US Open van start met vijf Nederlandse tennissers
NEW YORK (ANP) - De US Open gaat maandag van start met vijf Nederlandse tennissers in het hoofdtoernooi. Mogelijk speelt Serena Williams maandag de laatste wedstrijd uit haar imposante loopbaan.
Op de openingsdag komen Botic van de Zandschulp, Tim van Rijthoven en Arantxa Rus in actie. Dinsdag is het de beurt aan Tallon Griekspoor en debutant Gijs Brouwer.
In de nacht van maandag op dinsdag, niet voor 01.00 uur, neemt de 40-jarige Williams het in het Arthur Ashe Stadium op tegen Danka Kovinic uit Montenegro. De 23-voudig grandslamwinnares uit de Verenigde Staten gaf voor het toernooi aan dat ze binnen afzienbare tijd afscheid neemt. Een specifiek toernooi meldde ze niet.
Novak Djokovic is er niet bij in New York, omdat hij niet gevaccineerd is tegen het coronavirus. Hij verloor vorig jaar in de finale van de Rus Daniil Medvedev. Bij de vrouwen is de Britse Emma Raducanu de titelhoudster.
De finale bij de vrouwen is op zaterdag 10 september, bij de mannen een dag later.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
2 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
2 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
4 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
4 uur geleden