Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uruguay derde op Copa América na zege op Canada na strafschoppen

Uruguay derde op Copa América na zege op Canada na strafschoppen

CHARLOTTE (ANP/RTR) - Uruguay is derde geworden op de Copa América. De ploeg van coach Marcelo Bielsa versloeg in de wedstrijd om de derde plaats in het Amerikaanse Charlotte Canada na strafschoppen. Luis Suárez zorgde in de reguliere speeltijd voor de late gelijkmaker: 2-2.

Rodrigo Betancur had de score geopend voor Uruguay in het Bank of America Stadium in Charlotte. Canada was door een treffer van Ismaël Koné nog in de eerste helft op gelijke hoogte gekomen en leek door een late treffer van Jonathan David de winst te pakken. Suárez trok de stand in de extra tijd echter weer gelijk.

In de strafschoppenserie stopte doelman Sergio Rochet van Uruguay de inzet van Koné en raakte Alphonso Davies de lat. De vier strafschoppen van Uruguay gingen er allemaal in.

Vermoeidheid

De finale tussen Argentinië en Colombia wordt in de nacht van zondag op maandag Nederlandse tijd gespeeld.

"Het was geen goed optreden", zei de Uruguayaanse bondscoach Bielsa. "Het gelijkspel was nauwelijks verdiend. Over de derde plaats, ik denk echt dat Uruguay een van de beste drie teams op dit toernooi is. Ook al kwam het toernooi na een lang seizoen en had de vermoeidheid effect op de spelers, toch denk ik dat we beter hadden kunnen spelen dan wat we hebben laten zien."

Bondscoach Jesse Marsch van Canada zei trots te zijn op de ontwikkeling van zijn team in zo'n korte tijd. "De spelers zijn teleurgesteld dat we de wedstrijd hebben weggegeven, maar ik ben heel positief over hen. We hebben een jong team. Als je kijkt naar het andere team, ze hebben ervaren spelers, die bij grote clubs spelen en weten hoe ze dit soort momenten moeten aanpakken."

Meer uit Voetbal

AZ zonder Clasie naar uitduel met Sjachtar in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.

19 minuten geleden
KNVB gaat PEC helpen met opsporen probleemsupporters IJsselderby

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.

4 uur geleden
Aanklager KNVB: geen straf voor James in paspoortkwestie

ZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.

5 uur geleden
Bayern München verslaat Real Madrid in stadion Bernabéu

MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.

17 uur geleden
Voormalig bondscoach Lucescu (80) van Roemenië overleden

BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

20 uur geleden
Trainer Slot hoopt dat Liverpool hele duel goed speelt in Parijs

PARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.

20 uur geleden
FIFA start tuchtprocedure tegen Spanje om racistische liederen

ZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".

21 uur geleden