Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uruguay derde op Copa América na zege op Canada na strafschoppen

Uruguay derde op Copa América na zege op Canada na strafschoppen

CHARLOTTE (ANP/RTR) - Uruguay is derde geworden op de Copa América. De ploeg van coach Marcelo Bielsa versloeg in de wedstrijd om de derde plaats in het Amerikaanse Charlotte Canada na strafschoppen. Luis Suárez zorgde in de reguliere speeltijd voor de late gelijkmaker: 2-2.

Rodrigo Betancur had de score geopend voor Uruguay in het Bank of America Stadium in Charlotte. Canada was door een treffer van Ismaël Koné nog in de eerste helft op gelijke hoogte gekomen en leek door een late treffer van Jonathan David de winst te pakken. Suárez trok de stand in de extra tijd echter weer gelijk.

In de strafschoppenserie stopte doelman Sergio Rochet van Uruguay de inzet van Koné en raakte Alphonso Davies de lat. De vier strafschoppen van Uruguay gingen er allemaal in.

Vermoeidheid

De finale tussen Argentinië en Colombia wordt in de nacht van zondag op maandag Nederlandse tijd gespeeld.

"Het was geen goed optreden", zei de Uruguayaanse bondscoach Bielsa. "Het gelijkspel was nauwelijks verdiend. Over de derde plaats, ik denk echt dat Uruguay een van de beste drie teams op dit toernooi is. Ook al kwam het toernooi na een lang seizoen en had de vermoeidheid effect op de spelers, toch denk ik dat we beter hadden kunnen spelen dan wat we hebben laten zien."

Bondscoach Jesse Marsch van Canada zei trots te zijn op de ontwikkeling van zijn team in zo'n korte tijd. "De spelers zijn teleurgesteld dat we de wedstrijd hebben weggegeven, maar ik ben heel positief over hen. We hebben een jong team. Als je kijkt naar het andere team, ze hebben ervaren spelers, die bij grote clubs spelen en weten hoe ze dit soort momenten moeten aanpakken."

Meer uit Voetbal

Nijhuis leidt ook restant gestaakt duel tussen Ajax en Groningen

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.

12 minuten geleden
Bonmatí breekt kuitbeen en staat maanden aan de kant

MADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.

2 uur geleden
Real Madrid verliest koppositie in La Liga aan Barcelona

GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.

11 uur geleden
Neres helpt Napoli aan zege op AS Roma

ROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.

11 uur geleden
Menzo stapt op als bondscoach van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.

11 uur geleden
Duel Ajax - FC Groningen wordt dinsdag zonder fans uitgespeeld

AMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.

12 uur geleden
KNVB: vooral triest voor de echte supporters

ZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.

13 uur geleden