US Open-kampioene Raducanu vraagt na doorbraak om geduld
CLUJ-NAPOCA (ANP) - De Britse tennisster Emma Raducanu vraagt om geduld na haar spectaculaire doorbraak op de WTA Tour. De 18-jarige Britse won vorige maand als qualifier de US Open en staat sindsdien in het middelpunt van de aandacht. "Maar iedereen moet nu een beetje geduld hebben en me de tijd geven", zegt Raducanu, die deze week meedoet aan het Transylvania Open in Roemenië.
De tiener kwam eerder deze maand in Indian Wells voor het eerst sinds haar opzienbarende zegereeks in New York weer in actie. Raducanu, die op de wereldranglijst omhoog is geschoten naar de 23e plek, verloor in Californië echter direct van Aliaksandra Sasnovitsj uit Belarus.
"Er is de afgelopen tijd zoveel op me afgekomen, alles gaat zo snel. Ik leer hier veel van. Ik ga mijn manier van tennissen vinden, ik moet alleen geduldig zijn", zei de Britse. "Ik leer te accepteren dat zoiets niet vanzelf gaat, maar met ups en downs."
Raducanu nam na de US Open afscheid van haar coach Andrew Richardson. Ze is samen met haar familie op zoek naar een nieuwe, ervaren trainer, die ervoor kan zorgen dat ze vast onderdeel wordt van de wereldtop.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
4 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
12 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
16 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
17 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
19 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
22 uur geleden