US Steel lager op rustig Wall Street na blokkade overname
NEW YORK (ANP) - US Steel is dinsdag lager geëindigd op de aandelenbeurs in New York. Het staalconcern verloor 8 procent, nadat aankomend president Donald Trump had aangekondigd de overname van het bedrijf voor zo'n 14 miljard dollar door het Japanse Nippon Steel te blokkeren. Trump wil het Amerikaanse bedrijf "weer sterk en geweldig maken" met een reeks belastingvoordelen en tarieven. Nippon Steel stelt US Steel met grote investeringen te willen beschermen en versterken.
Over het algemeen deden beleggers op Wall Street het rustig aan. De Dow-Jonesindex daalde 0,2 procent tot 44.705,53 punten. De brede S&P 500-index klom 0,1 procent tot 6049,88 punten. Techgraadmeter Nasdaq won 0,4 procent tot 19.480,91 punten. De laatste twee graadmeters hadden maandag al nieuwe recordniveaus bereikt.
Meer uit Financieel
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Meerdere schepen in de Antwerpse haven ondervinden vrijdag hinder van een staking van de Belgische zeeloodsen, specialisten die schippers adviseren bij het navigeren door bepaalde gebieden. Rond het middaguur hebben meerdere vertrekkende en aankomende schepen al vertragingen opgelopen.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakantieparkenuitbater Landal heeft ook vorig jaar met verlies afgesloten. Het bedrijf had na de samensmelting met Roompot hoge reorganisatiekosten en moest ook afschrijvingen doen op de waarde van sommige parken. Tegelijkertijd sneed het door private-equityinvesteerder KKR overgenomen bedrijf verder in de kosten en het personeelsbestand.
45 minuten geledenROME (ANP) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in mei licht gedaald, nadat ze de maand daarvoor nog het hoogste niveau in ruim drie jaar bereikten. Dat meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 met 0,2 procent gekrompen ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een nieuwe raming. Eerder werd voor het eerste kwartaal nog een nipte groei van 0,1 procent gemeld, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse regeringsfunctionarissen vrezen dat Chinese bedrijven de geavanceerde AI-chips van Nvidia in handen hebben gekregen door mogelijke mazen in de wet. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. De Verenigde Staten hebben juist strenge beperkingen opgelegd aan de verkoop van chips aan Chinese bedrijven om te voorkomen dat China over de meest geavanceerde chiptechnologie kan beschikken.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse minister van Arbeid heeft grote techbedrijven van het land, waaronder Samsung Electronics, opgeroepen hun hoge winsten meer te delen. Hij waarschuwde dat de ongekend hoge winsten in de chipsector vanwege de AI-hausse de ongelijkheid dreigen te vergroten.
2 uur geledenBALTIMORE (ANP) - De eigenaar van een bedrijf dat chartervluchten met privéjets aanbood, is veroordeeld voor het oplichten van klanten. Hij heeft mensen ongeveer 15 miljoen dollar afhandig gemaakt, aldus het Openbaar Ministerie in de Amerikaanse staat Maryland.
3 uur geleden