US Open laat tennissers uit Rusland en Belarus wel meedoen
NEW YORK (ANP) - Wimbledon blijft het enige grandslamtoernooi dat tennissers uit Rusland en Belarus weert. De organisatie van de US Open heeft bekendgemaakt dat tennissers uit die landen ook dit jaar gewoon mogen meedoen, zij het wel onder neutrale vlag vanwege de oorlog in Oekraïne. Het vierde en laatste grandslamtoernooi van het jaar begint op 29 augustus in New York.
De Britse tennisbond maakte eind april bekend dat Russen en Belarussen niet welkom zijn op onder meer Wimbledon, het grastoernooi in Londen dat eind deze maand begint. Dat kwam de Britten op veel kritiek te staan, onder meer van de ATP en WTA. De organisaties van het mannen- en vrouwentennis besloten dat dit jaar op Wimbledon geen punten voor de wereldranglijst te verdienen zijn. Op Roland Garros in Parijs mochten tennissers uit de twee landen die zijn betrokken bij de oorlog onlangs wel meedoen.
Vorig jaar won de Rus Daniil Medvedev op de US Open zijn eerste grandslamtitel. Medvedev, sinds maandag weer de nummer 1 van de wereld, versloeg Novak Djokovic in de finale en hield de Serviër daarmee van zijn 21e grandslamtitel af. De Rus ontbreekt binnenkort op Wimbledon, maar kan wel zijn titel verdedigen in New York.
"Iedere organisatie heeft te maken met unieke omstandigheden, die van invloed zijn op hun beslissingen", meldt de Amerikaanse tennisbond USTA, de organisator van de US Open. "Op basis van onze eigen omstandigheden staat de USTA alle daarvoor in aanmerking komende spelers, ongeacht hun nationaliteit, toe om mee te doen aan de US Open van 2022." De USTA zegt de "niet-uitgelokte en onrechtvaardige invasie van Oekraïne door Rusland" te blijven veroordelen.
Bij de vrouwen zegevierde vorig jaar de Britse qualifier Emma Raducanu op de US Open.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Luke Littler heeft voor de tweede keer de Premier League of Darts gewonnen. De 19-jarige Engelse wereldkampioen versloeg in een finale van hoog niveau zijn landgenoot Luke Humphries met 11-10 in legs.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Ben Shelton is uitgeschakeld in de tweede ronde van Roland Garros. De als vierde geplaatste Amerikaan verloor in drie sets van de Belg Raphaël Collignon: 6-4 7-5 6-4.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de derde ronde bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in twee sets van Elsa Jacquemot uit Frankrijk: 7-5 6-2.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.
6 uur geledenPIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.
7 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.
9 uur geleden