US Open van start met vijf Nederlandse tennissers
NEW YORK (ANP) - De US Open gaat maandag van start met vijf Nederlandse tennissers in het hoofdtoernooi. Mogelijk speelt Serena Williams maandag de laatste wedstrijd uit haar imposante loopbaan.
Op de openingsdag komen Botic van de Zandschulp, Tim van Rijthoven en Arantxa Rus in actie. Dinsdag is het de beurt aan Tallon Griekspoor en debutant Gijs Brouwer.
In de nacht van maandag op dinsdag, niet voor 01.00 uur, neemt de 40-jarige Williams het in het Arthur Ashe Stadium op tegen Danka Kovinic uit Montenegro. De 23-voudig grandslamwinnares uit de Verenigde Staten gaf voor het toernooi aan dat ze binnen afzienbare tijd afscheid neemt. Een specifiek toernooi meldde ze niet.
Novak Djokovic is er niet bij in New York, omdat hij niet gevaccineerd is tegen het coronavirus. Hij verloor vorig jaar in de finale van de Rus Daniil Medvedev. Bij de vrouwen is de Britse Emma Raducanu de titelhoudster.
De finale bij de vrouwen is op zaterdag 10 september, bij de mannen een dag later.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
10 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
14 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden