US Open laat tennissers uit Rusland en Belarus wel meedoen
NEW YORK (ANP) - Wimbledon blijft het enige grandslamtoernooi dat tennissers uit Rusland en Belarus weert. De organisatie van de US Open heeft bekendgemaakt dat tennissers uit die landen ook dit jaar gewoon mogen meedoen, zij het wel onder neutrale vlag vanwege de oorlog in Oekraïne. Het vierde en laatste grandslamtoernooi van het jaar begint op 29 augustus in New York.
De Britse tennisbond maakte eind april bekend dat Russen en Belarussen niet welkom zijn op onder meer Wimbledon, het grastoernooi in Londen dat eind deze maand begint. Dat kwam de Britten op veel kritiek te staan, onder meer van de ATP en WTA. De organisaties van het mannen- en vrouwentennis besloten dat dit jaar op Wimbledon geen punten voor de wereldranglijst te verdienen zijn. Op Roland Garros in Parijs mochten tennissers uit de twee landen die zijn betrokken bij de oorlog onlangs wel meedoen.
Vorig jaar won de Rus Daniil Medvedev op de US Open zijn eerste grandslamtitel. Medvedev, sinds maandag weer de nummer 1 van de wereld, versloeg Novak Djokovic in de finale en hield de Serviër daarmee van zijn 21e grandslamtitel af. De Rus ontbreekt binnenkort op Wimbledon, maar kan wel zijn titel verdedigen in New York.
"Iedere organisatie heeft te maken met unieke omstandigheden, die van invloed zijn op hun beslissingen", meldt de Amerikaanse tennisbond USTA, de organisator van de US Open. "Op basis van onze eigen omstandigheden staat de USTA alle daarvoor in aanmerking komende spelers, ongeacht hun nationaliteit, toe om mee te doen aan de US Open van 2022." De USTA zegt de "niet-uitgelokte en onrechtvaardige invasie van Oekraïne door Rusland" te blijven veroordelen.
Bij de vrouwen zegevierde vorig jaar de Britse qualifier Emma Raducanu op de US Open.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
9 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
9 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden