Urkers voorlopig nog in Duitsland om 'zorgelijke' toestand vader
URK (ANP) - De drie Urkers die onder het puin van het ingestorte hotel in het Duitse Kröv werden gehaald keren "niet op korte termijn" terug naar Nederland omdat de situatie van de vader "zorgelijk" is, laat de lokale krant Het Urkerland donderdag weten. Eerder werd duidelijk dat de 26-jarige man zijn linkerarm had gebroken en dat hij een beschadiging aan zijn slokdarm had opgelopen, maar nu meldt Het Urkerland dat hij ook geen gevoel in zijn voeten heeft en een nierdialyse moet ondergaan.
De 23-jarige moeder en het kind van bijna twee mankeren volgens de krant "vrijwel niks". De vader ligt in het ziekenhuis, maar is wel bij. Hij werd later bevrijd dan zijn vrouw en kind.
Bij het incident kwamen twee mensen om het leven. Bijna 24 uur na het instorten werd de laatste overlevende onder het puin vandaan gehaald. In totaal kwamen veertien mensen vast te zitten.
Onmogelijk
Nu de reddingswerkzaamheden zijn afgerond, kan de politie beginnen met het onderzoek naar de oorzaak van de instorting. Dat werk is inmiddels begonnen, maar wordt bemoeilijkt doordat het hotel nog altijd op instorten staat, meldt de politie donderdagochtend.
De instabiliteit maakt het nog onmogelijk om het lichaam van het tweede dodelijke slachtoffer te bergen. Daarvoor moet volgens de politie eerst een deel van het gebouw afgebroken worden.
Meer uit Binnenland
ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.
3 uur geledenDRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.
3 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
8 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
10 uur geleden