aantal verstoringen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort reguliere vluchten naar het Midden-Oosten langer op door de oorlog in de regio. Tot en met volgende week dinsdag zal niet worden gevlogen naar Dubai en Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten. Naar de Iraanse hoofdstad Teheran zal zeker tot en met 30 april niet worden gevlogen door Lufthansa.
2 uur geledenPIRAEUS (ANP/AFP) - Schepen kunnen donderdag de Griekse havens niet uit door een staking van een maritieme vakbond. De landelijke actie is uit solidariteit met de bemanningsleden die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog in Iran.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers hebben het afgelopen jaar te maken gehad met een "ongekend hoog aantal onverwachte verstoringen", zegt NS-topman Wouter Koolmees in het jaarverslag. Ook erkent hij dat er, door werkzaamheden en verstoringen, "te vaak" vieze treinen moesten rijden. "Dat wil je als bedrijf niet voor je reizigers", aldus Koolmees.
3 uur geleden