Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

US Open voor Arantxa Rus alweer voorbij

US Open voor Arantxa Rus alweer voorbij

NEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is op de US Open direct uitgeschakeld. De enige Nederlandse deelnemer aan het enkelspel in New York verloor in de eerste ronde in drie sets van de Amerikaanse Ann Li: 6-4 2-6 6-1.

In tegenstelling tot Kiki Bertens, die het Amerikaanse grandslamtoernooi overslaat vanwege het coronavirus, had Rus wel besloten om de reis naar New York te maken. Ze deed daar afgelopen week al mee aan het WTA-toernooi van Cincinnati, dat ook op het complex van de US Open werd gespeeld. Via de kwalificaties plaatste de Westlandse zich daar voor het hoofdtoernooi en in de tweede ronde was ze dicht bij een stunt tegen Serena Williams. Rus liet de 38-jarige Amerikaanse in de tiebreak van de derde set ontsnappen.

Rus, opgeklommen naar plek 68 op de wereldranglijst, had op papier een kansrijke loting voor de US Open. Met de 20-jarige Li trof ze de mondiale nummer 128 voor lege tribunes op baan 12 van Flushing Meadows. Rus begon slecht en stond al snel met 4-1 achter. Ze knokte zich terug tot 4-4, maar ze verloor de set door in de tiende game haar service in te leveren.

Te veel fouten

Rus herpakte zich in de tweede set, die ze overtuigend naar zich toe trok, maar in de beslissende set ging het mis. De Nederlandse maakte te veel fouten en werd in de vierde en zesde game gebroken. Net als in 2009, 2012 en 2018 bleef ze zodoende steken in de eerste ronde van de US Open. Alleen in 2011 wist Rus de tweede ronde te halen.

In het dubbelspel komen nog wel Nederlanders in actie: Demi Schuurs, Matwé Middelkoop, Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer.

Meer uit Sport

Flamengo op WK voor clubs na rust langs Chelsea

PHILADELPHIA (ANP) - Flamengo heeft ook de tweede groepswedstrijd op het WK voor clubs gewonnen. De koploper uit de Braziliaanse voetbalcompetitie rekende in Philadelphia na rust af met Chelsea: 3-1.

3 uur geleden
Discuswerpster Van Klinken weer tweede in Diamond League

PARIJS (ANP) - Discuswerpster Jorinde van Klinken is opnieuw als tweede geëindigd bij een wedstrijd uit de Diamond League. De 25-jarige Nederlandse kwam in Parijs tot een afstand van 66,42 meter. Dat was tot dusverre haar beste prestatie van dit seizoen. De zege ging naar de Amerikaanse Valarie Allman met 67,56 meter.

4 uur geleden
Alcaraz na lang gevecht met Munar snel klaar met Rinderknech

LONDEN (ANP/RTR) - Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het grastoernooi van Queen's bereikt. De als eerste geplaatste Spanjaard rekende in twee sets af met de Fransman Arthur Rinderknech, die als lucky loser tot het hoofdschema was toegelaten. Het werd 7-5 6-4.

5 uur geleden
Tennisser Zverev bereikt halve finales Halle na zege op Cobolli

HALLE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finales van het grastoernooi van Halle. De als tweede geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (6) te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli, de nummer 24 van de wereld.

8 uur geleden
Belg Meeus sprint naar ritzege in Ronde van Zwitserland

NEUHAUSEN AM RHEINFALL (ANP/BELGA) - Jordi Meeus heeft vrijdag de zesde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Belgische wielrenner van Red Bull Bora-hansgrohe bleef na een 186,7 kilometer lange rit tussen Chur en Neuhausen am Rheinfall de Italiaan Davide Ballerini in de massasprint voor. De Brit Lewis Askey werd derde.

8 uur geleden
Honkballer Bogaerts belangrijk voor San Diego Padres

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Honkballer Xander Bogaerts heeft weer eens zijn waarde bewezen voor San Diego Padres. Mede dankzij een homerun van de international van het Koninkrijksteam wonnen de Padres met 5-3 van de Los Angeles Dodgers van sterspeler Shohei Ohtani.

16 uur geleden
Tweevoudig olympisch kampioen Metsemakers stopt als roeier

AMSTELVEEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Koen Metsemakers beëindigt zijn roeicarrière. De 33-jarige sporter kiest voor een maatschappelijke loopbaan in de zorg.

17 uur geleden