Uruguay derde op Copa América na zege op Canada na strafschoppen
CHARLOTTE (ANP/RTR) - Uruguay is derde geworden op de Copa América. De ploeg van coach Marcelo Bielsa versloeg in de wedstrijd om de derde plaats in het Amerikaanse Charlotte Canada na strafschoppen. Luis Suárez zorgde in de reguliere speeltijd voor de late gelijkmaker: 2-2.
Rodrigo Betancur had de score geopend voor Uruguay in het Bank of America Stadium in Charlotte. Canada was door een treffer van Ismaël Koné nog in de eerste helft op gelijke hoogte gekomen en leek door een late treffer van Jonathan David de winst te pakken. Suárez trok de stand in de extra tijd echter weer gelijk.
In de strafschoppenserie stopte doelman Sergio Rochet van Uruguay de inzet van Koné en raakte Alphonso Davies de lat. De vier strafschoppen van Uruguay gingen er allemaal in.
Vermoeidheid
De finale tussen Argentinië en Colombia wordt in de nacht van zondag op maandag Nederlandse tijd gespeeld.
"Het was geen goed optreden", zei de Uruguayaanse bondscoach Bielsa. "Het gelijkspel was nauwelijks verdiend. Over de derde plaats, ik denk echt dat Uruguay een van de beste drie teams op dit toernooi is. Ook al kwam het toernooi na een lang seizoen en had de vermoeidheid effect op de spelers, toch denk ik dat we beter hadden kunnen spelen dan wat we hebben laten zien."
Bondscoach Jesse Marsch van Canada zei trots te zijn op de ontwikkeling van zijn team in zo'n korte tijd. "De spelers zijn teleurgesteld dat we de wedstrijd hebben weggegeven, maar ik ben heel positief over hen. We hebben een jong team. Als je kijkt naar het andere team, ze hebben ervaren spelers, die bij grote clubs spelen en weten hoe ze dit soort momenten moeten aanpakken."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
7 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
8 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
11 uur geleden